Skocz do zawartości

brak tabliczki znamionowej


cortez76

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką regułkę piszecie w zaświadczeniu z badania technicznego gdy wynik badania jest N z powodu braku TZ?

Ja piszę tak jak jest napisane w 996 czyli "0.2.e Brak tabliczki znamionowej albo jest nieczytelna lub dane na niej zawarte są niezgodne ze stanem faktycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak pisał stan faktyczny - jeden z możliwych wymienionych w przepisach, a nie przepisywał całość zdania. Niech ten powód będzie i jasny i jednoznaczny, bo tak to w zasadzie przyczyna wymiany nieznana w tym układzie. Już nie mówiąc o tym, że i tryb postępowania jest diametralnie inny w różnych przypadkach. Bk tabliczki, a jej niezgodność z DR to dwie różne historie i tryby postępowania przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak pisał stan faktyczny - jeden z możliwych wymienionych w przepisach, a nie przepisywał całość zdania. Niech ten powód będzie i jasny i jednoznaczny, bo tak to w zasadzie przyczyna wymiany nieznana w tym układzie. Już nie mówiąc o tym, że i tryb postępowania jest diametralnie inny w różnych przypadkach. Bk tabliczki, a jej niezgodność z DR to dwie różne historie i tryby postępowania przecież.

 

Tak ale program nie pozwala na zmianę tego zapisu tylko podaje regułkę z rozporządzenia Czy jest prawidłowo jak przekreślę resztę zdania ? i zostanie tylko brak TZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który program??

A nie możesz po tej adnotacji dopisać własnej ręcznej adnotacji typu "(brak tabliczki)", lub "(niezgodność danych)" lub "(tabliczka nieczytelna)"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dajesz takie zaświadczenie z takim wynikiem i co pracownik WK ma z tym zrobić? Przecież z zaświadczenia nie wynika, czy tabliczka jest niezgodna, czy jej nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kontakcie z moim WK przekreśliłem resztę zdania niepotrzebnego czarnym długopisem i zostało przyjęte.

Mogłeś dopisać z klawiatury w okienku uwagi. Nie można nic długopisem skreślać na zaświadczeniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dajesz takie zaświadczenie z takim wynikiem i co pracownik WK ma z tym zrobić?

 

Należy wpisywać przekroczone parametry administracyjne w zakresie mas, wymiarów, nacisków oraz ich wartości, ustalone dane niezbędne do rejestracji pojazdu, stwierdzone niezgodności z warunkami technicznymi pojazdów, stwierdzone usterki wraz z podaniem numeru z kolumny pierwszej i trzeciej załącznika nr 1 i/lub 2,...

 

Brzydko mówiąc - co mnie to obchodzi? Ale w ramach współpracy brzydko nie mówimy i nie robimy, więc na zaświadczeniu (w uwagach) albo dopisuje się w kompie, albo podkreśla długopisem konkretną przyczynę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracownika WK też pewnie niewiele hehe ;)

 

Dokładnie. Dziura w przepisach. Dlatego

w ramach współpracy brzydko nie mówimy i nie robimy, więc na zaświadczeniu (w uwagach) albo dopisuje się w kompie, albo podkreśla długopisem konkretną przyczynę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i brzydko nie mówiłem , sprawę wyjaśniłem grzecznie z WK , ale tez chciałem poznać zdanie kolegów diagnostów . Dzięki pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kontakcie z moim WK przekreśliłem resztę zdania niepotrzebnego czarnym długopisem i zostało przyjęte.

Mogłeś dopisać z klawiatury w okienku uwagi. Nie można nic długopisem skreślać na zaświadczeniach

 

Dopisuje w uwagach -"brak tabliczki znamionowej",luz -lewa strona,przewód hamulcowy -tył prawy itp...Po to sa "Uwagi" do bt.

Nie kreśle nic dlugopisem-bedzie róznica pomiędzy rejestrem a wydanym zaswiadczeniem.

Co z wypisem po np.5miesiacach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też spowodować wydruk tylko numeru usterki bez treści, a w uwagach napisać co nas interesuje ,,,

 

Lub z pełnego opisu wykasować treści nie mające w danym przypadku zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lub z pełnego opisu wykasować treści nie mające w danym przypadku zastosowania.

w moim programie się nie da wykasować treści , ale faktycznie umieścić sam numer a w uwagach napisać czego dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim programie się nie da wykasować treści

 

W moim mogę dopisywać ręcznie, wybrać z listy, kasować :D - po prostu hulaj duszo ... :viva: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim mogę dopisywać ręcznie, wybrać z listy, kasować

W każdym decyduje diagnosta, trzeba tylko program znać lub mieć kontakt z jego autorem ,,,

 

[ Dodano: 10-01-2013, 19:40 ]

w moim programie się nie da wykasować treści , ale faktycznie umieścić sam numer a w uwagach napisać czego dotyczy.

Mówię, że w każdym jest jakaś możliwość ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.