Skocz do zawartości

Robienie zdjęć poddczas Badania


ketiw38

Rekomendowane odpowiedzi

A dlaczego dobry? sam nie robie teraz zmian,ale na BT widzę co ludzie wyprawiają z tymi swoimi pojazdami,szczególnie chodzi mi o dodatkowe siedzenia,przegrody,pasy i to właśnie powinno byc dokumentowane przy zmianach-raz ze względu na diagnostów,którzy dopuszczaja(dopuszczali) takie zmiany i drugi ze wzgledu na właścicieli którzy po badaniu juz dokonuja kolejnych przeróbek.

 

Dokładnie. To jest dobry argument. Na zmiany podjeżdża Ci z lekka skrzynią alu i piszesz w opisie - "zamontowano skrzynię ładunkową. Tylko, że po badaniu skrzynia nagle robi się dużo cięższa, wyższe burty, plandeka z firaną i suwany dach i co tam jeszcze i już masa własna/ładowność nie bardzo pasują pod to co było na badaniu :D A przecież to ciągle skrzynia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    19

  • blakop

    15

  • ketiw38

    14

  • skpauto

    11

Top Posters In This Topic

Na badanie przyjeżdża samochód bez HDS - a po wyjeździe montuje - też dobry argument :evil:

 

[ Dodano: 19-02-2013, 11:02 ]

Albo przyjeżdza bez oklejonych szyb przednich o po wyjeździe okleja - no to chyba wystarczy :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , ale jest jakaś możliwość udowodnienia komukolwiek, że np. był na przeglądzie bez HDS-u, lub szyby były oklejone???

Też musiałyby być zdjęcia.

Trochę to chore - nie może być tak, że wszyscy będziemy policjantami, to nie leży w naszej naturze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale to każdy element można wymienić i co mamy wszystko fotografować? Na pewno jest to jakiś pomysł i ukróci w jakimś stopniu pewne nieprawidłowości tylko czy nakładanie na SKP nowych obowiązków poprawi tak bardzo obecny stan? Myślę że to właściciel (użytkownik) pojazdu powinien najbardziej dbać. Jeżeli grozi mu zatrzymanie DR to ma to gdzieś że koła łyse, czarne szyby itd. Zmiana przepisów tylko mądra zmiana a nie jak zwykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, z tego co zaobserwowałem,to od monitoringu ciężko się będzie wykręcić. Tam klapka zapadła, bo dostosowują do rozporządzenia UE. Kwestia jest raczej taka: czy to będą zdjęcia, czy kamery.

Wdaje mi się, że lepiej zrobić kilka zdjęć i dołączyć do badania, niż przez okres iluś miesięcy gromadzić zapisy z monitoringu.

Następny temat, chyba ważniejszy i bardziej upierdliwy, to przesyłanie wyników badania z wielu urządzeń do rejestru centralnego. Ta elektronika, jak sami wiecie, lubi się sypać i przestoje w pracy murowane. Nie skończysz badania, bo jakiś wynik się nie zapisał, albo VIFI nie zadziałało. Szczególnie, ze zapisane jest w rozporządzeniu unijnym "niektóre wyniki" a PISKP prosi o zestawienie prawie całego wyposażenia. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie mamy się co oszukiwać, że w przypadku gdy na 1 OBT przypada 20 czy 25 minut, to należało by skontrolować taka SKP

Na OBT kilkuletniej osobówki z niewielkim przebiegiem wprawnemu diagnoście wystarczy 10-15 min.

Tak szybko to się chyba nikomu nie uda, bo samo przejechanie przez linię to przynajmniej 3-5 min, do tego sprawdzenie cisnienia w ogumieniu to przynajmniej 3-4 min nie wspominajac już o wykonaniu analizy spalin czy podłaczeniu OBD co zajmuje też przynajmniej 5 min. Na te 3 czynności wykorzystamy już prawie 15 minut a wykonanie reszty czynności to dalsze 10-15 minut. Jak dla mnie to prawidłowo wykonane OBT powinno trwać przynajmniej 30 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie, ze zapisane jest w rozporządzeniu unijnym "niektóre wyniki" a PISKP prosi o zestawienie prawie całego wyposażenia.

Najgorsze, że nadgorliwych mamy z własnego podwórka, a rząd powie to nie my, chcielita to mota,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dario64, jak pisałeś na początku o Mikołaju , to mi się kojarzyło z czymś (kimś) innym, niż z tym co robisz. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj żebyście znali argumentację do pewnego pisma ,dopiero byście się gotowali (zresztą słusznie).

 

Dawaj Darek, pogotujmy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tym razem , chyba że fragment.

 

Proszę... dorwali się do koryta i już mamy nowa grupę trzymająca władzę!! :evil:

 

DARIO - albo trzeba było temat w ogóle przemilczeć, albo.... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę... dorwali się do koryta i już mamy nowa grupę trzymająca władzę!

To akurat dotyczy czego innego ,nie ma nic wspólnego z omawianym tematem zdjęć itp.

albo

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś wiem, coś mam, ale to nie dla pospołu, tak?

 

Jeszcze prawa autorskie (powiedzmy) są i takie tam. To jest faktycznie nieciekawy temat, więc rozumiem Daria. A ja akurat to pismo też widziałem, nawet kliknąłem w tej sprawie do Prezesa OSDS, bo PISKP chce się klepać z diagnostami po plecach a tak naprawdę kosę pod żebro wpycha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... z tego wniosek, że PISKP i OSDS po jednych pieniondzach, tak??

Raczej inaczej...

Właściciele SKP jako pracodawcy mają przewagę nad pracującymi u siebie diagnostami.

Teraz zrzeszenie właścicieli SKP bierze górę nad organizacją diagnostów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam rozumieć dlaczego pierwotny SDS nie chciał u siebie właścicieli SKP tylko "szeregowych" diagnostów :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam rozumieć dlaczego pierwotny SDS nie chciał u siebie właścicieli SKP tylko "szeregowych" diagnostów :razz:

 

Trudniej by było wtedy o osiągnięcie tej przewagi i pauperyzacja stowarzyszenia diagnostów :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.