Skocz do zawartości

Jakie badanie? Sprowadzone Suzuki, I rej. 05.2012


laptop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Problem jest następujący:

Samochód Suzuki, sprowadzony z Niemiec, I rej. 05.2012r WK nie zarejestruje bo wiadomo, nie mają roku produkcji itd w związku z tym na badanie. No i tu są schody. Jako, że pojazd prawie nowy, badanie jak dobrze rozumuję, do 05.2015r. Wykonałem ustalenie danych za 60zł. Klient do WK i znów do mnie. Napuścili go, że pojazd wyrejestrowany więc musi być okresowe. Pytam więc, jaki termin NBT chcą bo inne starostwo, a jak wiadomo gdzie pójdziesz tam inna interpretacja, odp. dopełnić do 3 lat. No i się zmieszałem bo nigdy nie robiłem badania na 2 lat i 3 miesiące. Kto mi powie gdzie leży prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napuścili go, że pojazd wyrejestrowany więc musi być okresowe. Pytam więc, jaki termin NBT chcą bo inne starostwo, a jak wiadomo gdzie pójdziesz tam inna interpretacja, odp. dopełnić do 3 lat. No i się zmieszałem bo nigdy nie robiłem badania na 2 lat i 3 miesiące. Kto mi powie gdzie leży prawda?

 

Napuść klienta na WK, czyli odmowa zarejestrowania pojazdu na piśmie z WK :lol: a Ty najwyżej jak chcesz robić okresowe i kasować klienta 98 zl to na dwa lata w końcu to pierwsze badania po zarejestrowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, nie wiem co to za WK, ale ma to na piśmie?.

Czy miał skierowanie od WK na ustalenie badania?

Czy ma decyzję o odmowie zarejestrowania?

Czy cokolwiek miał od urzędu, czy tak sobie "gadał" :x

Pytania mogę mnożyć, bo coś mi się zdaje, że klient jak i urzędnik porozmawiali sobie jak przekupki na targu :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napuść klienta na WK, czyli odmowa zarejestrowania pojazdu na piśmie z WK

 

Wyrok wcale nie musiałby być oczywisty, a procedura długa (bo odmowę WK w pięć minut wyda). Pojazd jest WYREJESTROWANY, więc nie spełnia literalnego warunku ustawy dla uznania badania zagranicznego. Odmowa do obronienia jest tu niestety i później co najwyżej przepychanka w SKO i WSA jak ktoś ma czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Problem jest następujący:

Samochód Suzuki, sprowadzony z Niemiec, I rej. 05.2012r WK nie zarejestruje bo wiadomo, nie mają roku produkcji itd

Zadzwoń do WK czy to prawda - przepraszam wszystkich klientów, ale ten kłamie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i później co najwyżej przepychanka w SKO i WSA jak ktoś ma czas...

Dokładnie, dlatego okresowe na dwa lata i spokój ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd jest WYREJESTROWANY,

Przynajmniej wiemy co to za urząd - czy nie twój :x

A tak na poważnie, to większość aut kupionych za granicą jest wyrejestrowanych. :evil:

 

[ Dodano: 11-02-2013, 15:09 ]

i później co najwyżej przepychanka w SKO i WSA jak ktoś ma czas...

Dokładnie, dlatego okresowe na dwa lata i spokój ,,,

To niech urząd zarejestruje na czerwone i wysyła na badanie okresowe, a nie w to miesza diagnostę i straszy jeszcze SKO - jak Blakop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie, to większość aut kupionych za granicą jest wyrejestrowanych.

 

Więc nie spełniają przesłanki ustawy. Nie moja wina, że ktoś z dyrektywy to inaczej zaimplementował do naszego prawodawstwa.

W dyrektywie było "uprzednio zarejestrowanych". U nas jest "pojazd zarejestrowany". I wszystko na temat.

 

Nie mam swojego urzędu, więc nie wiem co to za uwaga... W okolicach, w których mieszkam urzędy tego nie stosują, ale znam urzędy w Polsce, które tak robią - a ten post to potwierdza jak widać.

 

Ketiw - możesz się nie zgadzać z taką interpretacją, możesz się kłócić z nią - ok - Twoje prawo. Ale szydząc z niej raczej szydzisz z siebie, bo widać, że dokładnie nie przeczytałeś ustawy 8)

 

[ Dodano: 11-02-2013, 15:13 ]

To niech urząd zarejestruje na czerwone i wysyła na badanie okresowe

 

Ty zapłacisz za te czerwone blaszki?? Łatwo widzę przychodzi Ci naciąganie klienta.

I nie bardzo wiem w którym miejscu rzeczowo opisując procedurę kogokolwiek straszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrok wcale nie musiałby być oczywisty

 

Wiem że mogłoby być ciekawie.

 

To może powiedz jaki związek ma wyrejestrowanie pojazdu z jego stanem technicznym :razz:

pomijając przypadek sprowadzenia uszkodzonego pojazdu co powinno mieć adnotacje w papierach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do tej pory jak auto nie ma roku robiłem identyfikację i nie było problemu, jak chcą badanie to na 2 lata, ale wtedy klient będzie "oszukany" na terminie, mało - następne już na rok i znowu delikatne o....... na terminie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd jest WYREJESTROWANY

to są skutki chaotycznego stosowania języka polskiego w rozporządzeniach.Pojazd wyrejestrowany za granicą nie ma dopuszczenia do ruchu ale nadal jest zarejestrowany. Podobna sytuacja jak czasowa rejestracja na pojazd już zarejestrowany(PC dla auta z DR)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może powiedz jaki związek ma wyrejestrowanie pojazdu z jego stanem technicznym :razz:

 

Żadnego! :) Ale w ustawie jest napisane, że badanie uznajesz jeśli "zarejestrowany pojazd" bla bla bla. Jedyna definicja rejestracji jest w tejże samej dyrektywie. I wynika z niej, że pojazd musi być administracyjnie aktualnie dopuszczony do ruchu. Czyli wyrejestrowany choćby z powody wywozu z kraju już zarejestrowany nie jest.

Tylko, że dyrektywa mówiła, żeby badania nie wymagać dla pojazdów "uprzednio zarejestrowanych" w poprzednim kraju UE. A w naszej ustawie ktoś to jedno słowo pominął - literalnie jak widać znaczenie zmienił bardzo.

 

Ja osobiście jestem za tym, żeby nie patrzeć na to słówko i pojazdy wyrejestrowane i tak uznawać w kwestii badań - kierując się właśnie dyrektywą.

Ale trzeba zdać sobie sprawę, że WK które literalnie stosują ustawę wcale nie postępują bezprawnie i nie ma co z tego kpić jako robi ketiw...

 

To może powiedz jaki związek ma wyrejestrowanie pojazdu z jego stanem technicznym

 

A jaki związek tabliczki mają ze stanem auta?? A jedna badania bez tablic nie zrobisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napuścili go, że pojazd wyrejestrowany więc musi być okresowe.

 

No, to jeżeli wyrejestrowany , to nie ma możliwości ponownej rejestracji - poza pewnymi wyjątkami :razz: (chyba, że coś przegapiłem?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma terminu dopełniania do trzech lat
maksymalnie możesz na 2 lata

Zawsze tak postępowałem, nigdy nie było problemów.

nie wiem co to za WK, ale ma to na piśmie?.

Pewnie nie, jedyne dokumenty jakie miałem to niemiecki DR.

 

Odmówiłem oczywiście wykonania okresowego z dopełnieniem do 3 lat. Czekam na ruch z drugiej strony. Odbiją piłeczkę to będę wiedział co i jak.

Zadzwoń do WK

Może sami zadzwonią;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty zapłacisz za te czerwone blaszki?? Łatwo widzę przychodzi Ci naciąganie klienta.

I nie bardzo wiem w którym miejscu rzeczowo opisując procedurę kogokolwiek straszę...

Chodzi mi o to, że klient już jest w plecy 60 zł - to po pierwsze.

Po drugie - droga klienta powinna wyglądać tak:

Urząd celny - tłumacz - urząd skarbowy - WK - diagnosta.

Wtedy by było całkiem bez problemów.

Co innego jak WK nie chce uszanować decyzji klienta i wysyła go do diagnosty :x

Powiedz Sam na jakiej podstawie urząd może odmówić rejestracji (czasowej)?

np Brak przeglądu?

Co innego gdyby ten pojazd był wyrejestrowany w Polsce :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że klient już jest w plecy 60 zł - to po pierwsze.

 

A czemu w plecy? Nie ma rocznika - pewnie paru innych pierdół też to badanie być musi.

 

Po drugie - droga klienta powinna wyglądać tak:

Urząd celny - tłumacz - urząd skarbowy - WK - diagnosta.

 

Może byś dokończył te listę - na końcu jeszcze raz WK. Bo przecież diagnosta m auta nie zarejestruje. To ja się pytam po co 2 razy WK?? Zakładam, że ma tablice i DR zagraniczny, więc na nim robi badanie i do WK. I koniec. A nie ganianie go dwa razy :)

Czy skierowanie jest potrzebne?? Nie - klient może sam wnioskować o ustalenie danych przecież.

 

Powiedz Sam na jakiej podstawie urząd może odmówić rejestracji?

Art.72.1.pkt 4 w związku z art 81.3. - brak zaświadczenia o badaniu jest podstawą do odmowy. Bo przypominam, że: "Badaniu, o którym mowa w ust. 3, nie podlega zarejestrowany pojazd sprowadzony z państwa członkowskiego Unii Europejskiej" - ten zarejestrowany nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc Suzuki podobno już zarejestrowane. Klient zrobił badanie w swojej okolicy, niestety nie znam szczegółów odnośnie TNBT, czy dopełniono do 3 czy na 2 od dnia... Ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jeszcze raz wyjaśnię o Co Mi Chodziło:

 

Klient idzie do wydziału komunikacji - zakładam, że urzędnik nie zarejestruje pojazdu z pierwszą rejestracją z 2012 r na czarne tablice (nie uznaje badania zagranicznego) i wydaje czerwone tablice z PC z art 74........

Diagnosta wydaje DIP i badanie okresowe bo jest to podstawą wydania PC

Klient wraca do urzędu rejestruje itd

 

 

Klient ma zarejestrowany pojazd. A teraz może sądzić się z urzędem przez dwa lata o procedurę. I nie prawdą jest to co obligatoryjnie się mówi, że urząd odmówi rejestracji i będzie Klient cieszył się pod domem niezarejestrowanym pojazdem - bo tak mu urzędnik powiedział, że jak nie pojedzie na stację to on nie zarejestruje - chcę uwypuklić, że to jest bajeczka

 

Jeżeli wpierw pójdzie do diagnosty i ten mu zrobi okresowe to na kogo ma się poskarżyć :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to jeżeli wyrejestrowany , to nie ma możliwości ponownej rejestracji - poza pewnymi wyjątkami :razz: (chyba, że coś przegapiłem?).

Tylko to, że mówisz o wyrejestrowanym w kraju, a ten w kraju zarejestrowany jeszcze nie był,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Czy skierowanie jest potrzebne?? Nie - klient może sam wnioskować o ustalenie danych przecież.

Tu nie chodzi o ustalenie danych tylko o okresówkę

Jeden urząd tak, drugi tak, a ja siak :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden urząd tak, drugi tak, a ja siak

 

Ale tak to jest od zawsze :razz: u jednych można u drugich nie. Ja jestem dobrym przykładem mam w okolicy dwa WK i oba stosują inne interpretacje tych samych zagadnień :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient idzie do wydziału komunikacji - zakładam, że urzędnik nie zarejestruje pojazdu z pierwszą rejestracją z 2012 r na czarne tablice (nie uznaje badania zagranicznego) i wydaje czerwone tablice z PC z art 74........

 

Ale wytłumacz mi po co??? Po co koszt, po co stać w kolejce po te czerwone? Przecież ma zagraniczny DR i tablice - Czemu ma nie zrobić na tym co ma badania - nieważne czy dodatkowe, czy okresowe? Tablice to tablice przecież :)

 

Klient ma zarejestrowany pojazd. A teraz może sądzić się z urzędem przez dwa lata o procedurę.

 

Jak już zarejestrujesz, to sobie możesz poskakać mówiąc krótko. W obecnym stanie prawnym nie istnieje praktycznie skuteczna możliwość odwołania się od pozytywnej decyzji o rejestracji. Pisałem o tym w dziale dotyczącym WK - spójrz sobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wytłumacz mi po co??? Po co koszt, po co stać w kolejce po te czerwone? Przecież ma zagraniczny DR i tablice - Czemu ma nie zrobić na tym co ma badania - nieważne czy dodatkowe, czy okresowe? Tablice to tablice przecież :)

W tym wypadku było by to opłacalne - klient pojechał na stację i tam zrobił ustalenie danych 60 zł

Później dowiedział się, że ma zrobić okresowe.wrócił do WK

Pojechał zrobił okresowe ile zapłacił? 158 zł i był 2xWK 2x na SKP

 

Poszedł wpierw do WK -dostał czerwone tablice (62 zł) pojechał wykonał badanie 98 zł

wrócił do WK ile zapłacił 160 zł i był 2xWK i RAZ na SKP :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.