Skocz do zawartości

Przyszłosc badan technicznych


rafpuk

Rekomendowane odpowiedzi

Taki hologram umieszczamy na ... tablicy rejestracyjnej.

a na następnym OBT (albo na drodze przy kontroli OKRD)

e) Ozdobienie tablic rejestracyjnych. UD UI
:evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczy tylko porządnie wykonywać swoje obowiązki i klient sam przyjedzie (poczta pantoflowa najlepszą reklamą). Jest tylko jeden problem. Ludzi którzy tego chcą jest maleńka garstka, z której żadna stacja się nie utrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że rozmowy nasze schodzą lekko w inny kierunek, pisałem to w jednym celu, abysmy spróbowali coś zrobić i zacząć się bronić przed atakami na nas, nie wiem, czy prosić o pomoc rzecznika praw czy co? zjednoczyć się i pokazać że istniejemy, chcemy rzetelnie pracować a nie zbierać za wszystko od nadzoru że zawsze staramy się kombinować aby pomóc klijentowi, a od klijentów że nam się w dupach poprzewracało. A czy uważacie że zrobienie tego OBT po spóżnieniu na naszej stacji i odsyłanie połowy kwoty do TDT to jest uczciwe? nie my jestesmy od karania ludzi, jeśli wymyślili karę to niech sami ja biora, a nie naszymi rekami zarabiaja-kto nie doczytał: my robimy badanie , pobieramy 200procent, i połowe odsyłamy do TDT TAK BRZMI TO PO NOWEMU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłopot jest jeden, o czym chyba nikt nie wspomniał.

Aby zrobić badanie zgodnie z rozporządzeniem i tabelką to potrzeba chyba z pół dnia na pojazd, a po drugie że chyba nowy z salonu miałby problem.

I jeszcze jedno, czy każdy z Was zna na pamięć całą tabelę? Bo jeśli nie to chyba po uprawnieniach podczas wizyty TDT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracujacy np. w Legnicy diagnosci wiedza jak to jest i nie taki diabeł straszny, kontrole coroczne stacji sa od paru lat, i faktycznie poczta ma się czego bać, natomiast jeśli robi się przeglądy normalnie i z szacunkiem dla zawodu, to nie trzeba podchodzić do tego fanatycznie, nikt nie zabiera tam uprawnień jesli popełni sie mały błąd, ale jeśli inspektor mówi mi że zatrzymał diagnoście uprawnienia bo nie wykonał jednej trzeciej tego co ja przy nim to wybaczcie. Natomiast teraz chce się zabrać prawo do zawodu diagnostom którzy pracują na stacjasch podstawowych a nie maja pełnych uprawnień, a są tacy którym zostało parę lat do emerytury i mają robić ADR i ,,100" czego nigdy nie bedą w pracy robic bo jak nie to won i my jak te barany mamy meczeć i pokornie to przyjmować?

A pan w TVN turbo generalizuje że diagnoście wystarczy dać 50zł i przegląd załatwiony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pan w TVN Turbo jak to dziennikarz, często pojęcia nie ma o czym mówi, a że go nikt nie rozliczy za gadanie bzdur więc je gada.

Akurat dziennikarze to zły przykład, a tym bardziej nie do naśladowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abysmy spróbowali coś zrobić i zacząć się bronić przed atakami na nas, nie wiem, czy prosić o pomoc rzecznika praw czy co? zjednoczyć się i pokazać że istniejemy,

Wejdź na stronę osds.org i zobacz co OSDS zrobił, gdzie pisał, jakie dostał odpowiedzi i zapisz się do NASZEGO OSDS będziesz wtedy na bieżąco.

Mówię do NASZEGO czyli jedynego branżowego stowarzyszenia diagnostów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat znam ta strone, wchodze i czytam, spotkałem tez kilka razy naszego prezesa, ostatni raz we Wrocławiu, ale to że my tu czytamy i piszemy nie bardzo daje rezultat, może czas zacząć nagłaśniać nasze sprawy. Naczelnik zarzucił nam ze nie zgłosiliśmy uwag do projektu dlatego tak wygląda, odpowiedzieliśmy że nikt nas nie poinformował kiedy możemy to zrobić, bo w Krakowie powiedzieli że jeszcze nie teraz a jak ogłoszą to już za póżno oni twierdzą że to MY się nie interesujemy dlatego tak jest, ja sie nie zgadzam z tym że robi się z nas baranów. Czy jakaś organizacja diagnostów została zaproszona, lub poinformowana o tym że może wziąść udział w pracach grupy roboczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracujacy np. w Legnicy diagnosci wiedza jak to jest i nie taki diabeł straszny, kontrole coroczne stacji sa od paru lat...

 

Jak mam to rozumieć ? W Legnicy kontrole są coroczne a w innych rejonach co dwa, trzy, pięć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Legnicy kontrole są coroczne a w innych rejonach co dwa, trzy, pięć ?

 

Czytając raport NIK to były właśnie takie rejony, gdzie latami nie kontrolowano SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczelnik zarzucił nam ze nie zgłosiliśmy uwag do projektu

 

słabo czytasz tę stronę OSDS . Zapisz się do stowarzyszenia to będziesz wiedział kto , gdzie i ile pisze do ministerstwa , RPO , a nawet do Pani Premier :D

 

Mało tego będziesz mógł i swoje uwagi wnieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronę wchodzę co dzień , dwa, więc widzę , pisma i braki odpowiedzi też, tylko jestem ciekaw czy oni wogóle robili konsultacje społeczne z udziałem OSDS, lub innym zrzeszającym samych diagnostów bo skąd OSDS ma wiedziec że robi się projekt ustawy o diagnostach? Chciałbym abyśmy potrafili w końcu się zjednoczyc i powiedziec dosyc, i nic o nas ,bez nas. Nik smaruje nas po całości, media robią z nas łapówkarzy, a my siedzimy cicho, czy nie pytają was ludzie że no na tych stacjach to się dzieje? bo nas klijenci wprost i zostaliśmy wszyscy wrzuceni do jednego wora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blakop, niestety trafia na podatny grunt i efekt jest taki, że źle nastawia właścicieli pojazdów do całego środowiska.

 

i już są głupie komentarze na SKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,bo najlepiej zgonić na Diagnostów im,tak jak Amber opisuje kto kontroluję te pojazdy które mają pieczątki w D.R a nie ma ich w CEPIKU ? uważam że są odpowiednie służby które powinny się takimi pojazdami zająć w czasie kontroli na drodze,ale po co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Legnicy kontrole są coroczne a w innych rejonach co dwa, trzy, pięć ?

 

Czytając raport NIK to były właśnie takie rejony, gdzie latami nie kontrolowano SKP.

 

To nawet nie chcę pytać, co jak często są przeprowadzane kontrole w rejonie ddaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że nadzór prawidłowo realizowany był w 95-98 % powiatów a kontrole były celowane tak by udowodnić z góry postawioną tezę. Takie to wszystko żałosne, oczywiste - jak procesy stalinowskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim regionie z kontrolami problemu nie było i nie ma, raz w roku zawsze, tylko pracując w Legnicy przychodził TDT, a powiat Jawor, czy Świdnica nadzór ze Starostwa, i jakoś TDT ani reszta istotnych uchybień nie znalazła na tych stacjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tylko pracując w Legnicy przychodził TDT...

A to o to ci się rozchodziło ... zdziwiony, iż ktoś z TDT na corocznej kontroli też jest.

 

Jak starostwo płaci za taki udział to nic dziwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czytając raport NIK to były właśnie takie rejony, gdzie latami nie kontrolowano SKP.

 

Możesz podać numer strony i zacytować

 

 

STR.22

W latach 2014–2015 trzech starostów22 nie przeprowadziło okresowej – corocznej kontroli

we wszystkich nadzorowanych stacjach. W rezultacie niektóre z nich funkcjonowały poza kontrolą

przez okres powyżej jednego roku do nawet kilkunastu lat.

yy Starosta Biłgorajski nie skontrolował w 2014 r. żadnej z 21 stacji, a w 2015 r. dwóch SKP z 23 stacji funkcjonujących

na terenie starostwa. Z 21 stacji skontrolowanych w 2015 r., jedna nie była poddana wcześniej kontroli przez okres

5 lat, dwie przez okres 11 i 12 lat, a jedna nawet przez 14 lat. W 12 innych stacjach starosta nie przeprowadzał

kontroli przez okres 2–3 lat.

yy Starosta Lubartowski w 2014 r. nie objął kontrolą 9 z 12 SKP, działających na jego obszarze, a w 2015 r.

nie skontrolował żadnej z 14 nadzorowanych SKP. W rezultacie, do końca lutego 2016 r. niektóre z nich

pozostawały bez ustawowego nadzoru przez okres od 14 miesięcy do ponad 4 lat.

yy Starosta Łańcucki nie przeprowadził w 2015 r. kontroli w 4 z 14 SKP działających na obszarze tego powiatu,

w wyniku czego do końca lutego 2016 r. stacje te pozostawały bez nadzoru przez okres co najmniej 14 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce jest 314 powiatów oraz 66 miast na prawach powiatu, które są gminami, ale realizują także zadania powiatów. Razem 380. W TRZECH typowanych (celowanych ...) stwierdzono nieprawidłowości !!!!

 

Sorry pomyliłem się. Nie 95-98% sprawuje nadzór prawidłowo tylko ponad 99% robi to dobrze.

 

Wracając do "przekazu dnia" propagowanego przez danielg539: "Czytając raport NIK to były właśnie takie rejony, gdzie latami nie kontrolowano SKP". Prawda jest taka, że tylko trzy powiaty ( nie rejony, regiony, pół polski) robiły to kiepsko. Normalnie jak bym oglądał "wiadomości tvp". Wstyd i kpina z inteligencji Polaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.