Skocz do zawartości

WK a badanie okresowe pojazdu wyrejerowanego z Niemiec


Marek1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    14

  • blakop

    11

  • danielg539

    10

  • Marek1

    8

I co robić na "różowy" DR jak numery są zgodne z tablicami ,ale inne niż w briefie ?

Jak do tego podchodzą WK ?

W Lublinie można uznać takie tablice za poprawne ale w nagrodę klient musi przetłumaczyć "różowy" DR więc kasy raczej nie zaoszczęzi :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co robić na "różowy" DR jak numery są zgodne z tablicami ,ale inne niż w briefie ?

Jak do tego podchodzą WK ?

 

A jaki masz problem, jeśli klient ma "różowy" DR zgodny z TR to piszesz ten właśnie numer. Niby dlaczego WK ma nie przyjąć takiego badania :shock: .

 

[ Dodano: 05-04-2013, 12:14 ]

w nagrodę klient musi przetłumaczyć "różowy" DR więc kasy raczej nie zaoszczęzi :?

 

A to już mnie nie obchodzi :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam... u nas ostatnio klienta wywalili z WK bo miał nieważne niemieckie czerwone (badanie już zrobione) i stwierdzili, że nie uznają ani tablic, ani badania... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam... u nas ostatnio klienta wywalili z WK bo miał nieważne niemieckie czerwone (badanie już zrobione) i stwierdzili, że nie uznają ani tablic, ani badania... :evil:

No właśnie ten temat zaczął się od takiego przypadku :)

Widać, że jednak staje się to normą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w kraju też powinni wydawać tablice tymczasowe datowane -klient nie płaciłby za używane tablice.Skoro Państwo Polskie kombinuje to dlaczego ma nie kombinować Polski obywatel użuwając ścieralnych długopisów na dowodach zjazdowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w kraju też powinni wydawać tablice tymczasowe datowane -klient nie płaciłby za używane tablice

 

Jesteś pewien, że wyszłoby to na dobre? Teraz za "używane" płaci się znacznie mniej niż za stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że wyszłoby to na dobre? Teraz za "używane" płaci się znacznie mniej niż za stałe.

Ale naklejka z terminem ważności PC była by mile widziana, zresztą na stałych tablicach też mogła by się znajdować informacja o terminie BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nowość. Czy przypadkiem nie pomyliłeś się :?::roll:

 

Jaka nowość? Przecież tak jest chyba od zawsze, że na tablicach tymczasowych umieszcza się nalepkę legalizacyjną określającą termin ważności PC.

 

[ Dodano: 07-04-2013, 10:45 ]

Zobacz sobie wzór na stronie 4:

 

http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU20120000481&type=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tablicach tymczasowych umieszcza się nalepkę legalizacyjną określającą termin ważności PC.

Małe te cyferki i dlatego i dlatego ta data diagnostom umyka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zrobić na ewidentnej podróbce do WK Łódź.

dlatego :razz: pytam jakie to TR podrobione,gdzie mogę o nich przeczytać w 996 i jakie są dla nich warunki techniczne :( typu rozmiar,naklejki homo,itp

 

To w Twojej gestii aby zapoznać się z wzorami tablic obowiązujących w rożnych krajach.

Są strony internetowe, napisz do ambasady ale nie pisz, że przyjmujesz tekturowe albo plastikowe niemieckie tablice bo nie wiesz jak wyglądają oryginały.

Bo rozumiem, że VIN-u też w niektórych autach nie sprawdzisz bo żaden Dz.U. nie wskazuje, gdzie dany producent go umieszcza, a jak dobrze wiesz czasem jego znalezienie jest czasem dość karkołomne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w Twojej gestii aby zapoznać się z wzorami tablic obowiązujących w rożnych krajach.

:shock:

elliot, możesz na to podać jakąś podstawę prawną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elliot, możesz na to podać jakąś podstawę prawną?

 

Jako diagnoście muszę Ci cytować rozporządzenie w sprawie wykonywania BT?

No dobrze :cool:

 

0.1. Tablice rejestracyjne

Oględziny i pomiary.

d) Tablice rejestracyjne nielegalizowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o taką podstawę mi chodziło :( , to wszyscy diagności wiemy. Podaj podstawę prawną która zawiera wzory zagranicznych TR, bo z tego co się orjentuję, to nawet żadna dyrektywa unijna ich nie zawiera :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielg539, podasz mi podstawę, gdzie jest umieszczony nr VIN?

O ile jego struktura jest ustandaryzowana o tyle umieszczenie już nie.

Więc co, wykonasz BT bez jego sprawdzenia, a kiedy okaże się, że jest inny powiesz beztrosko:

"Nie moja wina, nie sprawdziłem numeru VIN, bo go nie znalazłem.

Proszę mi podać dyrektywę UE określającą, gdzie mam szukać przedmiotowego numeru."

Tak?

Bądźmy poważni, o ile te tablice "prawie" niemieckie, które bez problemu można kupić na miejscu w Niemczech tam gdzie produkują tablice, ciężko odróżnić od oryginału bo mają nawet folię laminującą z hologramem TUV-u o tyle trzeba być osiołkiem żeby próbować komuś wmawiać, że wykonało się BT na plastikowych albo tekturowych TR uważając, że wszystko jest OK "bo nie ma dyrektywy w tej kwestii".

Są strony internetowe szczegółowo określające wzory tablic i z jakich materiałów te tablice są wykonane.

Ponadto, jeśli masz wątpliwości wystąp z oficjalnym zapytaniem do ambasady polskiej w Niemczech.

Bo może w przypadku polskich TR też powiesz, że nie wiesz jak wygląda ZL, czy też NK?

Przecież rozporządzenie jest czarno-białe to skąd masz wiedzieć jak ten znak, czy też nalepka wygląda w realu, tak?

Pójdźmy dalej, przecież polskie TR posiadają folię laminującą z hologramami, które widać pod światło, przecież w rozporządzeniu nie widać tego bo .... jest czarno-białe!

Nie widać też wzoru TR w kolorze, czyli śmiało przyjmiesz TR "wymalowaną" na kawałku blachy byleby spełniała wymóg rozporządzenia dotyczący wymiarów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są strony internetowe szczegółowo określające wzory tablic i z jakich materiałów te tablice są wykonane.

 

Strony jako takie nie stanowią podstawy prawnej.

 

Bo może w przypadku polskich TR też powiesz, że nie wiesz jak wygląda ZL, czy też NK?

 

No przecież właśnie o to chodzi, że wygląd polskich tablic jest uregulowany przepisami, a zagranicznych nie. Diagnosta wykonując badanie stosuje przepisy polskie.

 

Nie widać też wzoru TR w kolorze, czyli śmiało przyjmiesz TR "wymalowaną" na kawałku blachy byleby spełniała wymóg rozporządzenia dotyczący wymiarów?

 

Co Ty opowiadasz? To, że wzory nie są w kolorze - nie oznacza, że kolory nie są opisane w rozporządzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty opowiadasz? To, że wzory nie są w kolorze - nie oznacza, że kolory nie są opisane w rozporządzeniu.

 

Hehe opisane kolory powiadasz?

No faktycznie przemówiło to do mnie, biorąc pod uwagę, że dla jednego kolor auta jest niebieski, dla drugiego turkusowy, dla trzeciego zielony.

Opiszesz mi tez dokładnie jak wygląda folia laminująca? :)

To tak jakby NBP podał WZÓR banknotu w kolorze czarno-białym kiedy jest on kolorowy.

Co to za WZÓR?

Powyższe to oczywiście takie samo absurdalen tłumaczenie jak to, że przyjąłem plastikowe tablice bo nie wiem jak wyglądają TR niemieckie.

 

 

Strony jako takie nie stanowią podstawy prawnej.

Nie stanowią ich również interpretacje MTBiGM, a jednak są tu zamieszczane :)

 

No przecież właśnie o to chodzi, że wygląd polskich tablic jest uregulowany przepisami, a zagranicznych nie. Diagnosta wykonując badanie stosuje przepisy polskie.

 

No i co w związku z tym?

Czy zwalnia go gdzieś to rozporządzenie z obowiązku znajomości tych tablic bo ja nie zauważyłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszesz mi tez dokładnie jak wygląda folia laminująca? :)

 

Czytałeś w ogóle rozporządzenie w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów?

 

Jeśli nie to przeczytaj i tam jest właśnie dokładnie opisana folia.

 

Nie stanowią ich również interpretacje MTBiGM, a jednak są tu zamieszczane :)

 

No są - ale można się z nimi nie zgadzać, co zresztą bardzo często czynię.

 

Czy zwalnia go gdzieś to rozporządzenie z obowiązku znajomości tych tablic bo ja nie zauważyłem?

 

A jesteś pewien, że np. umieszczenie znaków na zagranicznych tablicach też nazywane jest w obcym państwie legalizacją? A może nie, więc w ogóle nie ma mowy o tablicach legalizowanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie techniczne polega na sprawdzeniu warunków technicznych i innych parametrów wskazanych w rozporządzeniu o badaniach. Jest tam odesłanie do przepisów określających szczegółowo warunki techniczne krajowych tablic rejestracyjnych.

 

Ale właśnie - krajowych!!. Trudno, aby oceniał warunki techniczne tablic wydawanych na całym świecie. Wymagałoby to znajomości prawodawstwa każdego kraju na świecie w tym zakresie - a i oczywiście odpowiedniej implementacji takiego obowiązku w krajowym systemie prawnym.

 

Nie każda zagraniczna tablica jest w jakikolwiek legalizowana. I co? Wynik badania N??

 

A z tymi kolorami... Elliot - Ty w ogóle wiesz o czym piszesz??

Rozporządzenie określa barwę w formie konkretnych odniesień do międzynarodowych wzorców kolorów... Trudno tu mówić o przypadkowości... Masz problemy - powołujesz rzeczoznawcę.

 

OK - ja nie wiem jak wyglądają tablice w Niemczech. Więc i plastiki bym przyjął. Jaki przepis jako diagnosta niby naruszyłem? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.