Skocz do zawartości

przyczepa -kruszarka


rurek777

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież TUZ to jest układ zwieszania narzędzi i nie jest on w żaden sposób sprzęgiem do ciągnięcia czegokolwiek za ciągnikiem.

 

Gdzieś to jest napisane? Tak jak mówiłem, np. niektóre wózki sadownicze pod skrzyniopalety są homologowane jako przyczepy mimo bycia sprzęganymi na dolne cięgła TUZ.

 

Cofnij się kilka (naście) postów i zobaczysz, że od wózka dolly zaczynałem moje drążenie, a konkretniej od postawionego przeze mnie pytanie jak traktować taki zestaw: bo niby ciągnikiem można ciągnąć dwie przyczepy (1: wózek, 2: naczepa), ALE naczepa jest "pojazdem przeznaczonym do sprzęgania z pojazdem silnikowym", stąd moje rozważania na temat zawieszanego na TUZ siodła, bo wtedy naczepa pozostanie sprzęgnięta z pojazdem silnikowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś to jest napisane? Tak jak mówiłem, np. niektóre wózki sadownicze pod skrzyniopalety są homologowane jako przyczepy mimo bycia sprzęganymi na dolne cięgła TUZ.

Na sprzęgu jest zawsze napisane jaką ma siłę uciągu, na TUZ takiej wartości nie ma na pewno.

 

Cofnij się kilka (naście) postów i zobaczysz, że od wózka dolly zaczynałem moje drążenie, a konkretniej od postawionego przeze mnie pytanie jak traktować taki zestaw: bo niby ciągnikiem można ciągnąć dwie przyczepy (1: wózek, 2: naczepa), ALE naczepa jest "pojazdem przeznaczonym do sprzęgania z pojazdem silnikowym"

 

No to dzwon zadzwoń do producenta tego wózka którego zdjęcie wrzuciłem.

Jeśli jesteś potencjalnym nabywcą to wytłumaczy ci co jak i dlaczego bo homologację na ten pojazd ma na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sprzęgu jest zawsze napisane jaką ma siłę uciągu, na TUZ takiej wartości nie ma na pewno.

to tak wg tego należałoby podczas orki zapinać pług pod "sprzęg", bo TUZ nie pociągnie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas orki tuz jest opuszczony i cięgła przenoszą większe obciążenia wzdłużne a nie pionowe dodatkowo łącznik centralny przy prawidłowo wyregulowanym pługu zawieszanym czy to pół zawieszanym jest niemal luźny podczas orki .Nie znam od strony prawnej zawieszenia siodła na TUZ ale powiem tak;cięgła ciągnika rolniczego przeważnie wystają co najmniej 100-150 cm za oś tylnych kół dodatkowo sworzeń królewski jest oddalony chyba o 120cm od krawędzi przedniej naczepy co daje nam minimum 2,5m oddalenia punktu podparcia i skrętu za tylną osią ciągnika i ciekaw jestem manewrowania takim zestawem a zwłaszcza hamowania na łuku drogi ? Ciekaw jestem jak od strony technicznej będzie taki sprzęg wyglądał i jak będzie zamontowany górny łącznik? Może jakiś szkic by na forum pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem manewrowania takim zestawem a zwłaszcza hamowania na łuku drogi ?

Można założyć z duża pewnością, że stateczność takiego zestawu będzie bardzo zła, żeby nie rzec żadna - zwłaszcza, że wiekszość ciagników rolniczych ma sztywne zawieszenie. Z założenia punkt podparcia naczepy powinien znajdować się pomiędzy osiami pojazdu ciągnacego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak wg tego należałoby podczas orki zapinać pług pod "sprzęg", bo TUZ nie pociągnie :evil:

Pług to nie przyczepa.

Te są podpinane do urządzeń sprzęgających przeznaczonych do ciągnięcia.

Czy może to jest wszystko jedno, podpięcie przyczepy do haka albo do czegoś w TUZ?

 

Co do naczepy, to ciekawe jak miałaby wyglądać ten element z siodłem przypinany, mocowany do TUZ :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

wracajac do tematu kruszarki to własnie jest taka.http://www.bat-maschinenbau.de/scripts/news/873/23442

i pytanie jak to można użytkować ? chodzi o d.m..c zespołu oraz dłu gość zespołu poj.

czy od razu wystąpić o odstepstwo do ministerstwa , czy istnieje jakieś odstepstwo jednorazowe np. na dojazd z pkt.A do pkt. B ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o d.m..c zespołu oraz dłu gość zespołu poj

Jeśli chodzi o długość, to uważam, że jest OK skoro sama kruszarka (naczepa) ma 13,5m to jest szansa, że razem z ciągnikiem będzie miała 16,5m. Jesli chodzi o masę, to faktycznie jest problem, bo z 3 osiowym ciągnikiem masa zestawu przekroczy 45 t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o długość, to uważam, że jest OK skoro sama kruszarka (naczepa) ma 13,5m to ...

dla naczepy jest jeszcze jeden wymiar, którego tu nie spełnia ...

5. Odległość między osią sworznia siodłowego urządzenia sprzęgającego a tylnym obrysem naczepy nie może przekraczać 12,00 m.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mierzyłem dzisiaj i przekracza 12. m :? co prawda nie dużo ale jest powód żeby wystapić o odstępstwo , jest jeszcze ten tylny wysięgnik który wystaje za obrys poj. :) no dobra ale sama ona nie będzie jechać , co z zespołem . jeszcze jedno ,starostwo może wydać zezwolenie na przejazd jeśli poj. przekracza wymiary ale nie dotyczy to mas . czy odległość sworznia można pod to podciągnąc ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starostwo może wydać zezwolenie na przejazd jeśli poj. przekracza wymiary

W mojej ocenie takie zezwolenie w tym przypadku nie wchodzi w gre, bo dotyczy ono pojazdu zarejestrowanego, który z racji przewożonego ładunku przekracza dopuszczalne parametry. W tym przypadku parametry przekroczone są ciągle czyli w grę wchodzi wyłącznie odstępstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.