Skocz do zawartości

OPŁATY ZA BADANIA wg. ITS


pentagram

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • cdario

    12

  • Marek1

    10

  • skpauto

    8

  • michal_k

    6

Top Posters In This Topic

Już widzę minę Marka jak przeczyta 1 stronę. Natomiast punkt 1) w Uwagach to już wisienka na torcie. :D Dzięki pentagram piwo się należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie znowu dyskusja jak robimy niektóre badania pod jedną czy może pod dwoma wpisami do rejestru. W przypadku autobusu 100, rubryka ustalenie terminu następnego badania. Może ktoś mi to wytłumaczyć bo ja nie rozumiem. Czy mogą być jakieś inne terminy w autobusie jak rok i potem co pół roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego dlaczego przy OBT+DBT (np TAXI) sugerują aby dokonywać dwóch wpisów do rejestru skoro badania te można łączyć i zakończyć jednym wpisem okresowe badania + dodatkowe???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę minę Marka jak przeczyta 1 stronę.

Raczej to nie "mina" ale co najmniej zdziwienie u 75% z nas.

 

Natomiast punkt 1) w Uwagach to już wisienka na torcie.

Widać tylko, że nikt z ITS nie czytał naszej nt dyskusji, bo biorąc pod uwagę słuszne wątpliwości czy zakres 0-10 rzeczywiście wyczerpuje dla każdego pojazdu zakres badania okresowego, nie interpretowaliby tego tak jednoznacznie.

 

Cennik ten zawiera też inne wątpliwości, tak jak te które juz są tu podnoszone.

Ciekawe czy będą one przedmiotem jakiejś polemiki ze strony ministerstwa.

Czy też ITS ma monopol na niekwestionowane interpretacje, tak samo jak wydaje homologacje na pojazdy o MMC przekraczającym administracyjną DMC, bez ograniczania tej MMC do dopuszczalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie.

Jak śmiałeś mnie uprzedzić ? :D

Dobrze że zajrzałem na forum ,miałem zamiar wysyłać .

Czy też ITS ma monopol na niekwestionowane interpretacje

Nie mają.

Uznanie 0-10 za zakres okresowego przemilczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek1 napisał/a:

Czy też ITS ma monopol na niekwestionowane interpretacje

 

Nie mają.

 

Okresowe +vat (zrozumiałem że chodzi o obt z wpisem w DR -vat) 98+ 50=148

Przemilczę i ciekaw jestem czy ktoś tak kasuje 8)

A jeżeli tak to tylko OSKP :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okresowe +vat (zrozumiałem że chodzi o obt z wpisem w DR -vat) 98+ 50=148

 

A czy zmiksowanie zakresu badania z par.3 ust.1 pkt 4 z opłatą z poz. 5.1 i 5.2 cennika zrozumiałeś? bo to :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że ktoś to ładnie i logicznie rozpisał.Gdyby tylko wszystkie stacje zechciały tak stosować cennik,to znikną nasze wątpliwości i dziwna konkurencja cenowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że ktoś to ładnie i logicznie rozpisał.Gdyby tylko wszystkie stacje zechciały tak stosować cennik,to znikną nasze wątpliwości i dziwna konkurencja cenowa.

Wątpię...

Jednak jeśli to takie logiczne to jak np. pobierzesz opłatę za VAT przy OBT na stacji podstawowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej. No to przecież wiadomo, że na podstawowej zrobi tylko okresowe.

Czyli tylko na okręgówce, OBT pojazdu, który ma określony VAT ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tu o wpis owego Vatu do dowodu.Jeżeli wpis (zaświadczenie), to okręgówka.

W końcu ten cennik jest dla wszystkich stacji i stacje które nie są okręgowymi , wybierają to , co ich dotyczy.

Jeżeli VAT wpisany w dowód, to już chyba ustaliliśmy na tym forum, że podstawowe też robią.(?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okresowe +vat (zrozumiałem że chodzi o obt z wpisem w DR -vat) 98+ 50=148

Oby jak najwięcej takich. Ale w rejestrze pod 2 badania to chore. Nie napisali tylko jak przyjedzie taxi bagażowe z wpisem vat a może jeszcze z pokwitowaniem po wypadku i okresowe zechce to ile mam zrobić wpisów do rejestru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli VAT wpisany w dowód, to już chyba ustaliliśmy na tym forum, że podstawowe też robią.(?)

My ustaliliśmy, dointerpretowaliśmy się tego.

Jednak cennik ITSu zakłada, że masz pobrać tę opłatę za VAT obligatoryjnie, przy każdym OBT takiego pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak cennik ITSu zakłada, że masz pobrać tę opłatę za VAT obligatoryjnie, przy każdym OBT takiego pojazdu

To już przegięcie jeśli tak to sobie wykoncypowali.

Tyle, że tam zaznaczyli wpis w 2 pozycjach do rejestru, dlatego wnioskuję ,że chodzi o zaświadczenie - wpis do DR- które może napisać okręgówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w rejestrze pod 2 badania to chore. Nie napisali tylko jak przyjedzie taxi bagażowe z wpisem vat a może jeszcze z pokwitowaniem po wypadku i okresowe zechce to ile mam zrobić wpisów do rejestru?

Za to napisali:

Podobnie postępujemy gdy pojazd skierowany jest za brak ważnego okresowego badania technicznego

Ciekawe kto go skierował?! :shock:

 

[ Dodano: 26-03-2013, 14:28 ]

Tyle, że tam zaznaczyli wpis w 2 pozycjach do rejestru, dlatego wnioskuję ,że chodzi o zaświadczenie - wpis do DR- które może napisać okręgówka.

Mógłbyś tak wnioskować gdyby nie to, że ta opłata ma taki nagłówek:

Sposób naliczania opłat ww. pojazdu /„VAT”/, który przyjechał na badanie okresowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a od kiedy w cenniku w poz 6.11 jest 4) w górnym indeksie :?:

jak np. w poz 7.3 / 7.4

 

4) = Opłata obowiązuje również przy okresowym badaniu technicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a od kiedy w cenniku w poz 6.11 jest 4) w górnym indeksie :?:

jak np. w poz 7.3 / 7.4

4) = Opłata obowiązuje również przy okresowym badaniu technicznym.

Tego zapisu nie ma żadne badanie w cenniku z poz.6, tj. dla pozostałych badań technicznych pojazdów.

Jednak np. dla taxi, L-ki opłatę przy okresowym pobierają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.