Skocz do zawartości
Pomóżmy Panu Grzegorzowi odbudować dom po tragicznej powodzi! ×

max zwis tylny


duchu

Rekomendowane odpowiedzi

takie pytanie :jaki może być max zwis tylny skrzyni ładunkowej w samochodzie ciężarowym? Pytanie w związku z wymianą zabudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu był poruszany temat

http://forum.norcom.pl/viewtopic.php?t=11808&highlight=zwis+tylny&sid=43640f2026d037a8ce68296b134e9d4e

 

[ Dodano: 05-03-2013, 09:15 ]

Do poczytania na ten temat znalazłem coś takiego

http://www.manted.de/manted/aufbaurichtlinien/_pdf/tgs_tgx_pl.pdf

 

Może będzie pomocne w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki może być max zwis tylny skrzyni ładunkowej w samochodzie ciężarowym? Pytanie w związku z wymianą zabudowy.

 

Zależy od producenta pojazdu zazwyczaj jest to max. 60-65 % rozstawu osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem gdzieś ze nie powinien przekraczać 2/3 rozstawu osi a środek ciężkosci zabudowy powinien znajdowac się w zakresie rozstawu osi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 60% środek zabudowy najczęściej jest dokładnie na osi tylnej. 65% to środek już za tylną osią.

 

Niekoniecznie tak jest, wystarczy ciężkie ustrojstwo na przodzie, typu zestaw pomp i zaworów w cysternie specjalistycznej..

Z punktu widzenia homologacji tylko i wyłącznie wspomniane zachodzenie przy promieniu 12,5 metra i zdolność poruszania się w okręgach r=5,3m i 12,5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

65% to środek już za tylną osią.

 

Nie pamiętam dokładnie, ale któryś producent dopuszczał 65 % kiedyś to ćwiczyłem jak miałem robić zmiany konstrukcyjne z ciągnika siodłowego na wywrotkę ale nie wyszło bo zwis tylny był większy :lol: no ale jak nie jak to ktoś inny i jeździ to ustrojstwo bo widziałem :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozporządzenie Komisji (UE) nr 1230/2012 z dnia 12 grudnia 2012 r. w sprawie wykonania rozporządzenia (WE) nr 661/2009 Parlamentu Europejskiego i Rady w odniesieniu do wymagań w zakresie homologacji typu dotyczących mas i wymiarów pojazdów silnikowych oraz zmieniające dyrektywę 2007/46/WE Parlamentu Europejskiego i Rady Tekst mający znaczenie dla EOG; Daty dokumentu: 12/12/2012, wejścia w życie: 01/11/2012; Wdrożenie Patrz Art. wejścia w życie: 10/01/2013; Wejście w życie Data publikacji + 20 Patrz Art. 9 ZAŁĄCZNIK I, WYMAGANIA TECHNICZNE CZĘŚĆ A, Pojazdy kategorii M1 i N1:

3.3. Producent musi określić w instrukcji obsługi technicznie dopuszczalną maksymalną masę w punkcie sprzęgu, miejsca mocowania sprzęgu na pojeździe ciągnącym oraz maksymalny dopuszczalny zwis tylny punktu sprzęgu.

 

[ Dodano: 05-03-2013, 21:54 ]

O kurczaki chyba coś mi się zwisy pomyliły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie tak jest, wystarczy ciężkie ustrojstwo na przodzie, typu zestaw pomp i zaworów w cysternie specjalistycznej.

 

No tak - wtedy tak. Ale mówię powiedzmy o zwykłym kontenerze czy skrzyni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie :jaki może być max zwis tylny skrzyni ładunkowej w samochodzie ciężarowym? Pytanie w związku z wymianą zabudowy.

zadanie do obliczenia dla rzeczoznawcy :

wypadkowa położenia środka ciężkości pojazdu pustego oraz obciążonego max ładunkiem , naciski osi itp ...

 

np

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=34059#34059

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.