Skocz do zawartości

Prawo o ruchu drogowym ujednolicony 03.11.2012


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Oto Polska właśnie , tworzy się przepisy, o których z góry wiadomo, iż nie będą przestrzegane. Rowerzyści też są obowiązani posiadać światła

 

No a za nieprzestrzeganie przepisów będą mandaty i już dziura w budżecie będzie mniejsza :D , ale przepis sam w sobie jest dobry :cool: tylko żeby go przestrzegano.

 

A jeszcze naszła mnie taka myśl czy kierowca na drodze podczas awarii pojazdu poza terenem zabudowanym gdy będzie poza nim też będzie musiał założyć kamizelkę odblaskową (bo jest pieszym czy dalej kierowcą ::?) ,wtedy kamizelka powinna wejść jako obowiązkowe wyposażenie pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • brodatymazur

    11

  • blakop

    10

  • rurek777

    6

  • Qnick

    4

A jeszcze naszła mnie taka myśl czy kierowca na drodze podczas awarii pojazdu poza terenem zabudowanym gdy będzie poza nim też będzie musiał założyć kamizelkę odblaskową (bo jest pieszym czy dalej kierowcą ::? ) ,wtedy kamizelka powinna wejść jako obowiązkowe wyposażenie pojazdu.
Art. 2. Użyte w ustawie określenia oznaczają:

18) pieszy - osobę znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót lub czynności przewidzianych odrębnymi przepisami; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą' date=' ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej;

21) kierowca - [b']osobę uprawnioną[/b] do kierowania pojazdem silnikowym;

 

Art. 41. Osoba wykonująca roboty lub inne czynności na drodze jest obowiązana używać w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu elementów odblaskowych odpowiadających właściwym warunkom technicznym.

wg p.21) pieszy posiadający PJ jest kierowcą

 

 

Vat a koszulki odblaskowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieszy posiadający PJ jest kierowcą

 

Widzę że niechcący odgrzałem kotleta.

 

Czyli pieszy posiadający PJ nie musi chodzić w kamizelce bo jest kierowcą :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pieszy posiadający PJ nie musi chodzić w kamizelce bo jest kierowcą :evil: :evil: :evil:

 

Trąci mi to filozofią w stylu - skoro jesteś facetem i posiadasz narzędzie gwałtu to jesteś gwałcicielem... przynajmniej potencjalnym :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro jesteś facetem i posiadasz narzędzie gwałtu to jesteś gwałcicielem

"Natura zawsze stoi po stronie Zła". Żródło: Prawa Murphiego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trąci mi to filozofią w stylu - skoro jesteś facetem i posiadasz narzędzie gwałtu to jesteś gwałcicielem... przynajmniej potencjalnym

 

No bo jesteś :-P bo posiadasz narzędzie :lol: Podobnie z posiadaczem broni jest potencjalnym zabójcą bo ma broń ja nie mam to nie jestem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.