Skocz do zawartości
wiedza5

Pierwsza rejestracja w kraju

Rekomendowane odpowiedzi

wiedza5

Witam ,mam małe pytanie wczoraj u kolegi na zmianie był samochód sprowadzony z francji (tablice próbne i PC) Badanie techniczne z Francji miał aktualne .W WK w pozoleniu czasowym miał wpisane :cel wydania art.74 ust2 pkt1 .Kolega zrobił badanie techniczne dodatkowe pojazdu skierowanego przez WK w celu ustalenia danych do rejestracji ,wydał mu zaświadczenie + DIP.I teraz tak się zastanawiamy czy przeprowadził odpowiednie badanie , wątpliwość wzbudza u nas paragraf 3 ust1 pkt3 (DzU.2012 poz 996) nigdzie tam nie pisze o DIP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Powinno być wg mnie tylko zaświadczenie z danymi z tyłu zaświadczenia - bez DIP. Ale też nie uważam tego za jakąś wielką katastrofę... Zamiast się skupić na stanie pojazdu zastanawiamy się wszyscy jaki papierek i w jakim formacie wydrukować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Qnick

Ja tam też wolę wypisać DIP niż potem poprawiać bo czegos tam zabraknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pentagram

Niestety nie zgodzę się z Wami, DIP można wystawić tylko w dwóch przypadkach - dla badania technicznego, o którym mowa w art. 74 ust. 2 pkt 2 lit. c i art. 81 ust. 3 ustawy, w pozostałych tylko zaświadczenie z BT - również przy UD (patrz opis do zał nr. 3 rozporządzenia 996).

***** Należy wpisywać przekroczone parametry administracyjne w zakresie mas, wymiarów, nacisków oraz ich wartości, ustalone dane niezbędne do rejestracji pojazdu, stwierdzone niezgodności z warunkami technicznymi pojazdów, stwierdzone usterki wraz z podaniem numeru z kolumny pierwszej i trzeciej załącznika nr 1 i/lub 2, ograniczenia przy zezwoleniu na używanie pojazdu i jego termin, a także: informacje dotyczące wyposażenia pojazdu w zamontowane urządzenie techniczne z podaniem numeru i daty wystawienia protokołu i decyzji dopuszczającej urządzenie do eksploatacji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego oraz zapis informujący o braku w dowodzie rejestracyjnym miejsca przeznaczonego na odpowiedni wpis oraz inne uwagi.

 

Miałem przed chwilą sam osobowy z PCi TTC, w PC pani wpisała "Art.74 ust.2 pkt.1". Po moim telefonie do WK przeprosiła za pomyłkę i poprawiła wpis na "Art.74 ust.2 pkt.2 lit.c", i na tej podstawie wystawiłem DIP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mirek.g

Ja tam też wolę wypisać DIP niż potem poprawiać bo czegos tam zabraknie.

 

Tu nie ma mowy o dobrych chęciach,Dip nie jest przypisany do ustalenia danych. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eborg

Jest jakiś przepis zabraniający "wystawienia" DIP-u do jakiegokolwiek BT?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pentagram
Jest jakiś przepis zabraniający "wystawienia" DIP-u do jakiegokolwiek BT?.

 

 

§ 6. 1. W przypadku gdy w pojeździe nie stwierdzono żadnych usterek lub stwierdzono usterki drobne, uprawniony diagnosta określa wynik badania technicznego pojazdu jako pozytywny i:

1) zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy zamieszcza odpowiedni wpis w dowodzie rejestracyjnym pojazdu;

2) dla badania technicznego, o którym mowa w art. 74 ust. 2 pkt 2 lit. c i art. 81 ust. 3 ustawy, wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu oraz dokument identyfikacyjny pojazdu;

 

Masz czarno na białym podane przypadki kiedy należy wystawić DIP, po co kombinujesz. Tylko później nie płacz jak podczas kontroli zarzucą Ci, że wystawiasz DIP niezgodnie z rozporządzeniem :evil::evil::evil: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eborg

Przytoczyłeś paragrafy , gdzie trzeba napisać DIP.

Masz takie w których jest powiedziane, że do jakiegokolwiek badania nie można napisać DIP-u ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mirek.g
Przytoczyłeś paragrafy , gdzie trzeba napisać DIP.

Masz takie w których jest powiedziane, że do jakiegokolwiek badania nie można napisać DIP-u ?.

 

Jedno napisze,uporu Ci nie brakuje.Było to już wałkowane nie raz. :)

Tu nie dziala zasada, co jest niezabronione to jest dozwolone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
"Art.74 ust.2 pkt.2 lit.c",

Panowie z PISKP uważaja, że jak jest podana taka podstawa prawna to nalezy wykonać OBT + DIP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pentagram
Panowie z PISKP uważaja, że jak jest podana taka podstawa prawna to nalezy wykonać OBT + DIP.

 

Dokładnie, czyli OBT ale już nie przed I rej. w RP, tylko zwykłe OBT(zaświadczenie)+DIP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiedza5

Dobra Panowie też jestem za tym że powinno być bez DIPu ,ale tu jedno małe pytanie ;zaznaczając w programie ten rodzaj badania uaktywnia się zakładka DIP czyli w jakim celu ona tam jest .A wracając do wystawiania DIP to w ubiegłym roku też kilka razy wystawiłem samo zaświadczenie i za jakiś czas miałem wkurzonego klienta że w WK żądają jeszcze "dużego zaświadczenia" i że on traci przezemnie niepotrzebnie czas .???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mirek.g

Dla WK byłoby wygodniej,też jestem za,ale nie można i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Qnick
Jedno napisze,uporu Ci nie brakuje.Było to już wałkowane nie raz.

Tu nie dziala zasada, co jest niezabronione to jest dozwolone.

 

No to powiedz jaki przepis zabrania wystawienia DIP'u do ustalenia danych :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mirek.g
No to powiedz jaki przepis zabrania wystawienia DIP'u do ustalenia danych :P

 

Proszę,daj już spokój,rób jak chcesz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
No to powiedz jaki przepis zabrania wystawienia DIP'u do ustalenia danych

Żaden ale pracownik WK nie ma obowiązku go przyjąć i jak tak postapi to samo zaświadczenie bez danych do rejestracji na nic się zda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eborg

Mirek, to nie jest mój upór.

Pokaż paragraf , który zabrania. Nie może być tak, że (co nie jest zabronione- jest dozwolone) tu nie działa. Precedens?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
No to powiedz jaki przepis zabrania wystawienia DIP'u do ustalenia danych

 

Chłopy , nie róbcie jaj,,, wszyscy wiemy kiedy należy wystawić DIP, a do rejestracji z urzędu wydaje się białe tablice, nie tymczasowe ,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop
Pokaż paragraf , który zabrania.

 

Nie pokażę, ale:

 

Żaden ale pracownik WK nie ma obowiązku go przyjąć i jak tak postapi to samo zaświadczenie bez danych do rejestracji na nic się zda.

 

Więc? :)

 

Wiesz - na upartego kto Ci zabroni do zwykłego okresowego wystawiać DIP, pytanie po co chcesz Wisłę kijem zawracać?? Wiesz - dla mnie to przysłowiowy "olał to pies", ale po co robić sobie pod górkę?? Jak masz pewność, że Twój WK to przyjmie, to działaj... W Polskę byłbym ostrożny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Qnick
Żaden ale pracownik WK nie ma obowiązku go przyjąć

 

No ciekawe który by go nie przyjął jak ma wszystko wypisane jak chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eborg

Już jestem czerwony.

(nie mylić z orientacją polityczną- bo się wku...ę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop
No ciekawe który by go nie przyjął jak ma wszystko wypisane jak chce.

 

Ja bym przyjął... Ale jak bym na pieniacza trafił, to niekoniecznie :) Gdyby forma zaświadczeń była dowolna, a przepis jedynie wskazywał, że SKP ma pisemnie poświadczyć coś tam - to OK...

Ale niestety wzory dokumentów i okoliczności ich stosowania są ściśle określone przepisami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
Pokaż paragraf , który zabrania.

Masz rację, wystąpimy o specjalne rozporządzenie z zakazami, bo mało jeszcze syfu mamy w przepisach ,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eborg
W Polskę byłbym ostrożny.

Pewnie masz rację.

Jeśli klient sobie "winszuje" DIP - wystawię.

To, czy ktoś to przyjmie , czy nie - to już temat na pełną rozprawę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Powiem tak - wpisz w adnotacje wszystko - taj jak każe przepis. To wtedy dodatkowo wystaw i DIP i zdjęcia porób (gdzie jest napisane, że nie wolno ich dołączać także do innych badań) - a nawet zrób mu badanie na BUS100 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.