Skocz do zawartości

Niesprawdzenie vin-u za szybą.


barszcz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można postawić diagnoście zarzut poświadczenia nieprawdy za niesprawdzenie nr.VIN społecznego / to ten za szybą w lewym dolnym rogu / .Dodam , że badanie było wykonane 16 miesięcy temu. Z góry dziękuję za wyrażenie swojego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można postawić diagnoście zarzut poświadczenia nieprawdy za niesprawdzenie nr.VIN społecznego / to ten za szybą w lewym dolnym rogu /

czy to poj.z USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można postawić diagnoście zarzut poświadczenia nieprawdy za niesprawdzenie nr.VIN społecznego / to ten za szybą w lewym dolnym rogu /

A jaki masz problem.... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można postawić diagnoście zarzut poświadczenia nieprawdy za niesprawdzenie nr.VIN społecznego / to ten za szybą w lewym dolnym rogu

 

Jeśli jest to auto z usa i jest to jedyny trwale naniesiony vin, to tak. Jeśli jest to auto europejskie posiadające niezależnie nabity vin, to nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to auto europejskie posiadające niezależnie nabity vin, to nie.

Obawiam się, że udowodniono by Nam, iż w tym przypadku powinniśmy sprawdzać Oba numery ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że udowodniono by Nam, iż w tym przypadku powinniśmy sprawdzać Oba numery ,,,

Jest to możliwe choc na pierwszy rzut oka to przepisy prawne nie zawierają ku temu podstaw. Tego za VIN-u szybą może nie być ale jak już jest to lepiej aby się zgadzał z tym na nadwoziu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można postawić diagnoście zarzut poświadczenia nieprawdy za niesprawdzenie nr.VIN społecznego / to ten za szybą w lewym dolnym rogu / .Dodam , że badanie było wykonane 16 miesięcy temu. Z góry dziękuję za wyrażenie swojego zdania.

 

W ciągu 16 miesięcy z samochodem można zrobić różne rzeczy. Ciekawe, jak udowodnić, że w trakcie przeglądu na badaniu był drugi z bliźniaków a nie pierwszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie napisałem to, aby was wyczulić na takie sytuacje gdy przyjedzie na badanie pojazd z zagranicy młody rocznikiem. Moja rada jest żeby zrobić parę fotek z tego autka , wiadomo z jakich miejsc . Potem jak znalazł gdy trzeba się bronić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada jest żeby zrobić parę fotek z tego autka

 

najlepiej to fotografować każdy pojazd wjeżdżający z wszystkich podzespołów sprawdzanych :shock: ,bo nie wiemy co może wyjść za parę miesięcy przy każdym z nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest z Szwecji , to golf 6 z 2010r. Jestem pewny , że to bliźniak.

Jak 6 o niech sprawdzą jeszcze pozostałe numery nabite, chyba że wymienili tylko podszybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie napisałem to, aby was wyczulić na takie sytuacje gdy przyjedzie na badanie pojazd z zagranicy młody rocznikiem.

 

Ale po co, masz jakiś zarzut z tego powodu. Masz sprawdzić numer na nadwoziu i TZ jeśli nie ma nabitego na nadwoziu (auto z USA) to możesz uznać za numer trwale naniesiony ten na podszybiu i tyle.

 

Ma numer ma TZ i wszystko się zgadza z papierami wiec jakie nieprzyjemności :razz:

 

A to że to przeszczep to raczej nie jest sprawa diagnosty, bo nie jesteś podczas badania w stanie zweryfikować poprawności numeru sprawdzić w bazie pojazdów skradzionych ani też zweryfikować oryginalności przedstawionych Ci dokumentów do rejestracji bo nie masz takich narzędzi do dyspozycji, a jeszcze jak wychodzą jakieś jaja po 16 miesiącach to już w ogóle jest kpina że ktoś się diagnosty czepia, no chyba że dowody jego winy są ewidentne a ponieważ nie znamy dokładnie tematu więc trudno coś sensownego powiedzieć.

 

Moja rada jest żeby zrobić parę fotek z tego autka , wiadomo z jakich miejsc . Potem jak znalazł gdy trzeba się bronić.

 

Nie popadajmy w paranoję a jak ktoś aż tak się boi to niech zmieni robotę :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest z Szwecji , to golf 6 z 2010r. Jestem pewny , że to bliźniak.

VW Golf z 2010r. ma dodatkowy VIN bity pod tylnym siedzeniem z prawej strony. Sprawdź będziesz miał pewność czy to bliźniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VW Golf z 2010r. ma dodatkowy VIN bity pod tylnym siedzeniem z prawej strony. Sprawdź będziesz miał pewność czy to bliźniak.

 

Ciekawa sprawa z podwójnym numerem nabitym na nadwoziu, czy może jest jakiś przepis o którym nie wiem lub nie wiemy, bo jeśli w golfie VI jest numer nabity w dwóch miejscach i Fiacie Ducato też numer znajduje się też nabity dodatkowo z lewej strony na nadwoziu to może producenci coś takiego muszą robić.

Zawsze myślałem że nabijany jest tylko jeden raz numer a tu masz już kolejny model który na VIN w dwóch miejscach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej naświtlę temat. 16 miesięcy temu miałem na badaniu golfa z 2010 r. ze szwecji /orginał/. Wykonałem badanie jak trzeba, sprawdziłem vin, tabliczkę i vin społeczny, wystaiłem zaświadczenie + dip .Teraz wezwała mnie policja , że mają takiego golfa/ bliźniaka / z niemiec z moim zaswidczeniem z badania ,przebitymi numerami i numerem społecznym który niepasuje do nr. vin, a ja prawdopodobnie poświadczyłem nieprawdę nisprawdzając nr.vin społecznego.Na pierwsze spodkanie zostałem wezwany jako świadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moim zaswidczeniem z badania .

 

Sprzed 16-stu miesięcy? Niech się cmokną w pompkę... brzydko mówiąc, bo wydaje mi się, że zamiast solidnie przyłożyć się do pracy chcą "zrobić" wynik minimalnym nakładem pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na następne wezwanie (jeżeli będzie) radzę jechać z papugą, bo nieumyślnie możesz się dać wmanewrować. A na pewno nieugięcie potwierdzać swoją wersję i nie dać się zastraszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eraz wezwała mnie policja , że mają takiego golfa/ bliźniaka / z niemiec z moim zaswidczeniem

 

Na następne wezwanie (jeżeli będzie) radzę jechać z papugą,

 

czy Golf ze Szwecji został zarejestrowany?

jezeli tak ,to skąd to zaswiadczenie?

jezeli nie no to sprawa się rozjaśnia....wałek

Tak jak kolega wspomniał ,w tym układzie tylko z papugą ,bo z tego co piszesz policja chce winnego bez nakładu ...

zamiast solidnie przyłożyć się do pracy chcą "zrobić" wynik minimalnym nakładem pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że mają takiego golfa/ bliźniaka / z niemiec z moim zaswidczeniem z badania ,przebitymi numerami i numerem społecznym który niepasuje do nr. vin, a ja prawdopodobnie poświadczyłem nieprawdę nisprawdzając nr.vin społecznego

 

Niech pokażą Ci DIP tam jest wpisany kraj poprzedniej rejestracji zobaczysz czy tam jest Szwecja czy Niemcy bo może ktoś podrobił zaświadczenia z badania i tak jak radzili koledzy mocno i kurczowo trzymaj się prawdy i nie daj się zastraszyć i się nie uginaj pod żadnym pozorem.

 

A poza tym nie masz możliwości sprawdzenia oryginalności nabitego numeru VIN i TZ podczas badania na SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech pokażą Ci DIP tam jest wpisany kraj poprzedniej rejestracji zobaczysz czy tam jest Szwecja czy Niemcy bo może ktoś podrobił zaświadczenia z badania i tak jak radzili koledzy mocno i kurczowo trzymaj się prawdy i nie daj się zastraszyć i się nie uginaj pod żadnym pozorem.

skoro miałeś poj.na BT i go sprawdzałeś to tak jak mówi Qnick

A poza tym nie masz możliwości sprawdzenia oryginalności nabitego numeru VIN i TZ podczas badania na SKP.

Dokładnie chyba że widzisz że ten Vin i TZ to lipa

Badania mechanoskopijne oznakowań samochodów służą do stwierdzenia czy dane oznakowanie jest oryginalne - wykonane fabrycznie, czy też zostało sfałszowane poprzez przerobienie lub podrobienie. W przypadku stwierdzenia fałszerstwa, wykonywane są badania zmierzające do ustalenia pierwotnej treści oznakowania. Są to z natury badania niszczące i mogą odnieść pozytywny skutek tylko w przypadku, gdy oznakowanie jest przerobione.

Tego niejesteśmy wstanie sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE

Czy można postawić diagnoście zarzut poświadczenia nieprawdy za niesprawdzenie nr.VIN społecznego / to ten za szybą w lewym dolnym rogu / .Dodam , że badanie było wykonane 16 miesięcy temu.

 

ODPOWIEDŹ:

 

NIE NIE MOŻNA COFNĄĆ UPRAWNIEŃ i WSZCZĄĆ POSTĘPOWANIA ZA NIE SPRAWDZENIE 17 ZNAKÓW NA PODSZYBIU - VIN jest tylko jeden dla diagnosty trwale umieszczony na elemencie metalowym - ten pod szybą jest tylko informacyjny dla serwisu czy kontroli ruchu drogowego.

 

TAK można wszcząć postępowanie na kilka lat wstecz szczególnie robi się to w przypadku wykonania badania po zmianach konstrukcyjnych i odpowiada diagnosta, który takich zmian dokonał. Może też być sytuacja, że właściciel po kilku latach zgłasza, że ma opinię rzeczoznawcy ze zdjęciami, że numer VIN skorodował albo jest wycięty po naprawie powypadkowej a przez kilka lat przechodził pozytywnie badania - wtedy jest po diagnoście bo nie sprawdzał numeru VIN, którego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.