Skocz do zawartości

Badanie dodatkowe 4.01 a dodatkowe warunki techniczne.


STASZEK51

Rekomendowane odpowiedzi

Pojazd skierowany na badanie za rozbitą lampę przednią. Czy w badaniu 4.01 mamy obowiązek wpisywć warunku dodatkowe takie jak HAK, VAT-1 , czy ta część przy tym badaniu może pozostac nie wypełniona , gdyż miałem uwagi na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    9

  • skpauto

    6

  • michal_k

    5

  • markes30

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

W/g mojego WK mamy wpisywać wszystkie dodatkowe warunki jakie pojazd spełnia - niezależnie jakie badanie robimy

Co do tego to mam poważne watpliwości, bo taki sposób postępowania nie wynika wprost z przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprost może nie wynika ale wysnuć taką interpretację z opisu zaświadczenia zawsze można. Biorąc pod uwagę, że w myśl opinii MTBiGM (w załączniku) do interpretacji upoważniony jest WK więc się stosujemy. :cool:

5ae1a54a088ff_interpretacjaMI-Olesiakaterminy.thumb.jpg.95626d1930f2a151c980a14867adc2cd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno naciągane to wszystko. Ja bym sie nie stosował do takiego zalecenia, bo podczas tegp BT trzebaz tylko dokonac identyfikacji pojazdu i sprawdzić układ w którym stwierdzono usterki (szyba) i tyle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno naciągane to wszystko. Ja bym sie nie stosował do takiego zalecenia, bo podczas tegp BT trzebaz tylko dokonac identyfikacji pojazdu i sprawdzić układ w którym stwierdzono usterki (szyba) i tyle!

Tak i ja uważam, bo np. brak będzie tabliczki przy haku lub nie będzie sprawne gniazdo elektryczne , a ja mam pisać że jest OK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak będzie tabliczki przy haku lub nie będzie sprawne gniazdo elektryczne , a ja mam pisać że jest OK ?

Wychodzi na to, że masz to sprawdzić za darmo :D .

Załuzmy, że jest to pojazd uprzywilejowany z hakiem i gazem i wychodzi na to, że za 20 PLN masz sprawdzić hak (35 PLN), gaz (63PLN), warunki dla uprzywilejowanego (50PLN). Tylko pogratulowac pomysłowości pracownikom WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markes30 - nadal nie odpowiadasz - tylko wpisujesz na zaświadczenie, czy faktycznie sprawdzasz?

Nie sprawdzam tylko potwierdzam, że nadal jest. (GAZ HAK TAXI L i inne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzam tylko potwierdzam, że nadal jest. (GAZ HAK TAXI L i inne)

Niby logiczne, jeśli jest, a co jeśli nie ma ? Też wpisać, że nie spełnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok markes - gaz mam, tylko, że niesprawny. Hak jest tylko bez instalacji itd... Mówiąc krótko popsuty, ale aktualnie nie korzystam więc... A co do TAXI - no kogu mam, ale taksometr chwilowo wymontowany....

 

A u Was jak rozumiem diagnosta wystawia URZĘDOWY DOKUMENT jakim jest zaświadczenie z badania z wpisami: "spełnia dodatkowe warunki dla...". Tak? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poswiadczenie nieprawdy!!!

Jak widzę, że jest to jest - jak by nie było to masz racje.

Mogę przytoczyć jedynie argumentację WK na to prośbę:

"W "teczce pojazdu" (ostatnio w formie informatycznej) zbierane są wszystkie zaświadczenia - nie może być tak, że jakieś warunki dodatkowe raz są a raz ich nie ma bo jak zginie DR to nie wiadomo co wpisać we wtórnik."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy warunki dodatkowe są, to trzeba to sprawdzić!!! Jak Wy gadacie z tym swoim WK??

 

Co to znaczy "jak widzę że jest"?? Taksometr może być z tektury rozumiem, a hak przyczepiony na opaski elastyczne - ważne, żebyś "widział"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 3. 1. Zakres dodatkowego badania technicznego pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 ustawy:

1) skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego w razie uzasadnionego przypuszczenia, że zagraża bezpieczeństwu ruchu lub narusza wymagania ochrony środowiska – obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych dotyczących zespołów i układów, w których stwierdzono usterki wymienione w skierowaniu, w sposób określony w pkt 0–10 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia i w dziale I załącznika nr 2 do rozporządzenia, odpowiednio do stwierdzonych usterek;

 

 

Czy któryś z Was widzi tutaj TAXI, L-ki, HAKI itp :evil: , to po co wypisujecie taki bzdety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po co wypisujecie taki bzdety.

 

A będziesz się z WK kopał jak każe Ci robić inaczej? Inna sprawa - gdzie jest granica ignorancji i bezmyślności WK? (w przypadku Łodzi to akurat pytanie retoryczne - i to od lat...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy wpisać tylko nr dozoru jeśli pojazd jest wyposażony w urządzenie podlegające w/w.Oczywiście w przypadku gdy w skierowaniu wymienione są usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście przy bad.dod. nie sprawdzam i nie wpisuję war. dodatkowych typu HAK, L, GAZ, TAXI. Sprawdzam to za co zatrzymano DR i wystawiam zaświadczenie czy usterki zostały usunięte czy nie. Gdybym miał wpisać w zaświadczenie czy spełnia te war. dod. to raczej wolałbym je sprawdzić niż w ślepo napisać że spełnia. Poza tym bad. dod. to nie OBT. więc po co się stresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg 996;

Zamieszcza sie w systemie

13) dodatkowe informacje, np. wyposażenie w hak, urządzenia podlegające dozorowi

technicznemu, instalację do zasilania gazem,

 

Jeżeli stwierdzisz że coś nie gra :shock: to zawsze możesz wykonać badanie

 

- w którym w trakcie badania technicznego stwierdzono ślady uszkodzeń lub naruszenie elementów nośnych konstrukcji

pojazdu, mogących stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego – obejmuje sprawdzenie i ocenę stanu

technicznego pojazdu oraz spełnienia warunków technicznych, w sposób określony w pkt 0–10 działu I załącznika nr 1

do rozporządzenia oraz w pkt 1 działu I załącznika nr 2 do rozporządzenia, odpowiednio do stwierdzonych usterek;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg 996;

Zamieszcza sie w systemie

13) dodatkowe informacje, np. wyposażenie w hak, urządzenia podlegające dozorowi

technicznemu, instalację do zasilania gazem,

 

Jeżeli stwierdzisz że coś nie gra :shock: to zawsze możesz wykonać badanie

 

- w którym w trakcie badania technicznego stwierdzono ślady uszkodzeń lub naruszenie elementów nośnych konstrukcji

pojazdu, mogących stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego – obejmuje sprawdzenie i ocenę stanu

technicznego pojazdu oraz spełnienia warunków technicznych, w sposób określony w pkt 0–10 działu I załącznika nr 1

do rozporządzenia oraz w pkt 1 działu I załącznika nr 2 do rozporządzenia, odpowiednio do stwierdzonych usterek;

Przy skierowaniu na DBT za uszkodzoną szybę, oprócz identyfikacji i sprawdzeniu szyby, włazisz do kanału i sprawdzasz wszelkie układy? Moim zdaniem, to nadgorliwość. A nadgorliwość podobno gorsza jest od faszyzmu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zespołów i układów, w których stwierdzono usterki wymienione w skierowaniu,

Dokładnie,,,

 

Moim zdaniem, to nadgorliwość.

Moim też, niestety ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o sytuacji kiedy ewidentnie rzucają się w oczy takie usterki

Ok markes - gaz mam, tylko, że niesprawny. Hak jest tylko bez instalacji itd... Mówiąc krótko popsuty, ale aktualnie nie korzystam więc... A co do TAXI - no kogu mam, ale taksometr chwilowo wymontowany....

Wg mnie to nie jest nadgorliwość tylko dopełnienie obowiązków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.