Skocz do zawartości

Quad, pierwsza rejestracja


grzegorz70

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam szczerze, że o quadach, wiem niewiele. Jak zgodnie z przepisami zarejestrować sprowadzone kawasaki k700a z takimi danymi w oryginalnym dowodzie:

F1 460

G 310

J L7e

P1 633

P2 14

S1 1

Na razie widziałem tylko DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to pojazd samochodowy inny o podrodzaju czterokołowiec.

 

Do rejestracji będzie wymaga m.in. akcyza (jeśli sprowadzony z kraju UE).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym masz problem? Jest masa takich silników. Spójrz na te homologowane.[/quote

 

A w tym że to jest jawny przekręt i wszyscy o tym wiedzą i palą głupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w tym że to jest jawny przekręt i wszyscy o tym wiedzą i palą głupa.

 

Dziesiątki modeli są tak homologowane nawet, więc... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P1 633

P2 14

Ciekawe kto to zarejestruje?

Na jakiej podstawie mam podważać zapisy w DR? Na stacji nie ma warunków aby to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie mam podważać zapisy w DR? Na stacji nie ma warunków aby to sprawdzić.

 

I tu jest pies pogrzebany.Papier przyjmie wszystko .

A ja tu czytam że wszystko co niezgodne z przepisami,(nawet jak jest to głupi przepis) to jest BE ,a tu takie przekręty przechodzą ,bo ktoś tak w DR napisał.

Ciekawych rzeczy się tu na tym forum dowiaduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ktoś tak w DR napisał.

 

A w DR napisał, bo homologacji tak było.

A tu się dowiaduje, że miarodajne jest tylko to, co diagnosta powie, nawet jak nie ma czym tego zbadać 8) No faktycznie -

Ciekawych żeczy się tu na tym forum dowiaduje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w DR napisał, bo homologacji tak było

 

Blakop sory , nie wiem czy masz wykształcenie związane z samochodami, ale quad który waży 400 kg i ma pojemność 700 cm3 nie może mieć 14 KW mocy ,bo maluch miał więcej ,a był o wiele cięższy i jego silnik to był przedpotopowy model.

Przy zakupie Quada diler wyciąga z szuflady homologację taką jaką chce klient.

Tabliczke znamionową też zmienia na życzenie i takie są realia.

Ty klepiesz co ci przyniosa ,a my diagności jeszcze mamy porównac wpisy ze stanem faktycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważasz, że homologacja jest niezgodna ze stanem faktycznym to powiadom prokuraturę. Bo rozumiem sugerujesz, że nie jest to technicznie możliwe, a więc producent kłamie...

 

A maluch miał tylko 3 kW więcej (przy pojemności 652 - tu mamy nieco mniej). Pozostaje kwestia momentu obrotowego (bardziej istotna)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maluch miał tylko 3 kW więcej (przy pojemności 652 - tu mamy nieco mniej). Pozostaje kwestia momentu obrotowego (bardziej istotna)...

_________________

No tutaj to już trochę przegiołeś,maluch miał i ma 17 KW :evil:

To nie producent kłamie ,tylko dane w dowodach zagranicznych są pisane na takiej samej zasadzie jak ty myślisz,czyli to co jest napisane to dla ciebie jest święte,bo nie masz zielonego pojęcia o mocy silników. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj to już trochę przegiołeś,maluch miał i ma 17 KW :evil:

 

No więc skoro rozmawiamy o 14 kW w quadzie to jet to o 3 mniej od malucha. Chyba, że coś się zmieniło... Coś nie tak z matmą u Ciebie? :)

 

To nie producent kłamie ,tylko dane w dowodach zagranicznych

 

A co tu zagraniczne dowody mają do rzeczy?? Skoro są dziesiątki modeli tak homologowane, to znaczy że występują takie modele z takimi mocami. A Ty to negujesz co do zasady... Więc o co Tobie chodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blakop sory , nie wiem czy masz wykształcenie związane z samochodami, ale quad który waży 400 kg i ma pojemność 700 cm3 nie może mieć 14 KW mocy

 

Wszyscy wiemy co i jak ale jak chcesz podważyć zgodnie z prawem zapisy w DR czy w homologacji :razz: Nie masz wyjścia za bardzo niestety ani Ty ani ja w takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to ile silnik ma mocy akurat pojemność nie ma tak wielkiego znaczenia z 125 cm3 uzyskamy 14 kW i 1250 cm3 możemy mieć tyle samo. Ale to inna sprawa czysto techniczna.

To nie producent kłamie ,tylko dane w dowodach zagranicznych są pisane na takiej samej zasadzie

Nie zrozumiałem Twojego wpisu. To dane w tych zagranicznych dokumentach Twoim zdaniem brane są z sufitu.

To napisz nam jak byś taką sprawę rozwiązał: Podstawiam na badanie takiego quada i co. wystawiasz N bo uważasz że ma więcej mocy? Przynoszę od producenta (przedstawiciela) papier że jednak ma 14. Ciągle nie wierzysz? Dostarczam opinię rzeczoznawcy(on też na danych producenta bazuje). Co wtedy zrobisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałem Twojego wpisu. To dane w tych zagranicznych dokumentach Twoim zdaniem brane są z sufitu.

To napisz nam jak byś taką sprawę rozwiązał: Podstawiam na badanie takiego quada i co. wystawiasz N bo uważasz że ma więcej mocy? Przynoszę od producenta (przedstawiciela) papier że jednak ma 14. Ciągle nie wierzysz? Dostarczam opinię rzeczoznawcy(on też na danych producenta bazuje). Co wtedy zrobisz?

 

Nie robię przeglądu quadów i mam święty spokój,wiem jak są wypisywane DR z zagranicy.

Przykład:Audi A6 2009 rok produkcji ,sam. ciężarowy , klient mi mówi że bez problemu załatwił sobie taki wpis w Urzędzie Niemieckim. Im podobno wisi co wpiszą ,bo pojazd jest już u nich wyrejestrowany.

Powtarzam po raz wtóry PAPIER PRZYJMNIE WSZYSTKO

Rzeczoznawca pisze to co mu karze klient,wszystko jest tylko kwestią ceny.

Nie daje żadnego N bo to nie ma sensu,wszyscy wiemy o co chodzi , a jak wiadomo chodzi tylko o pieniądze.

Ja wiem że to ustrojstwo jest wywrotne i w niepowołanych rękach można sobie zrobić na tym krzywdę , więc gonie takie , za przeproszeniem pojazdy samochodowe inne i śpie spokojnie.

Mój syn miał motorower który grzał 110 na godzine i mi to starczy.Cieszę sie że żyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z czystej ciekawości, jakimi uprawnieniami trzeba się legitymować, aby kierować takim sprzętem?

 

[ Dodano: 12-02-2013, 09:12 ]

Jest to pojazd samochodowy inny o podrodzaju czterokołowiec.

 

Do rejestracji będzie wymaga m.in. akcyza (jeśli sprowadzony z kraju UE).

Samochodowy inny, czyli badanie 1.2 i termin roczny? Przepraszam, ale lepiej zapytać, niż popełnić błąd, pisałem już, że z quadami nie mam zbyt wiele do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Grzegorz70

jeśli się nie mylę to nie ma takiej pojemności i modelu, przejrzałem są 600,649,750

moce od 34KW

jak dla mnie to ściema

i cenię sobie spokojny sen, tym bardziej że właśnie "ktoś" Cię pyta podając sam dowód.

Wiem , nie znam wszystkich elementów sprawy, ale to moje zdanie.

Pozdro

 

[ Dodano: 12-02-2013, 09:48 ]

Skróty myślowe, Zrobisz jak uważasz :-) do mnie już nie przychodzą:-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ktoś" Cię pyta podając sam dowód.

O DR poprosiłem sam, chcąc rozpatrzyć i przygotować się do tematu, lepszy dokument w garści, niż słowo klienta. Jeżeli miałbym odmówić wykonania badania, to na jakiej podstawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochodowy inny, czyli badanie 1.2 i termin roczny?

Dodaj, że tak jest u Ciebie.

Ja znam jeszcze inne rozwiązanie;

do 4 kW - 1.22

4-15 kW - 1.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochodowy inny, czyli badanie 1.2 i termin roczny?

Dodaj, że tak jest u Ciebie.

Ja znam jeszcze inne rozwiązanie;

do 4 kW - 1.22

4-15 kW - 1.1

Nie wiem jak jest u mnie, ale tego co cytujesz nie rozumiem:

"pojazd samochodowy - pojazd silnikowy, którego konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h; określenie to nie obejmuje ciągnika rolniczego;"

Może coś by się wyjaśniło, gdyby było wiadomo, jakie papiery są potrzebne do kierowania tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest u mnie, ale tego co cytujesz nie rozumiem:

Jak możesz nie wiedzieć ile kasują u Ciebie za samochodowy inny?

Po drugie, czy widzisz w pozycji 1.2 cennika wzmiankę o poj. samochodowym? bo ja nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy widzisz w pozycji 1.2 cennika wzmiankę o poj. samochodowym? bo ja nie.

Nie widzę, ale w cenniku, nie ma również czterokołowca. Motorowerem, też to nie jest, choćby ze względu na pojemność, ciągnikiem rolniczym, ani motocyklem, również, więc nie da się zarejestrować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę, ale w cenniku, nie ma również czterokołowca.

No właśnie,

Motorowerem, też to nie jest,

Ale "lekki"jego warunki ma spełnić,

ani motocyklem

Tu z kolei ten do 15 kW, spełnia ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z czystej ciekawości, jakimi uprawnieniami trzeba się legitymować, aby kierować takim sprzętem?

 

Na chwilę obecną prawo jazdy kat. B1 lub B.

 

Dla czterokołowca lekkiego, którym ten w temacie nie jest - wystarczy prawko AM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.