Skocz do zawartości

MOTOCYKL-NOWY-JAK ZAREJESTROWAĆ -JAKIE BADANIE


Bratus2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Panowie pomóżcie rozwiązać problem. Mianowicie jak zarejestrować motocykl ewentualnie jakie badanie wykonać ?

Zgłosił się na stacje klient który sprowadził z zagranicy ( Niemcy ) fabrycznie nowy motocykl powiedzmy marki X model X pojemność 125 cm3 . Pojazd nigdy nie był zarejestrowany za granicą , jego rok produkcji 2010. Klient posiada fakturę zakupu ale nie posiada wyciągu z świadectwa homologacji ( a w Polsce nie ma przedstawiciela marki i nie ma możliwości uzyskania odpisu z homo.)

WK wysłał klienta na badanie OSKP.

I teraz moje pytanie jak podejść do tematu ?

Na pewno opinia rzeczoznawcy ( określająca parametry i dane tech. tego Koreańczyka ) a później badanie na stacji -Okresowe po raz 1 art 68 ust 17 pkt.4 - nowy:zwol z homo ?.

W zaświadczeniu nie wpisujemy daty pierwszej rejestracji , badanie bez tablic rejestr. i na podstawie faktury bo innego dokumentu nie ma .

Tak byście postąpili czy inaczej ? A i jaki termin NBT byście określili .

Proszę o pomoc. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a później badanie na stacji -Okresowe po raz 1 art 68 ust 17 pkt.4 - nowy:zwol z homo ?.

 

No dokładnie tak. Import jednostkowy. Czy zrobisz sam, czy weźmiesz rzeczoznawcę do pomocy to już Twoja sprawa.

 

W zaświadczeniu nie wpisujemy daty pierwszej rejestracji

 

No nie

 

badanie bez tablic rejestr. i na podstawie faktury bo innego dokumentu nie ma .

 

A to już jak WK Twój uważa. U nas taka paranoja, że nawet na te nowe każą wyrabiać czasówki przed badaniem.

 

A i jaki termin NBT byście określili .

Część z rozpędu wpisze termin ustalony jako trzy lata od daty badania i wiele WK pewnie inaczej nie przyjmie, ale ja jestem zwolennikiem, że tu się daty wyznaczać nie powinno, tylko jako termin wpisujesz formułkę "zgodnie z art ... prawa o ruchu drogowym", albo wprost tekst "trzy lata od daty I rejestracji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wykonał bym OBT po raz pierwszy + DIP. Aby to BT zakończyło sie wynikiem P to pojazd musi posiadać tablice rejestracyjną a więc musi być zarejestrowany czasowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że pojazd powinien mieć PC i wtedy nie będzie żadnego problemu z tym co napisać. Zrobisz BT wystawisz DIP. Będziesz miał co napisać w dacie 1 rej. i ustalisz od tego następny termin badania. Robiąc bez tablic może być różnie bo klient dziś mówi że go WK wysłał a jutro inny klient przyjdzie i powie kupiłem to i nie chcą mi zarejestrować bo źle zrobiłeś badanie albo zadzwonią i dostaniesz bure.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko problem w tym że nasz wydział komunikacji nie chce zarejestrować i wydać PC TR . Po prostu spławił klienta.

A nawet gdyby pojawił się u mnie z PC (z art 74 ust 2 punkt 2c) to i tak bym nie wpisał daty pierwszej rejestracji w kraju - ( przynajmniej ja w takiej sytuacji termin XXX - je ) no i pozostała by kwestia określenia terminu NBT .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro Twój WK tak honoruje to co się łamiesz? Rób bez TR. W końcu to badanie PRZED rejestracją. A termin określ słownie tak jak Ci mówiłem. Na pewno więcej osób tu też tak by zrobiło myślę... A nawet wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W patronacie jest możliwość wpisania adnotacji w terminie badanie - tylko nigdy tego nie praktykowałem i nie wiem jak by wyglądało na zaświadczeniu.

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób bez TR. W końcu to badanie PRZED rejestracją.

 

I niestety "po nowemu" powinno być z wynikiem N.

 

A termin określ słownie tak jak Ci mówiłem. Na pewno więcej osób tu też tak by zrobiło myślę... A nawet wiem :)

 

:ok To jedyny zgodny z ustawą termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko problem w tym że nasz wydział komunikacji nie chce zarejestrować ....
a odważny klient? Mnie spławiali ale przestali bo zawsze proszę o odmowę na piśmie a jak przyłazi naczelnik czy inny ze starszyzny to mówię niech dzwoni po policję bo nie wyjdę póki nie przyjmą dokumentów i ustatowo zgodnie z kpa wydać decyzję.

Da się. Tylko klient musi trochę się nachodzić ale ja żeby wku*ć te hrabinę Voldemort się poświęcam ;)

Tylko od kilku miesięcy bez PL tablic jest problem ;( choć ostatnio pracownik WK po 2 miesiącach znalazł wpisy o rejestacji jednego pojazdu dla mnie więc wszystko się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już to chyba napisałem i się powtórzę. Klient żeby dostać TR i PC musi o to wnioskować. Jeżeli gość odchodzi od okienka to pracownik WK nie będzie za nim biegał i prosił weź pan PC. Często mam takich interesantów co zgubili DR, w WK usłyszy że potrzebne badanie i leci na SKP i nerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voldemort był facetem, do tego Lordem a nie hrabią... :evil: :evil: :evil:
A skąd Ty wiesz czy lord zanim został lordem, a konkretniej będąc hrabią nie rozstał się z ówczesną małżonką, która dla zachowania pozycji społecznej nie odeszła od męża z przyległościami wokół imienia :evil::evil::evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd Ty wiesz czy lord zanim został lordem, a konkretniej będąc hrabią nie rozstał się z ówczesną małżonką, która dla zachowania pozycji społecznej nie odeszła od męża z przyległościami wokół imienia :evil: :evil: :evil:

 

Tego nie wiem, ale tak czy siak mogę dać kontakt telefoniczny do Heńka Portiera... On załatwi sprawę na amen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby wku*ć te hrabinę Voldemort

 

Voldemort był facetem, do tego Lordem a nie hrabią... :evil::evil::evil:

piję do jednego kabaretu w którym było o rejestracji w szpitalu czy u lekarza i tam chodziło o hrabinę ;)

gdzieś tak od 01:55minuty

http://www.dailymotion.com/video/xsgn4x_tomasz-jachimek-rejestracja-w-przychodni-xiv-mazurska-noc-kabaretowa_fun#.UO86dkeNsg0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.