Skocz do zawartości

Badanie powypadkowe w rocznym samochodzie


Galaxy_13

Rekomendowane odpowiedzi

Wyobraź sobie, że i ja postępuje identycznie. Nie znaczy to wcale, że nie znajdzie się w tym bałaganie za czas jakiś ktoś, kto wywróci naszą teorię, gdyż ma ona tyle samo racji co ta przeciwna ,,,
Tym bym zakończył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 248
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    42

  • JANUSZ60

    25

  • skpauto

    23

  • markes30

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tym bym zakończył.

 

No nawet niejeden temat w badaniach pojazdów można zakończyć takim stwierdzeniem :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli takie wytyczne dostaniesz z WK na piśmie?

 

W Braniewie (bodajże) dostali wytyczne, na piśmie, żeby dawać P anglikom z kierą po prawej. Zmieniła się władza i wszystkim pozabierali uprawnienia. Komentarz starostwa? "To, że dostali wytyczne na piśmie nie upoważnia diagnostów do postępowania niezgodnie z prawem"

 

To oczywiście ekstremalny przypadek, ale obrazuje co w razie W można sobie zrobić z takim papierem...

 

I nikt nie poszedł przeciwko staroście do sądu?? Aż się wierzyć nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nikt nie poszedł przeciwko staroście do sądu?? Aż się wierzyć nie chce...

Nie znamy szczegółów i nie wiemy czy na pewno diagności ci uprawnienia stracili ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nikt nie poszedł przeciwko staroście do sądu?? Aż się wierzyć nie chce...
Nie znamy szczegółów i nie wiemy czy na pewno diagności ci uprawnienia stracili ,,,

 

Pewnie poszli do sądu. Finału nie znam. Chodzi o fakt ile warte jest takie pismo z

WK. Zresztą te z ministerstwa mają taka samą wartość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o fakt ile warte jest takie pismo z

WK. Zresztą te z ministerstwa mają taka samą wartość...

 

Nie do końca. Wszystko zależy kto, co i jak interpretuje.

Nie do końca jest tak, że opinia organu nadzorującego SKP nic nie znaczy, dlatego sprawa tak trochę mi nie pasuje... chętnie poznał bym bezpośrednie szczegóły tej sprawy z Braniewa. Zresztą już wysłałem pytanie do koleżeństwa z Braniewa w tej sprawie. Zobaczymy.

 

Opinia ministerstwa... Hmmm... Jak zabierają się za interpretację ustawy to faktycznie - nic im do tego. Ale jak dają wykładnię do własnego rozporządzenia to jest to wykładnia autentyczna i zgodnie z technikami prawodawczymi obowiązuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o fakt ile warte jest takie pismo z

 

WK. Zresztą te z ministerstwa mają taka samą wartość...

 

To fakt te pisemka są nic nie warte, zarówno z ministerstwa, ze starostwa oraz od różnych firm które chełpią się tym jakie to one nie są dobre w doradzaniu SKP a fakt jest jeden i niezaprzeczalny taką interpretację można sobie w buty wsadzić a sąd i tak będzie miał swoje zdanie :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Braniewie (bodajże) dostali wytyczne, na piśmie, żeby dawać P anglikom z kierą po prawej..

 

Tego dokładnie nie wiemy, być może tak sformułowano pismo wydane przez ichniejszy WK, że ktoś nieopatrznie odebrał jako dopuszczenie kiery po prawej stronie :razz: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnie poznał bym bezpośrednie szczegóły tej sprawy z Braniewa.
Stacja Kontroli Pojazdów w Brachlewo robi przeglady Anglików z kierownicą po prawej stronie.Trzeba tylko wymienić przednie lampy i ewentualnie światlo przeciw-mgielne cheba że są po obu stronach. ::hey

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=40603

 

".... A swoją drogą znalazłem też niesprawdzoną wprawdzie jeszcze wiadomość,że istnieje w Polsce SKP w miejscowosci Brachlewo która wykonuje takie przeglądy bez problemu,Dzwoniłem ale widocznie już dziś nie pracują.Jakby ktoś próbował dzwonić podaje zdobyty telefon 55-279-45-21.Sam będe dzwonił dopiero w poniedziałek,jakby ktoś dodzwonił się jutro czekam na odpowiedz.

 

** Dodano: 28-08-2009, 18:51 **

No i nadzieje się rozwiały.

Dodzwoniłem się do SKP w Brachlewie-prawda jest że przez kilka miesięcy tego roku takie przeglądy były wykonywane z pozytywnym skutkiem.lecz na chwilę obecną wyrok kolegium odwoławczego w Gdańsku został zakwestionowany i niestety sprawa jest nieaktualna.Autom tego typu są zatrzymywane dowody rejestracyjne przez policję ponieważ brak jest wpisu "kierownica po prawej stronie".

Pozostało tylko "palic te opony" bo w polskim słownictwie wyrażenie "kierownica nie powinna znajdować się po prawej stronie" oznacz niestety "nie może lub zakazuje się"-paranoja do potęgi n-tej. "

 

http://angliki.info/threads/rejestracja-anglika-z-kierownic%C4%85-po-prawej-stronie.22/page-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byłby Kwidzyn w takim razie...

Szczerze - nie chcę mi się do końca wierzyć w taki prosty schemat tej historii, że SP kazało robić tak, a potem nagle kazali robić inaczej, a za poprzednie postępowanie zgodne z ich stanowiskiem uprawnienia zabierali... Tak trochę "kaczką dziennikarską" to zalatuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy powypadkowym ja wykreślam obie pozycje

 

No i strzelasz wielką gafę, bo tym samym potwierdzasz swoim podpisem, że nie wykonałeś zakresu okresowego badania technicznego :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym samym potwierdzasz swoim podpisem, że nie wykonałeś zakresu okresowego badania technicznego :o

To wcale nie jest takie pewne, dopóki nie pobiera za okresowe ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym samym potwierdzasz swoim podpisem, że nie wykonałeś zakresu okresowego badania technicznego :o

To wcale nie jest takie pewne, dopóki nie pobiera za okresowe ,,,

 

No jak to? Przecież za każdym razem sprawdzasz warunki art 66, więc chyba jasne, że musisz zaznaczyć, że spełnia lub nie, a ustalenie NTB to już oddzielna sprawa.

 

[ Dodano: 04-02-2013, 12:43 ]

...............i nie wyznacza następnego terminu badania

Co z tego, że nie wyznacza, jak sprawdzasz warunki art. 66 obowiązkowo.

 

[ Dodano: 04-02-2013, 12:46 ]

Szczerze - nie chcę mi się do końca wierzyć

 

A jakby Stawrostwo pozwoliło im w ogień skoczyć to też by to zrobili? Bo jak to inaczej rozumieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Okresowe czy zakres od 0-10 w tabeli?

Bo jak zakres od 0-10 to to nie jest badanie okresowe.

To jak potwierdzasz spełnienie lub nie, warunków w tym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak potwierdzasz spełnienie lub nie, warunków w tym zakresie?

To jak respektujesz instrukcję wypełniania zaświadczenia w tym zakresie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak potwierdzasz spełnienie lub nie, warunków w tym zakresie?

To jak respektujesz instrukcję wypełniania zaświadczenia w tym zakresie ???

 

Ok. Nie natknąłem się wcześniej na ta dyskusję, a widzę, że okresowe a zakres to jednak wielka różnica. Tylko wszyscy dyskutują tu czy pobierać za OBT, czy nie? Tak samo można to interpretować jak zmiany konstrukcyjne, a jakoś wszyscy pobierali dodatkowo za OBT mimo nie ustalania NSTB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby Stawrostwo pozwoliło im w ogień skoczyć to też by to zrobili? Bo jak to inaczej rozumieć?

 

No właśnie... jak starostwo ci każe przy pokolizyjnym wykreślać jeden punkt, a ty twierdzisz, że trzeba oba bo nie ma zakresu okresowego - to jak to rozumieć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo można to interpretować jak zmiany konstrukcyjne

Właśnie, nie można tak, bo zmiany od dawna mają w definicji zakres okresowego ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby Stawrostwo pozwoliło im w ogień skoczyć to też by to zrobili? Bo jak to inaczej rozumieć?

 

No właśnie... jak starostwo ci każe przy pokolizyjnym wykreślać jeden punkt, a ty twierdzisz, że trzeba oba bo nie ma zakresu okresowego - to jak to rozumieć???

A widzisz psuju, a ja właśnie wykreślam jeden z nich. Czy to źle?

 

[ Dodano: 04-02-2013, 13:37 ]

Właśnie, nie można tak, bo zmiany od dawna mają w definicji zakres okresowego ,,,

 

To też wszyscy robią od dawna

a jakoś wszyscy pobierali dodatkowo za OBT mimo nie ustalania NSTB.

 

[ Dodano: 04-02-2013, 13:41 ]

... bo nie ma zakresu okresowego - to jak to rozumieć???

 

A może chodzi Ci o to, że nie wykonałeś OBT?

 

[ Dodano: 04-02-2013, 13:45 ]

Koledzy co byli w Bielsku na seminarium, twierdzą, że kazano im robić obowiązkowo OBT przy powypadkowym, nawet jeżeli OBT było zrobione dzień wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie sprawa jest jasna i nie ma co dalej dyskutować:

 

1. wykreślenie drugiego punktu plus wyznaczenie NTB, oraz w nagłówku okres.+dodatk (94+98zł) lub

2. wykreślenie obydwu punktów,bez wyznaczenia NTB, w nagłówku tylko dodatk (94zł)

 

jedni robią punkt pierwszy - drudzy drugi i nikt nie wie jak jest dobrze, i .........moim zdaniem dyskusja dalej jest jałowa. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.