Skocz do zawartości

OPŁATY ZA BADANIA wg. ITS


pentagram

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zastosujecie się do tych wytycznych? ,oczywiście jakby wasz WK Wam je dał na piśmie???

Zatrudnicie swojego prawnika ? i bedziecie sobie udowadniać "zakres okresowego" 8)

Nie ma co sobie za dużo udowadniać ,dyskutować ostro można :-P ,ale i tak każdy z nas robi jak mu WK każe ,a tym bardziej jak interpretacje ma na piśmie

Na piśmie jest 3 -4 dostępnych interpretacji ITS i WK mówiących, że po wypadku robimy łącznie z okresowym. ( o ile nie dostarczy klient informacji o zakresie uszkodzeń). Niech każdy robi tak jak mu jego WK zaleca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • cdario

    12

  • Marek1

    10

  • skpauto

    8

  • michal_k

    6

Top Posters In This Topic

(...)wówczas

w pozycji „rodzaj badania” prowadzonego rejestru badań technicznych powinien znaleźć

się zapis „okresowe dodatkowe”...."

(...)

na piśmie

Może i pociąłem wypowiedź, ale nie mogłem się powstrzymać. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na piśmie jest 3 -4 dostępnych interpretacji ITS i WK mówiących, że po wypadku robimy łącznie z okresowym.

 

Niech każdy robi tak jak mu jego WK zaleca.

 

Niby tak, ale przez to można stracić klienta, bo załóżmy, że okresowe mam "świeżutkie aktualne". Przyjeżdżam na powypadkowe i słyszę, że muszę zapłacić jeszcze za okresowe, którego nie potrzebuję. No to mam taką stację gdzieś, podjadę do sąsiedniej (może w innym powiecie), która skasuje mnie wyłącznie za DBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykreślanie poz 1 w zaświadczeniu po kolizji mam wpisane w protokóle pokontrolnym. Czekam na zalecenia. Jeżeli się w zaleceniach powtórzy błąd wykreślania obu pozycji, to będę miał jednocześnie interpretację starostwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykreślanie poz 1 w zaświadczeniu po kolizji mam wpisane w protokóle pokontrolnym.

 

Piotruś, u nas wprost przeciwnie - mamy wykreślać obie pozycje. Widać, co kraj to obyczaj :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem przeprosić wszystkich tych którzy mogli i poczuli się urażeni ,za moje wpisy i głupie pytania.

Byłem przekonany o swojej racji , ale nic nie jest pewne w tej kwestii.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem przeprosić wszystkich tych którzy mogli i poczuli się urażeni ,za moje wpisy i głupie pytania.

Byłem przekonany o swojej racji , ale nic nie jest pewne w tej kwestii.

 

Naprawdę nie masz za co przepraszać, forum jest po to, żeby wymieniać poglądy i wzajemnie sobie pomagać :papa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem przeprosić wszystkich tych którzy mogli i poczuli się urażeni ,za moje wpisy i głupie pytania.

 

Tu nikt no prawie nikt tak szybko się nie obraża.

 

Byłem przekonany o swojej racji , ale nic nie jest pewne w tej kwestii.

 

Jak każdy z nas jest przekonany że robi dobrze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, ja nigdy nie jestem tego pewny

 

Ja też :D ale wydaje mi się że robię dobrze :D:D:D i będzie mi się wydawało do momentu aż się dowiem że robię źle i trzeba stemple oddać do "depozytu" :):-D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na kontroli przy pokolizyjnym panowie kazali NIE wykreślać pierwszej pozycji, ponieważ zakres pokolizyjnego to załącznik I itd........ a jak im wytłumaczyłem że dotyczy to tylko zespołów i mechanizmów i nie sprawdzam wyposażenia dodatkowego i nie mogę napisać że spełnia art 66 to miny mieli trochę nie halo, po czym wpisali mi to jako usterkę w protokół hehehehe

robię pokolizyjne osobno od okresowego i na razie nie było problemów

 

...a ostatnio miałem zabrany DR przez policję: pojazd zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.....................i co? :D była kolizja, zbita szyba może tylko? a może łyse opony? :D

 

a ja wiem że codziennie robię źle - bo nie ma sprawnych samochodów,są tylko źle zdiagnozowane hehehhehe :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokolizyjne - obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych dotyczących zespołów i układów w sposób określony...... a co z 7.2 i 7.4 (trójkąt, gaśnica) nie sprawdzam przy pokolizyjnym - wg mnie nie jest ani zespołem, ani układem -choć jest obowiązek posiadania wg rozporządzenia o "warunkach tech........" i przy obt jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.