Skocz do zawartości

Grupa robocza MTBiGM


blakop

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do Prezesa OSODS...

 

Ketiw - co Wy właściwie robicie w tej grupie??

Bo jeśli chodzi o sprawy bieżące, to jak samo ministerstwa mówi, raczej robicie niewiele (jako grupa - a że ze składowych tej grupy Ty jesteś najbliżej, to Cię pytam).

 

A moja może i kąśliwa uwaga bierze się stąd:

 

W związku artykułem redaktora Tomasza Żółciaka pod tytułem: "Wyrok na

stare auta, rząd przerobi je na żyletki", opublikowanym z dzisiejszym

Dzienniku Gazecie Prawnej i przedstawionymi w nim tezami, Ministerstwo

Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej informuje, że opisywana w

artykule "grupa robocza", składa się, między innymi, z przedstawicieli

środowisk związanych z branżą kontroli pojazdów oraz diagnostyki

samochodowej, natomiast w skład tej grupy nie wchodzą przedstawiciele

Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Wobec

wcześniejszych sygnałów przedstawicieli tej grupy na temat konieczności

dokonania zmian w polskim systemie kontroli pojazdów samochodowych,

Ministerstwo Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej poprosiło o

stanowisko tego środowiska oraz przedstawienie uzgodnionych wewnętrznie

postulatów ewentualnych zmian.

 

Dotychczas MTBiGM nie dostało rekomendacji od grupy, dlatego wszelkie

informacje podane w artykule dotyczące ewentualnych wysokości mandatów

oraz innych rozwiązań, a także sugestie, że są to propozycje MTBiGM

nie są zgodne ze stanem faktycznym. Jednocześnie informuję, że redakcja

Dziennika Gazety Prawnej nie zwracała się do Ministerstwa Transportu,

Budownictwa i Gospodarki Morskiej celem uzyskania bądź potwierdzenia

informacji w niniejszej sprawie.

 

Ministerstwo z uwagą zapozna się i oceni propozycje "grupy roboczej" w

momencie, kiedy takie propozycje zostaną sformułowane i w oficjalny

sposób przekazane do resortu.

 

Ketiw... Dostaliście (OSDS) swoistą rekomendację od władz poprzez członkostwo w grupie... No ale korzystajcie z tego!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    14

  • ketiw38

    14

  • skpauto

    9

  • kowal

    3

Top Posters In This Topic

Link "nie robi".

 

Nie zawsze mam czas tam wejść. Ja tam wierzę, MTB, że jest jakaś grupa, ale w sprawach ważnych głosu nie zabiera...

 

Przyznaję - tekst jest pewną prowokacją z mojej strony... żebyście przejrzeli na oczy w kwestii pewnych mechanizmów ministerstwa... A członkostwo w tej grupie może Wam ostatecznie nie wyjść na dobre niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żebyście przejrzeli na oczy w kwestii pewnych mechanizmów ministerstwa

Nic nie powiem ,żeby za dużo nie napisać . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyście łach darli? Bo jak zwykle, po konsultacjach społecznych, ostateczne, oficjalne wnioski nie będą miały nic wspólnego z wnioskami grupy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żebyście przejrzeli na oczy w kwestii pewnych mechanizmów ministerstwa... A członkostwo w tej grupie może Wam ostatecznie nie wyjść na dobre niestety...

 

Mam podobne obawy.

OSDS będąc w tej grupie niestety firmuje jej działania.

W sprawach dla diagnostów zasadniczych OSDS może zostać zwyczajnie przegłosowane i wtedy nie będzie już możliwości na inny skuteczniejszy protest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawach dla diagnostów zasadniczych OSDS może zostać zwyczajnie przegłosowane

 

Żeby o przegłosowanie chodziło, to jeszcze pół biedy.

Myślę, że MTBiGM ma teraz taką swoistą "chusteczkę do wycierania gęby".

Cokolwiek by nie zrobili, to zawsze powiedzą:

 

"My tu mamy taką grupę roboczą... Sami specjaliści (bo to prawda) i wiecie... Oni nam nic nie zgłaszali, że coś jest nie tak"

 

:?

 

No niestety - ale tak to pewnie będzie wyglądać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety - ale tak to pewnie będzie wyglądać...

 

Medialnie na pewno tak.

"My tu mamy taką grupę roboczą... Sami specjaliści (bo to prawda) i wiecie... Oni nam nic nie zgłaszali, że coś jest nie tak"

 

I nikt nie będzie wnikał, kto jakie miał zdanie i czy protestował czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Prezesa OSODS...

(....)

Ministerstwo z uwagą zapozna się i oceni propozycje "grupy roboczej" w

momencie, kiedy takie propozycje zostaną sformułowane i w oficjalny

sposób przekazane do resortu.[/i]

(...)

To ministerstwo może poczekać a wy nie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gdzie można poczytać jakieś sprawozdania - AKTUALNE z rac grupy roboczej? Np. tak jak w przypadku tematyki OSK:

http://www.izbaosk.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=279&Itemid=118

Nie chcę nikogo obrażać, ale muszę to skomentować :cry:

Po pierwszym spotkaniu 20.03 - pokazuje się komunikat nr 1

Następnie jest spotkanie 25.03 po którym nie ma komunikatu (brak konsekwencji działania)

Po dniu 28.03 pokazuje się komunikat nr 2 po obradach w dniach 20,25,28 (czy to już jest podsumowanie prac?)

Moje wnioski

Po pierwsze: za szybko ukazał się komunikat nr 1

Po drugie: ukazał się komunikat nr 2 - zawierający komunikat nr 1 (np pkt 1 kom nr 1 oraz pkt 5 kom nr 2)

Po trzecie brak komunikatu o wypracowanych propozycjach (cyt których celem było wypracowanie propozycji zmian w przepisach dotyczących procesu wydawania uprawnień do kierowania pojazdami, w tym w szczególności w ustawie o kierujących pojazdami) za to jest komunikat z którego można wyciągnąć dowolne wnioski (bo brak jest informacji) np

- grupa nie zakończyła działania :x

- będzie jeszcze jeden komunikat :?:

- jak zauważył skpauto zajmowali się SKP :evil:

 

A teraz całkowicie poważnie:

1. Nie tego oczekiwałem po poważnych osobach (organizacjach) :nook

2. Oczekuję komunikatu o wypracowanych propozycjach, bo może być on całkiem różny od

podjętych ustaleń (cyt "Podczas spotkań podjęto następujące ustalenia)

3. Oczekuję informacji, czy grupa zakończyła działania, a jak nie to ile jeszcze będzie pracowała

4. Czy grupa będzie zajmowała się SKP - uwolnieniem cen :oops:

5. Informacji kto jest autorem komunikatu - grupa czy prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Ośrodków Szkolenia Kierowców :?:

Pytań jest więcej tylko czy one pomogą?

Na pewno wprowadzają szum medialny - tylko czy to jest celem grupy :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego przepraszam?? A co tam niby za tajemnice są. To właśnie w tym wszystkim jest niesmaczne... Nie interesuje mnie uchylanie rąbków tylko publiczna przejrzystość takich działań jak ta "spec grupa". Inaczej rodzą się spekulacje, a całość działa wyłącznie na niekorzyść uczestników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz - mi to raczej wisi... Ale jako Prezes największej póki co organizacji reprezentującej diagnostów (nie-przedsiębiorców) to dość luźno podchodzisz do tematu 8)

Czas pokaże Ci przyniesie Ci to sławę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można poczytać:

Celem grupy roboczej było opracowanie strategii działań w kierunku usprawnienia systemu badań technicznych pojazdów oraz poprawienia ich jakości. Przewiduje się, że zakończenie prac grupy nastąpi do 2 kwietnia 2013r. Grupa robocza wypracowała szereg tez, które zostaną przedstawione Panu Ministrowi Jarmuziewiczowi i posłużą do przygotowania projektów rozwiązań legislacyjnych. Mam nadzieję, że Pan Minister przedstawi uczestnikom konferencji tezy przyjęte do realizacji, w celu poprawy całego systemu badań technicznych. Dodatkowo pragnę, aby uczestnicy konferencji wzięli czynny udział w dyskusji nad przyjętymi tezami.

http://motofocus.pl/wywiady/9989/widzimy-koniecznosc-zmian-w-systemie-wywiad-z-prezesem-piskp

Bądź poważny choć trochę - już niedługo - jest pewna kolejność.

Wiem, że środowisko czeka na komunikat, ale należy zachować się godnie :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że środowisko czeka na komunikat

 

Nie jestem pewien czy środowiska czeka. Ci ludzie od lat przyspawani do swoich foteli raczej niczym ciekawym nie zaskoczą. A nawet jak zaskoczą tezami (pozytywnie), to spier...ą w fazie wykonania. Ale to moja prywatna opinia oczywiście.

A ta aura tajemniczości jest raczej żenująca i infantylna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz - chyba masz rację - to o czym my rozmawiamy

Z tego co czytam to mam wrażenie że OSDS jest jakimś związkiem zawodowym walczącym o prawa uciśnionych diagnostów i zamiast skupić sie na poprawie sytuacji prawnej, formułuje populistyczne tezy nie możliwe do zaakceptowania. Równie dobrze Ogólnopolski Związek Emerytów mógłby wystąpić do ministerstwa o podwyżkę emerytur dla wszystkich o 1000zł

Formułować tezy to może sobie każdy żulik pod monopolowym ,a od OSDS oczekuje konkretnych rozwiązań systemowych ze wskazaniem ich źródła finansowania i efektów popartych badaniami, bilansu zysków i strat, ogólnie mówiąc konkretnego projektu ze wszystkimi ZA i PRZECIW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to mam wrażenie że OSDS jest jakimś związkiem zawodowym walczącym o prawa uciśnionych diagnostów i zamiast skupić sie na poprawie sytuacji prawnej, formułuje populistyczne tezy nie możliwe do zaakceptowania

 

Poczekaj jeszcze trochę, sam ocenisz działania OSDS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.