Skocz do zawartości

Badanie poprawkowe za N


makaon

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o pomoc metodologiczną postępowania w Stacji SQL!!!

 

17.10. OBT z wynikiem N za usterki istotne (skorodowana tablica rej. i tabliczka znamionowa (solarka)oraz brak miejsca na wpisy OBT w dowodzie - 153zł

18.10 klient wraca z decyzją na wykonanie TZ. Ma już inne tablice (próbne) - pozostałe czynności+ DBT 36 zł+20zł

I tu pojawiło mi się pytanie: co mam zrobić w rejestrze?

Poprawić wczorajsze N na P i druknąć drugie zaświadczenie? Hmm w rejestrze zniknie ślad po N-ce :(

Druknęłem dzisiaj zaświadczenie o wykonananiu TZ i drugie o wykonaniu DBT za usterki nie wiem co jeszcze? A coś napewno, bo WK już piszczy...

W przypadku kiedy nr rej. jest taki sam Stacja bez trudu robi "poprawkowe" do badania i n zostaje w rejestrze (mam wgląd w razie poszukiwania N, a kiedy po prostu poprawię to wczorajsze N na P, to już mi to zniknie - zagmatwałem ale może zrozumiecie o co chodzi).

Bardzo liczę na pomoc Kolegów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku kiedy nr rej. jest taki sam Stacja bez trudu robi "poprawkowe" do badania i n zostaje w rejestrze

 

A po wpisaniu numeru vin nie informuje Cię, ze już pojazd był? Nie wiem dikładnie jak jest w sql-u, ale w "zwykłej" stacji wyszukuje nadań nie tylko po nr rej ale i po vin-ie. Fakt, że w sql-u wpisujesz najpierw nr blachy a dopiero resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK żąda abym w dodatkowym dzisiejszym określił TNB, ja obstaję, aby ten tyermin ustalić na wczorajszym negatywnym. Czy do dodatkowego dzisiejszego mogę ustalić termin? No nie mogę, ale czy do N OBT wczorajszego mogę ten termin ustalkić? Tego już nie wiem. Pomocy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie wykonujesz badania dodatkowego tylko okresowe - ponowne sprawdzenie. Po drugie na tym badaniu koniecznie masz określić termin np. - na rok ale od negatywnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, czy "Ponowne sprawdzenie...itd (poz. cennika 2.10)" to też okresowe???

Zgłupiałem już z tym dodatkowym pewnie powiązałem to niesłusznie z dodatkowymi z grupy 4 i 5. Człowiek stale się uczy dzięki Koledzy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym przypadku nadal okresowe; zakres - ponowne sprawdzenie ...

I załóżmy, że i te jest z wynikiem negatywnym. To czy będzie kolejne badanie i jakie ( w 14 dniach od okresowego)i z jakim terminem na usunięcie usterek :-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I załóżmy, że i te jest z wynikiem negatywnym. To czy będzie kolejne badanie i jakie ( w 14 dniach od okresowego)i z jakim terminem na usunięcie usterek :-) .

IMHO 14 dni od pierwszej wizyty (OBT)

powtórne z wynikiem N - w uwagach dodatkowo wpis - nie usunięto usterek stwierdzonych dn ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK żąda abym w dodatkowym dzisiejszym określił TNB, ja obstaję, aby ten tyermin ustalić na wczorajszym negatywnym. Czy do dodatkowego dzisiejszego mogę ustalić termin? No nie mogę, ale czy do N OBT wczorajszego mogę ten termin ustalkić? Tego już nie wiem. Pomocy!!!

 

Ja to widzę w ten sposób:

Wykonuję TZ, pobieram opłatę - 36PLN (inne czynności), następnie "OKRESOWE-PONOWNE SPRAWDZENIE USTEREK" - 20 PLN wpisując NR.REJ. z PC, w uwagach "ponowne sprawdzenie usterek do badanie nr............ z dnia RRRR.MM.DD. TNBT określam od daty pierwszej wizyty (od 17.10.2012). Dodatkowo można umieścić informację typu: "Pojazd przedstawiony do badania posiadał TR o nr. rej. (tu nr. skorodowanych tablic).

 

[ Dodano: 18-10-2012, 17:05 ]

Zastanawia mnie jeszcze jeden fakt, mianowicie czy należy w tym przypadku wystawić DIP do badania na TTR :?:

 

Dz.U.966 § 6. 1. ppkt.2

dla badania technicznego, o którym mowa w art. 74 ust. 2 pkt 2 lit. c wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu oraz dokument identyfikacyjny pojazdu;

 

Wychodzi, że tak, tylko w jakim celu :? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj to nie podchodzi, bo PC nie było wydane na wniosek właściciela, tylko urzędu. Ech dałem ciała z tym dodatkowym, jutro zagadam WK czy da sie podmienić zaświadczenia z dodatkowego na okresowe. Najśmieszniejsze jest to że oni chcieli okresowe, a ja ich namówiłem na dodatkowe (nieswiadomie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.