Skocz do zawartości

Dodatkowe (uszkodzona skrzynia biegów)


marbie

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś miałem takiego klienta, który miał na umowie "uszkodzenia mechaniczne"
Ja tu widzę badanie dodatkowe:

6.9 - skierowany przez starostę lub na

wniosek posiadacza pojazduw celu identyfikacji lub ustalenia danych niezbędnych

do jego rejestracji

60,00 zł

jeżeli z dokumentów wymaganych do jego rejestracji

wynika, że uczestniczył on w wypadku drogowym, lub

narusza wymagania ochrony środowiska

94,00 zł

 

Ale lepiej skonsultować to z WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    13

  • Paprock

    7

  • blakop

    6

  • aboz

    6

Teraz mam do Was pytanie, czy wydajecie zaświadczenia z przeprowadzonego badania jak jest ono "wbite" w dowód ?

Nie wiem, czy Cię rozumiem,,,

Zawsze możesz zrobić okresowe + L na wniosek klienta ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy robicie takie badanie ( no właśnie jakie ) gdy nie ma skierowania z WK ?
Badania okresowe wykonuje się przed upływem okresów wskazanych w PORD dla poszczególnych pojazdów, oznacza to, że jeżeli przyjeżdża "klient" i chce badanie okresowe to mu robię, nawet jak minął miesiąc od ostatniego badania. Wg. mnie może przyjeżdżać co tydzień informuję go tylko, że ostatniego badanie okresowe nie straciło ważności i tyle.
Zawsze możesz zrobić okresowe + L na wniosek klienta ,,,
dokładnie :ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie WK chcą dodatkowego badania jezeli na umowie jest napisane że są uszkodzenia, tylko dlaczego przez 10lat spotkałem się raz ze skierowaniem z WK na piśmie na badanie dodatkowe? reszta to było wysyłanie klijenta i robiliśmy na wniosek właściciela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Wg. mnie może przyjeżdżać co tydzień informuję go tylko, że ostatniego badanie okresowe nie straciło ważności i tyle.

:ok

Nie znalazłem w przepisach , żeby ktoś zabronił robić następne badanie dzień po poprzednim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Ja okresowe wbijam do dowodu.

Miałem przypadki 3-4 miesiące wcześniej , ale to chcieli z powodu wyjazdu.

Ci 2 miechy po przeglądzie to rezygnują z okresowego.

 

[ Dodano: 27-09-2013, 12:50 ]

Zaświadczenie na życzenie klienta , ale starałem się przekonać, że wydaje się w przypadku zagubienia dowodu lub podobnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaświadczenie na życzenie klienta , ale starałem się przekonać, że wydaje się w przypadku zagubienia dowodu lub podobnym.

Wątpię aby istniały przesłanki odmowne wydania na jego wniosek ZAŚWIADCZENIA jeżeli nie było wydane, bądź DUPLIKATU jeżeli zaświadczenie było wydane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko dlaczego przez 10lat spotkałem się raz ze skierowaniem z WK na piśmie na badanie dodatkowe? reszta to było wysyłanie klijenta i robiliśmy na wniosek właściciela

 

Bo tak jest szybciej i nie trzeba skierowania pisać :cool:

 

Inna rzeczą jest, że sam zapis "pojazd uszkodzony" niekoniecznie wyczerpuje to, że pojazd uczestniczył w wypadku lub narusza wymagania ochrony środowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak jest szybciej i nie trzeba skierowania pisać :cool:

 

Literalnie tak, bo przecież klient też może o to sam wnioskować.

Inna sprawa, że przeważnie klient jest słabo zorientowany do do tego co naprawdę ma na stacji zrobić i dojeżdżając do SKP wie tylko, że ma jakiś kwit przywieźć - jaki i dlaczego to już niekoniecznie wie. A i Diagnosta nie do końca wie o co chodzi. Dowodem tego są tematy tutaj.

 

Pomijam już kwestię, że w administracji panuje zasad pisemności i jeśli do skierowania faktycznie doszło, to powinno mieć ono formę pisemną. Tym bardziej w tej sprawie - gzie klient mógłby się potem od takiego skierowania odwołać, bo z tego co tu opisano to usterka (uszkodzenie) nie kwalifikuje się do skierowania na DBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo z tego co tu opisano to usterka (uszkodzenie) nie kwalifikuje się do skierowania na DBT.

Nawet wtedy jeżeli, z powodu pęknięcia obudowy, był wyciek oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się uprą na takie badanie to się wyklaruje petentom uprzejmie, że jakby na samą "spsutą skrzynię"... cokolwiek znaczą "uszkodzenia mechaniczne" to nie-e,

za to chętnie całe auto przejrzę czy w wyniku zapisanej w umowie usterki olej nie cieknie, jak biegi wchodzą, żeby nie okazał się po SKP zawalidrogą,

czy aby pojazd nie brał udziału w jakimś zdarzeniu, aby przypadkiem podczas badania nie stwierdzić śladów uszkodzeń lub naruszeń elementów nośnych konstrukcji pojazdu, mogących stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.

I zarobione 94 co nie. ;)

Może tak być???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w 90% przypadków z jaki się spotkałem to "uszkodzenia" które są umowie, powstały one w głowie obu właścicieli ( nowego i starego ) w celu zaniżenia wartości na umowie i płacenia mniejszej sumy w urzędzie skarbowym. Głównie mi chodziło czy wydawać zaświadczenie z okresowego dodatkowo do "wbicia" w dowód. Nie byłem pewny czy właśnie nie zrobić "skierowany przez starostę lub na wniosek posiadacza pojazduw celu identyfikacji lub ustalenia danych niezbędnych do jego rejestracji ". Dzięki koledzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)"skierowany przez starostę lub na wniosek posiadacza pojazdu w celu identyfikacji lub ustalenia danych niezbędnych do jego rejestracji "(...).

No to też mondry zapis dotyczący pojazdów zarejestrowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem takiego klienta, który miał na umowie "uszkodzenia mechaniczne"

 

 

Nie byłem pewny czy właśnie nie zrobić "skierowany przez starostę lub na wniosek posiadacza pojazduw celu identyfikacji lub ustalenia danych niezbędnych do jego rejestracji "

 

No chyba jedno nie pasuje do drugiego ,,,

 

 

Głównie mi chodziło czy wydawać zaświadczenie z okresowego dodatkowo do "wbicia" w dowód.

Albo zaświadczenie, albo pieczątka w DR ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet wtedy jeżeli, z powodu pęknięcia obudowy, był wyciek oleju?

 

Dlatego ja w WK sprawę z takim wpisem na umowie załatwiałem prosto - klient dostawał ode mnie druczek oświadczenia i bez sugerowania czegokolwiek prosiłem o opisanie co dokładnie rozumie poprzez zapis zawarty na umowie o uszkodzeniu.

 

Jak klient opisywał, że trójka nie wchodzi, albo wstecznego nie ma, albo jakieś tam elektroniczne gadżety sterowania skrzynią to ok. Jak się gość sypnął, że to uszkodzenie powstałe w wyniku wypadku, tudzież pęknięcia obudowy i tym samym wycieki to dostawał ode mnie kolejną karteczkę o nazwie skierowanie - gdzie dokładnie opisywałem zakres wymaganego badania z podaniem podstawy prawnej, żeby nie było wątpliwości o jakie badanie chodzi, wraz z uzasadnieniem powodu skierowania - czyli tym co sam klient mi przed momentem opisał.

 

Oczywiście wymaga to minimum jakiejś wiedzy no i chęci, o co w WK często trudno... Niestety z obiektywnych przyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawa godna naśladowania Blakop :ok

 

Niestety dosyć rzadko stosowana w WK. Zwłaszcza przez "panie z okienka", które o usterkach nie mają pojęcia żadnego i każdy zapis "uszkodzony" skutkuje o nich bezprawnym "ustnym" skierowaniem na dodatkowe badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zaświadczenie, albo pieczątka w DR ,,,
A co w przypadku wpisu do DR po OBT na zaświadczenie np. po zatrzymaniu DR za brak badań? Najpierw wydajemy zaświadczenie a później i tak trzeba zrobić wpis do DR.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaświadczenie z badania nie jest drukiem ścisłego zarachowania.

Nie występuje też w formie kopia / oryginał.

Dowolną ilość można wydać i nikt nikogo o nic nie pyta.

Podobnie z duplikatami.

A mało to razy gapa pieczątkę rozmazała i dla świętego spokoju upchnęło się zaświadczenie do dowodu.

Choć prawidłowo każde po pierwszym powinno być sygnowane jako DUPLIKAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w przypadku wpisu do DR po OBT na zaświadczenie np. po zatrzymaniu DR za brak badań? Najpierw wydajemy zaświadczenie a później i tak trzeba zrobić wpis do DR.
aboz sprecyzuj swoją wypowiedź
A co tu precyzować? Przyjeżdża klient z pokwitowaniem za zatrzymany DR, a w treści "Brak ważnego badania technicznego". Robimy OBT i wystawiamy zaświadczenie, klient jedzie np. na komisariat po DR (bo go policjanci jeszcze nie wysłali do WK). Wraca z DR po pieczęć i co dalej. Jeśli nie powinniśmy wydawać zaświadczenia i dokonywać wpisu w DR przy tym samym badaniu.

 

PS. Odniosłem się do wypowiedzi

Albo zaświadczenie, albo pieczątka w DR ,,,

 

[ Dodano: 28-09-2013, 23:13 ]

aboz w swoim stylu będzie drążył albo, albo
Ja tylko pokazuję, że są przypadki kiedy wystawiamy zaświadczenie i wpisujemy TNBT w DR. Ba, daleko szukać nie trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.