Skocz do zawartości

Wykreślenie adnotacji TAXI z dowodu


Fredek

Rekomendowane odpowiedzi

No może tak twierdzić, tylko że najważniejszą sprawą jest tu wpis terminu badania do dowodu.

A wpisu dokonuje się po wyniku pozytywnym. No to jak wykombinować P jak nie spełnia warunków dla TAXI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem jak. Jak napisałeś masło maślane. Chyba chodziło im o to, żeby zrobić osobno najpierw dadatkowe na TAXI z wynikiem N i na następnym zaświadczeniu okresowe z wynikiem P, a wpis do DR dopiero jak wykreśli i przyjedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeden z wydziałów twierdzi, że okresowe pozytywne, a dodatkowe negatywne i na podstawie tego wykreślenie. Tzn. podobno tak twierdzi, bo to tylko słowa klienta.
Słyszałem i widziałem też szkołę że wynik P z adnotacją 1-usunięto dodatkowe

wyposażenie, 2- pojazd nie odpowiada dodatkowym warunkom... na zaświadczeniu a po wpis w DR dopiero jak wykreślą. Zgodnie z przepisami powinno być jak kolega Adam napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prawdopodobne. Tak można robić ewentualnie po ustaleniu z WK. Najbezpieczniej jak napisał Adam, okresowe z wynikiem N za niespełnienie warunków i jak wykreśli TAXI do dopiero poprawkowe z wynikeim P.

 

[ Dodano: 16-06-2017, 15:05 ]

A jak kasujemy za takie badanie?? Bo robiąc badanie TAXI okresowe wykonujemy okresowe i niezależnie dodatkowe pobierając opłaty za okresowe plus dodatkowe. W przypadku, gdy pojazd ma wpis TAXI w DR a nie spełnia warunków, wówczas wykonujemy również dodatkowe plus niezależnie okresowe, czy tylko okresowe?? Pogubiłem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo robiąc badanie TAXI okresowe wykonujemy okresowe i niezależnie dodatkowe pobierając opłaty za okresowe plus dodatkowe.

A cóż się zmienia? Przecież w dalszym ciągu jesteś zobowiązany do zweryfikowania warunków dodatkowych. Sprawdzasz to - nie ma, sprawdzasz tamto - nie ma... na tej podstawie stwierdzasz usterki. Skoro wykonujesz czynność dodatkową to pobierasz za nią opłatę, plus za repetę badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok sprawdzam, pobieram opłatę. A badanie te wykonałbyś na jednym zaświadczeniu jako okresowe plus dodatkowe??

 

[ Dodano: 16-06-2017, 15:25 ]

I za które badanie, okresowe, czy dodatkowe dajesz N?? Zakładam, że za dodatkowe a co z okresowym?? Jaki wynik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I za które badanie, okresowe, czy dodatkowe dajesz N?? Zakładam, że za dodatkowe, skoro nie spełnia warunków dodatkowych dla TAXI, a co z okresowym?? Jaki wynik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to chyba jest najrozsądniejsze wyjście z takiej sytuacji. A tak czysto teoretycznie można by to rozbić na dwa badania?? Osobno dodatkowe i osobno okresowe?? Jeżeli tak to jakie wyniki i za co?? (mam tu na myśli okresowe, bo dodatkowe to wiadomo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak czysto teoretycznie można by to rozbić na dwa badania??

I za oba wlepić sagana. Na dodatkowym, bo ich nie spełnia, a na okresowym raz jeszcze N, bo masz obowiązek weryfikacji warunków dodatkowych. Jaki to ma sens? Literalnie to jeszcze trzy opłaty powinny być :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko dopytuję, bo zagmatwane do jest. A jak usłyszełem, że niby można dać za okresowe P, a za dodatkowe N to już sie w ogóle zakręciłem. Ok dzieki za podpowiedzi, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak przyjedzie tylko na dodatkowe bo zlikwidował taxi, to co? N za dodatkowe i na tej podstawie wykreślenie wpisu w dr, czy poprawka po usunięciu wpisu, czy może P i koniec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być tak jak z innymi niespełnionymi warunkami albo źle spełnionymi warunkami albo pokićkanymi danymi technicznymi.

Jak dane techniczne namieszane i badanie wynikiem N zakończone to jaki jest tok postępowania obrany zgodnie z przepisami? Oczywiście wycieczka do wydziału komunikacji, a tam Pozwolenie Czasowe już czeka w kolejce, pani urzędniczka na podstawie zaświadczenia uzupełni/poprawi dane techniczne i zaś na stację wykonać poprawkę i zaś do WK przedstawić pozytywny wynik z badania aby pani urzędniczka zaś poprawny dowód zamówiła. I po kłopocie.

Nie widzę przeszkód, aby taki samą ścieżkę obrać przy wykreśleniu taksóweczki z dowodu. ;)

Z naciskiem, że nie ma w katalogu badań tak zwanych anty-badań i tylko zmiany konstrukcyjne po osiem dych pzostają. Nawet za wymiksowanie z dowodu HAKA! :evil:

Dlatego w niniejszym temacie wychodzi masło maślane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie kombinuję, jak dam N na dodatkowym bo klient chce wykreślić taxi, to co mam później poprawić?, trochę to nielogiczne, jak dam P i wpiszę w uwagach "klient zrezygnował z taxi" to potwierdzę, że podczas tego badania atrybutów wyposażenia dodatkowego już nie ma i należy wpis w dr wykreślić i odwrotnie przyjeżdża klient chce dodatkowe taxi, to co N bo niezgodność z dr, do wk PC, poprawka z P? p a r a n o j a!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam Pozwolenie Czasowe już czeka w kolejce, pani urzędniczka na podstawie zaświadczenia uzupełni/poprawi dane techniczne

 

Zgodnie z przepisami Pani poprawi dane w systemie, ale na cóż to PC?? Przepisy mówią jasno - wystarczy wpis w dotychczasowym DR "zgłoszono zmianę danych" :)

Pomijając fakt, że wykreślenie HAK nie wymaga wymiany DR.

Czyli raczej faktycznie masło maślane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co mam później poprawić?

Wziąć dwie dychy, usunąć usterki z rejestru, bo już one nie dotyczą tego auta i postawić pieczątkę w DR, dobierając od klienta 1 pln na CEP. Jest co robić wbrew pozorom...

 

jak dam P i wpiszę w uwagach "klient zrezygnował z taxi" to potwierdzę

nieprawdę w dokumentach. Twoje P na badaniu okresowym mówi, że dane zawarte w DR są zgodne, a pojazd spełnia warunki techniczne zgodnie z tymi danymi. Nie mieszaj prawa zwyczajowego z obowiązującym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z przepisami Pani poprawi dane w systemie, ale na cóż to PC?? Przepisy mówią jasno - wystarczy wpis w dotychczasowym DR "zgłoszono zmianę danych"

- OK, ale jak wykonać popraweczkę za dwadzieścia złotych aby zmieścić się w terminie czternastodniowym kiedy nowy poprawiony dowód za trzydzieści dni może być do odbioru gotowy? :)

 

 

PS.

Ja wiem, że próbujesz swoich sił w temacie z którym nigdy nie miałeś styczności w praktyce, ale... :?

:hihi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje P na badaniu okresowym...

 

w kwestii formalnej, pisałem o badaniu dodatkowym a to chyba różnica, po za tym, proszę się odnieść też do drugiej części mojego wpisu, chciałbym poradę jak nie tworzyć paranoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko pokazuję, że pomysł z negatywem i poprawką jest absurdalny w samych założeniach.

Co innego zmiany konstrukcyjne w opisanej kwestii. Tą tezę stawiał tu już lata temu tutaj Praktyk, tylko wtedy Go wyśmiano.

 

[ Dodano: 17-06-2017, 08:09 ]

A produkcja DR nigdy nie trwała i nie trwa miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.