Skocz do zawartości

100km/h w autobusie


Rombus

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak tak go tu naciskano za jego profesję, że się w końcu sam stąd wyautował.
A któż go niby naciskał?

Ci którzy uważali, że obecność kogoś takiego na forum jest jakąś okazją do wyrównywania swoich rachunków z policją.

Są takie posty i reakcja Brodatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    20

  • michal_k

    10

  • wojteczek

    7

  • aboz

    7

Top Posters In This Topic

Sam Brodaty też nie był bez winy...ale mniejsza o to, bo rozmijamy się z tematem. Jak to w końcu jest z tym sprawdzaniem warunków dodatkowych dla 100 przy OBT? Niby sprawdzamy je za każdym razem, ale z czego to wynika? I pytam tu poważnie, bo przepisy czytać umiem, ale (być może przeoczyłem) nigdzie tego nie wyczytałem. Bo z tego co rozumiem, w praktyce wpis w dowodzie (autobus 100, ADR itp.) jest podstawą do sprawdzenia warunków dodatkowych przy OBT, mimo iż ustawodawca tego nie przewidział (a może się mylę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam Brodaty też nie był bez winy...

Bo nie chciał grać tej przypisywanej mu roli?

Też nie chciałbym by posądzano mnie o odpowiedzialność za to co robią inni diagności.

 

Jak to w końcu jest z tym sprawdzaniem warunków dodatkowych dla 100 przy OBT? .

Ten temat już był wałkowany na forum:

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=143858#143858

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie chciałbym by posądzano mnie o odpowiedzialność za to co robią inni diagności.
Sorry, ale mnie też nie bardzo się uśmiechało granie roli drogowego cwaniaczka jaka została mi przypisana. Zwłaszcza, że policjantów szanuję, bo kilku mam wśród dobrych znajomych. Zapytałem grzecznie i zostałem zmieszany z błotem, a na to nie pozwolę nawet sędziemu sądu najwyższego. Tyle ode mnie na ten temat.

Odnośnie autobusu 100. Rozumiem, że wpis w dowodzie jest dla nas mało ważny? Tzn. za każdym razem wystawiamy nowe zaświadczenie z DBT i ono jest jedyną podstawą do uznania spełniania warunków dodatkowych? Pytam, bo do tej pory nie miałem do czynienia z autobusem 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale mnie też nie bardzo się uśmiechało granie roli drogowego cwaniaczka jaka została mi przypisana.

Dlatego w tym też nie chodzi jakoś szczególnie o ciebie.

Byli inni którzy bardziej bezpodstawnie potrafili mu tu pobyt umilić.

 

Odnośnie autobusu 100. Rozumiem, że wpis w dowodzie jest dla nas mało ważny? Tzn. za każdym razem wystawiamy nowe zaświadczenie z DBT i ono jest jedyną podstawą do uznania spełniania warunków dodatkowych? Pytam, bo do tej pory nie miałem do czynienia z autobusem 100.Wpis do DR niczego tu nie zmienia.

 

Wpis do DR niewiele stanowi.

BUS 100 to osobne badanie z osobnym terminem swoje ważności.

Wcale nie jest powiedziane, że w przypadku końca jego ważności należy robić kolejne.

Jednak wtedy warunków na 100 on już nie spełnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wpis w dowodzie jest dla nas mało ważny?

Jeżeli ma wpis w DR to musisz przeprowadzić dodatkowe badanie. Jeżeli przeprowadziłeś to musisz wystawić zaświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma wpis w DR to musisz przeprowadzić dodatkowe badanie. Jeżeli przeprowadziłeś to musisz wystawić zaświadczenie.

 

A jeśli klient o to nie wnioskuje? Raz przeszedł badanie dodatkowe, ma wpis w DR i to mu wystarczy (no chyba, że jest do czegoś potrzebne zaświadczenie - ale nadal nikt nie podał podstawy prawnej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma wpis w DR to musisz przeprowadzić dodatkowe badanie

 

Widzisz musieć może i musisz choć przekonany nie jestem, ale co zrobisz jak "sponsor" powie że nie płaci za takie badanie bo go nie chce :P to co odmówisz, z drugiej strony klient posiada wpis w DR niejako "bezterminowo" a co jak zmieni się stan pojazdu w taki sposób że autobus nie będzie się nadawał na "setkę" wpis w DR zostanie.

 

 

A swoją drogą michal_k, zwrócił uwagę na ciekawe zagadnienie, z tego co mi wiadomo to służby kontrolujące zawsze wołają o ostatnie zaświadczenie z badania na 100 a na nim jak byk pisze że jest ważne 1/2 roku od dnia wystawienia tj. do:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawą prawną na SKP jest rozporządzenie o sposobie i zakresie przeprowadzania badań. W Dz U 227 było to napisane wprost, w 155 i obecnym 996 jest może nie najlepiej ujęte Rejestruję nowy autobus z urzędu dostaję badanie na rok, chcę jeździć szybciej robię dodatkowe 100. Ale zaświadczenie jest ważne tylko pół roku więc za pół roku co? Paragon dostanę na stacji. Jeżeli przyjeżdża autobus na okresowe i ma wpis bus 100 to diagnosta musi sprawdzić dodatkowe warunki 100 bo pieczątką w DR potwierdza że dane zawarte w DR są zgodne ze stanem faktycznym i że pojazd spełnia warunki tech. Wykonał czynności chce za to opłatę i wystawia zaświadczenie o którym mowa. Czy kierowcy jest ono potrzebne, czy OKRD może go żądać? Nie wiem. Pewnie działają na takiej zasadzie jak SKP. Ustawy i rozporządzenia nie mówią wprost ale wiedzą że wystawiamy to pytają o nie. Jest np Dz U 132 z 2008 w którym uczy się policjantów jak mają sprawdzać spaliny itd. Są tam fajne rzeczy np może odstąpić od kontroli stanu tech. jeżeli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo to służby kontrolujące zawsze wołają o ostatnie zaświadczenie z badania na 100 a na nim jak byk pisze że jest ważne 1/2 roku od dnia wystawienia tj. do:

 

Próbuję właśnie ustalić podstawę prawną takiej kontroli.

 

Jeżeli przyjeżdża autobus na okresowe i ma wpis bus 100 to diagnosta musi sprawdzić dodatkowe warunki 100 bo pieczątką w DR potwierdza że dane zawarte w DR są zgodne ze stanem faktycznym i że pojazd spełnia warunki tech. Wykonał czynności chce za to opłatę i wystawia zaświadczenie o którym mowa.

 

Moment. Sugerujesz, że badanie 100 wchodzi w zakres okresowego ("dane zgodne ze stanem faktycznym") - po co więc badanie dodatkowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okresowe + dodatkowe

Okresowe kończy ważność a doatkowe BUS 100 jest jeszcze ważne np. 3-miesiące i co wtedy zrobisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób komplet a jak nie to szukaj innej stacji. Podobna sprawa Taxi i L. Masz wpis w DR pojazd ma spełniać te warunki. Nie interesuje mnie że 3 miesiące temu robiłeś dodatkowe. Przepisy mamy jakie mamy, można je interpretować jak komu pasuje. Każdy diagnosta ma własne uprawnienia i odpowiada własną d... za to co podpisał. Jak ktoś chce iść w pasiaki bo potwierdził coś czego nie sprawdzał to jego sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób komplet a jak nie to szukaj innej stacji. .

Myślisz że przewoźnikowi tak zwisają te 126,00 zł za dodatkową 100-tkę jak ma jeszcze ważną?

Nie wiem czym obroniłbyś się jakby poszło na poważnie.

Opłata za to badanie nie jest zaznaczona jako obowiązująca przy OBT. a 100-tka ma swój własny termin ważności wymieniony na zaświadczeniu.

Dlatego podobieństwo do L czy Taxi jest tu żadne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okresowe kończy ważność a doatkowe BUS 100 jest jeszcze ważne np. 3-miesiące i co wtedy zrobisz?

 

A spotkałeś taki przypadek bo ja jeszcze nie, zazwyczaj jest jedno z drugim do zrobienia choć teoretycznie mogłoby tak być i wtedy podbijasz DR i nie dajesz zaświadczenia na "100" skoro ma jeszcze ważne. Zaświadczenie z dodatkowego na 100 można sobie skserować i do teczki w razie kontroli masz jakąś podkładkę że na badaniu miał jeszcze ważne badanie na setkę.

Ja tak sobie myślę niekoniecznie poprawnie. Na szczęście u mnie wszystkie autobusy na 100 mają okresowe i dodatkowe jednocześnie i jaka radocha jak kasujesz 326 zł za badanie na pół roku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spotkałeś taki przypadek

Spotkałem i to nie raz.

Nie prowadzę teoretycznych rozważań.

U nas przewoźnicy, szczególnie ci jeżdżący za granicę wolą sobie robić 100-tkę na stacjach Dekry.

Twierdzą, że przy kontroli w Niemczech mają mnie problemów przy kontroli.

Tj. jak BVG widzi papier z Dekry to dalej już w niego nie wnika.

 

Więc OBT u nas a 100-tka na Dekrze. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przyjeżdża autobus na okresowe i ma wpis bus 100 to diagnosta musi sprawdzić dodatkowe warunki 100 bo pieczątką w DR potwierdza że dane zawarte w DR są zgodne ze stanem faktycznym i że pojazd spełnia warunki tech. Wykonał czynności chce za to opłatę i wystawia zaświadczenie o którym mowa...

Ciekawe jak ma diagnosta postąpić jesli przyjeżdża klient autobusem z wpisem "BUS100" na OBT i nie dysponuje zaświadczeniem potwierdzajacym spełnienie warunków stateczności po rozerwaniu opony??? Diagnosta ma dać N czy nie przystepować do OBT a może ma dać P?

Ja osobiście uważam, że badanie "BUS100" wykonuje się niezaleznie od OBT, tylko niebardzo wiem po co te wpisy "BUS100" w DR, bo gmatwaja one całą sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym obroniłbyś się jakby poszło na poważnie.
Nie wiem i ja, ale wiem że jak coś się wydarzy przez tą 100 a klient ma jeszcze mokry stempel w DR to szybko odnajdzie fakturę za to badanie i będzie pokazywał przecież jadę prosto z badania a pan prokurator musi wskazać winnego. Wolę usłyszeć że zrobiłem wszystko a nawet więcej niż że nie dopełniłem obowiązków.
Dlatego podobieństwo do L czy Taxi jest tu żadne.
Wpis w DR Na te pojazdy też jest dodatkowe tylko o zaświadczeniu nie mówią.
tylko niebardzo wiem po co te wpisy "BUS100" w DR, bo gmatwaja one całą sprawę.
Może żeby kontrolujący wiedział, bo kierowca raz by twierdził ze jest 100 a innym razem ze nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas przewoźnicy, szczególnie ci jeżdżący za granicę wolą sobie robić 100-tkę na stacjach Dekry.

 

Słyszałem o tym ale się nie spotkałem osobiście. Ja u siebie mam kilka autobusów na 100 i nie robię tego dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.