Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

marcin409

Honda Accord z USA

Polecane posty

marcin409

Koledzy co potrzebuję aby zrobić przegląd auta sprowadzonego z USA? Jakie warunki musi spełnić pojazd oprócz oświetlenia?

eborg

To pojazdy z USA obowiązują jakieś inne reguły?

marcin409

Słyszałem coś o homologacji europejskiej. Krótko pracuję i jest to taki pierwszy mój przypadek więc proszę kolegów o wyrozumiałość ;-)

pentagram
Koledzy co potrzebuję aby zrobić przegląd auta sprowadzonego z USA? Jakie warunki musi spełnić pojazd oprócz oświetlenia?

Oprócz tego co napisali koledzy, samochód musi posiadać TR, inaczej wynik "N".

blakop

Czy lampy mimo, że będą spełniać warunki mogą nie mieć europejskich oznaczeń/certyfikatów/homologacji?

markes30
Czy lampy mimo, że będą spełniać warunki mogą nie mieć europejskich oznaczeń/certyfikatów/homologacji?

Niestety muszą mieć - Dz.U 32 z 2003r z póź. zmian.

§ 10. 1. Przedmioty wyposaŜenia i części pojazdów związane z bezpieczeństwem ich uŜytkowania i ochroną

środowiska mogą być stosowane w pojazdach, jeŜeli spełniony jest co najmniej jeden z następujących

warunków:

1) oznakowane są znakami homologacji międzynarodowej stosowanymi w homologacji Europejskiej Komisji

Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG ONZ) - "E" lub Unii Europejskiej - "e";

2) oznakowane są cechami producenta pojazdu, na który wystawiono krajowe świadectwo homologacji typu

pojazdu; ocechowanie to powinno być zgłoszone do upowaŜnionej jednostki celem ewidencji;

3) oznakowane są cechami dostawcy producenta pojazdu, na który wystawiono krajowe świadectwo

homologacji typu pojazdu; ocechowanie to powinno być zgłoszone do upowaŜnionej jednostki celem

ewidencji;

4) oznakowane są znakiem zgodności zgodnie z przepisami o systemie oceny zgodności i akredytacji;

przepisu nie stosuje się do przedmiotów wyposaŜenia i części oznakowanych znakiem bezpieczeństwa na

podstawie dotychczasowych przepisów o badaniach i certyfikacji;

blakop
Przedmioty wyposaŜenia i części pojazdów związane z bezpieczeństwem ich uŜytkowania i ochroną

środowiska

A co jeszcze oprócz lamp się do tego zalicza? :)

michal_k
A co jeszcze oprócz lamp się do tego zalicza? :)

załącznik nr 3 rozporządzenia w sprawie warunków technicznych

blakop

No to teraz chciałbym zobaczyć, jak diagnosta ogląda każdy z elementów pojazdu - typu przewody paliwowe i inne, resory, pompy i wiele wiele innych szukając na nich europejskich oznaczeń, skoro wiadomo że ich tam nie ma!! Bo po pierwsze wymagałby to rozebrania pojazdu i zastąpienia dziesiątek części i elementów ich europejskimi odpowiednikami - O ILE TAKIE W OGÓLE ISTNIEJĄ :)

Qnick
No to teraz chciałbym zobaczyć, jak diagnosta ogląda każdy z elementów pojazdu

No ja też :cool::cool::cool: to badanie chyba z tydzień by trwało a kto potem samochód do kupy poskłada jak już się wszystko zobaczy :P:P

Karolu

powiedzcie mi czy w amerykańcy znajde DMC zespołu ?

Kryczynski A
powiedzcie mi czy w amerykańcy znajde DMC zespołu

raczej wątpliwe ,zwróć uwagę gdzie ma tabliczkę zamocowaną i co piszesz w DIP :cool:

Karolu

właśnie ja mam ten DIP wypisać, a na tabliczce jest tylko F1 i naciski przód i tył. W europejskim samochodzie pomyślał bym że nie jest przewidziany do ciągnięcia przyczep ale nie wiem jak to jest odnotowywane w amerykańcach. Słyszałem że jest tam gdzieś napisana "maksymalna masa ciągnięta", ale nie mogłem znaleść

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.