Skocz do zawartości

OPŁATY ZA BADANIA wg. ITS


pentagram

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • cdario

    12

  • Marek1

    10

  • skpauto

    8

  • michal_k

    6

Top Posters In This Topic

(...)

Jeżeli spełnia lub nie spełnia wszystkie warunki pkt 0–10 działu I załącznika nr 1 skreślam odpowiednią pozycje.

To nie mój problem i ta rozmowa do niczego nie prowadzi.

Prowadzi prowadzi - bo skreślasz obydwie pozycje.

Co prawda pytanie dotyczyło punktu pierwszego, ale napisałem już o odpowiedź.

 

Chyba, że ty zostawiasz pkt 1 o spełnieniu....... nieskreśloną :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Jeżeli spełnia lub nie spełnia wszystkie warunki pkt 0–10 działu I załącznika nr 1 skreślam odpowiednią pozycje.

To nie mój problem i ta rozmowa do niczego nie prowadzi.

Prowadzi prowadzi - bo skreślasz obydwie pozycje.

Co prawda pytanie dotyczyło punktu pierwszego, ale napisałem już o odpowiedź.

 

Chyba, że ty zostawiasz pkt 1 o spełnieniu....... nieskreśloną :x

 

Wg TDT powinien zostać niewykreślony jeżeli wszysko jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem napisać więcej ,ale szkoda mojego czasu.

Panie Darku i tak będzie Pan wykonywał tak, jak będzie sobie życzyło starostwo pod które będzie Pan podlegał.

 

[ Dodano: 01-09-2013, 17:11 ]

Wg TDT powinien zostać niewykreślony jeżeli wszysko jest w porządku.

Ciekawe czy to stanowisko całego TDT, czy w zależności od regionu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A patrzył kto w uwagi do wypełniania zaświadczenia :?:

Co to TDT - to jakaś wyrocznia, która nie umie zająć stanowiska bo nie jest od interpretacji prawa :shock::x

Przecież dobrze wszyscy wiecie, że "gdyby" było napisane "+" zakres okresowego to nie było o czym pisać :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych którym nie chce się szukać.

** Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu albo w wyniku przeprowadzenia dodatkowego badania technicznego,

podczas którego nie wykonuje się zakresu okresowego badania lub nie jest ono przeprowadzane łącznie z badaniem okresowym, pozycje 1 i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli spełnia lub nie spełnia wszystkie warunki pkt 0–10 działu I załącznika nr 1 skreślam odpowiednią pozycje.

 

Chciałem tylko zaznaczyć, że badanie okresowe to jest CAŁY załącznik 1, a pokolizyjne to TYLKO tabela z tego załącznika. A pod tabelą są dodatkowe rzeczy i pisze, że nie opisano tam wszystkich możliwych niesprawności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skpauto, dlatego poprosiłem o podstawę prawną do zakresu badania pokolizyjnego z zakresem OBT. Wykonanie czynności 0-10 tabeli zał. 1 nie jest podstawą. W przypadku zmian konstrukcyjnych zakres OBT jest wyraźnie wskazany w definicji samego badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skpauto, dlatego poprosiłem o podstawę prawną do zakresu badania pokolizyjnego z zakresem OBT. Wykonanie czynności 0-10 tabeli zał. 1 nie jest podstawą. W przypadku zmian konstrukcyjnych zakres OBT jest wyraźnie wskazany w definicji samego badania.

 

Miałem się już nie udzielać w tym temacie ,ale nie mogłem się powstrzymać.

Znalazłem coś co powinno zainteresować wielu doświadczonych diagnostów.

Nie krzyczę, jest to cytat z 996

 

Załącznik nr 1

 

WYMAGANIA DOTYCZĄCE KONTROLI ORAZ WYTYCZNE DOTYCZĄCE OCENY USTEREK

PODCZAS PRZEPROWADZANIA OKRESOWEGO BADANIA TECHNICZNEGO POJAZDU

 

Dział I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś co powinno zainteresować wielu doświadczonych diagnostów.

 

WYMAGANIA DOTYCZĄCE KONTROLI ORAZ WYTYCZNE DOTYCZĄCE OCENY USTEREK

PODCZAS PRZEPROWADZANIA OKRESOWEGO BADANIA TECHNICZNEGO POJAZDU

 

I co to wnosi do tematu? Badanie pokolizyjne ma pewne elementy wspólne z badaniem okresowym, ale to nie znaczy, że zawiera w sobie jego zakres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quote="michal_k"]

Znalazłem coś co powinno zainteresować wielu doświadczonych diagnostów.

 

WYMAGANIA DOTYCZĄCE KONTROLI ORAZ WYTYCZNE DOTYCZĄCE OCENY USTEREK

PODCZAS PRZEPROWADZANIA OKRESOWEGO BADANIA TECHNICZNEGO POJAZDU

 

I co to wnosi do tematu? Badanie pokolizyjne ma pewne elementy wspólne z badaniem okresowym, ale to nie znaczy, że zawiera w sobie jego zakres.

 

Trudno polemizować, jeżeli ktoś nie rozumie po polsku.

** Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu albo w wyniku przeprowadzenia dodatkowego badania technicznego,

podczas którego nie wykonuje się zakresu okresowego badania lub nie jest ono przeprowadzane łącznie z badaniem okresowym, pozycje 1 i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia.

Nie krzyczę, jest to cytat z 996

 

Załącznik nr 1

 

WYMAGANIA DOTYCZĄCE KONTROLI ORAZ WYTYCZNE DOTYCZĄCE OCENY USTEREK

PODCZAS PRZEPROWADZANIA OKRESOWEGO BADANIA TECHNICZNEGO POJAZDU

 

Dział I

Powinno się przeanalizować słowo "zakres".

 

Również DBT po zmianach konstrukcyjnych nie nakazuje wykonania OBT, ale mówi o wykonaniu ocenie spełniania warunków technicznych w sposób określony dla OBT.

 

§3.1.5

5) w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym, z zastrzeżeniem art. 66 ust. 4 pkt 5 i 6 ustawy, z wyłączeniem montażu instalacji do zasilania gazem – obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych, w sposób określony dla okresowego badania technicznego pojazdu, oraz zakres czynności określonych w pkt 1–2 działu I załącznika nr 2 do rozporządzenia, a także ustalenie nieznanych lub nowych danych technicznych pojazdu, podczas przeprowadzania badania technicznego pojazdu w sposób określony w dziale II załącznika nr 2 do rozporządzenia, oraz sporządzenie opisu zmian dokonanych w pojeździe, zgodnie z załącznikiem nr 5 do rozporządzenia; nie wymaga się wykonania czynności określonych w pkt 1 działu I za-powodujących zmianę danych

w dowodzie rejestracyjnym nie mają wpływu na działanie układu kierowniczego, skuteczność tłumienia zawieszenia oraz ustawienie kół jezdnych;

 

Czyli oceniamy stan techniczny w sposób określony dla OBT. Więc może ktoś wskaże różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli oceniamy stan techniczny w sposób określony dla OBT. Więc może ktoś wskaże różnicę?

 

Jeżeli spełnia lub nie spełnia wszystkie warunki pkt 0–10 działu I załącznika nr 1 skreślam odpowiednią pozycje.

 

Chciałem tylko zaznaczyć, że badanie okresowe to jest CAŁY załącznik 1, a pokolizyjne to TYLKO tabela z tego załącznika. A pod tabelą są dodatkowe rzeczy i pisze, że nie opisano tam wszystkich możliwych niesprawności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli oceniamy stan techniczny w sposób określony dla OBT. Więc może ktoś wskaże różnicę?

 

Jeżeli spełnia lub nie spełnia wszystkie warunki pkt 0–10 działu I załącznika nr 1 skreślam odpowiednią pozycje.

 

Chciałem tylko zaznaczyć, że badanie okresowe to jest CAŁY załącznik 1, a pokolizyjne to TYLKO tabela z tego załącznika. A pod tabelą są dodatkowe rzeczy i pisze, że nie opisano tam wszystkich możliwych niesprawności...

 

Nie zgadzam się z tym od dawna, a teraz inspektor z TDT potwierdził moje przekonania nakazując nie skreślanie pkt 1 w rejestrze i na zaświadczeniach, z resztą zgodnie z przypisem pod zaświadczeniem, które wyżej cytowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z tym od dawna, a teraz inspektor z TDT potwierdził moje przekonania nakazując nie skreślanie pkt 1 w rejestrze i na zaświadczeniach

Być może pan inspektor wahał się dotychczas, aż w Tobie znalazł sprzymierzeńca,,,

z resztą zgodnie z przypisem pod zaświadczeniem, które wyżej cytowałem.

Właśnie chodzi o to, że niezgodnie z wyjaśnieniami,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z tym od dawna, a teraz inspektor z TDT potwierdził moje przekonania nakazując nie skreślanie pkt 1 w rejestrze i na zaświadczeniach

Być może pan inspektor wahał się dotychczas, aż w Tobie znalazł sprzymierzeńca,,,

z resztą zgodnie z przypisem pod zaświadczeniem, które wyżej cytowałem.

Właśnie chodzi o to, że niezgodnie z wyjaśnieniami,,,

 

Może jeszcze raz przeanalizujesz to wyjaśnienie jeszcze raz?

 

** Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu albo w wyniku przeprowadzenia dodatkowego badania technicznego, podczas którego nie wykonuje się zakresu okresowego badania lub nie jest ono przeprowadzane łącznie z badaniem okresowym, pozycje 1 i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia

 

Czyli, jeżeli wykonuje się zakres okresowego w trakcie dodatkowego, to nie należy skreślać obu pozycji.

Proste, i bardzo czytelny zapis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, jeżeli wykonuje się zakres okresowego w trakcie dodatkowego, to nie należy skreślać obu pozycji.

Proste, i bardzo czytelny zapis.

Cieszę się niezmiernie, że tak samo to czytamy;

w wyniku przeprowadzenia dodatkowego badania technicznego, podczas którego nie wykonuje się zakresu okresowego badania

Czyli wszystkie dodatkowe oprócz zmian konstrukcyjnych;

lub nie jest ono przeprowadzane łącznie z badaniem okresowym,

Czyli wszystkie dodatkowe przeprowadzane samodzielnie;

pozycje 1 i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia

Dziwi mnie tylko, że inaczej to rozumiesz,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z tym od dawna, a teraz inspektor z TDT potwierdził moje przekonania nakazując nie skreślanie pkt 1 w rejestrze i na zaświadczeniach

Być może pan inspektor wahał się dotychczas, aż w Tobie znalazł sprzymierzeńca,,,

z resztą zgodnie z przypisem pod zaświadczeniem, które wyżej cytowałem.

Właśnie chodzi o to, że niezgodnie z wyjaśnieniami,,,

 

Może jeszcze raz przeanalizujesz to wyjaśnienie jeszcze raz?

 

** Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu albo w wyniku przeprowadzenia dodatkowego badania technicznego, podczas którego nie wykonuje się zakresu okresowego badania lub nie jest ono przeprowadzane łącznie z badaniem okresowym, pozycje 1 i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia

 

Czyli, jeżeli wykonuje się zakres okresowego w trakcie dodatkowego, to nie należy skreślać obu pozycji.

Proste, i bardzo czytelny zapis.

 

:ok:ok:ok:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, ze nie nadajemy na tych samych falach. Jednak muszę się stosować do zaleceń łącznej kontroli starostwa i TDT. Oni podzielają moje zdanie. ::hey

 

[ Dodano: 03-09-2013, 01:30 ]

Czyli, jeżeli wykonuje się zakres okresowego w trakcie dodatkowego, to nie należy skreślać obu pozycji.

Proste, i bardzo czytelny zapis.

Cieszę się niezmiernie, że tak samo to czytamy;

w wyniku przeprowadzenia dodatkowego badania technicznego, podczas którego nie wykonuje się zakresu okresowego badania

Czyli wszystkie dodatkowe oprócz zmian konstrukcyjnych;

lub nie jest ono przeprowadzane łącznie z badaniem okresowym,

Czyli wszystkie dodatkowe przeprowadzane samodzielnie;

pozycje 1 i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia

Dziwi mnie tylko, że inaczej to rozumiesz,,,

 

A tak na marginesie. Co to znaczy wykonać OBT?

Czy to nie jest przypadkiem zakres od 0-10 tabela 1 zapisana w rozporządzaniu 996.

W trakcie wykonywania OBT co więcej czynisz i na jakiej podstawie, wykonanych czynności, dokonujesz oceny badania? Co wpisujesz w zaświadczeniu, jeżeli wystawiasz N?

Zastanówcie się, bo to jest tak, jak bym tłukł głową w mur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest przypadkiem zakres od 0-10 tabela 1 zapisana w rozporządzaniu 996.
No nie bardzo. W rozporządzeniu jest jasno powiedziane co to jest zakres OBT. Mówi o tym par. 2.1. Tabela to są kryteria oceny przy tym BT. Wiem, że nad tabelą jest opis "zakres badania", ale dotyczy to określenie w jakim zakresie dany element/zespół ma być skontrolowany. Przykładowo poz.1.1 tabeli (UKŁAD HAMULCOWY) Stan techniczny i działanie. To jest właśnie zakres o którym mowa w tabeli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, jeżeli wykonuje się zakres okresowego w trakcie dodatkowego, to nie należy skreślać obu pozycji.

Ja, jeżeli nie wykonuje OB przy DB to skreślam obie pozycje. Tak, jak już kiedyś to udowadnialiśmy, wykonywanie czynności BO (nawet wszystkie) a wykonać BO to dwie różne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy wykonać OBT?

 

Czy to nie jest przypadkiem zakres od 0-10 tabela 1 zapisana w rozporządzaniu 996.

 

Powtarzam, że załącznik to nie tylko tabela...

 

Warunków technicznych jest więcej niż punktów w tabeli i N można dostać za coś czego nie ma w tabeli, natomiast na DBT po kolizji sprawdzamy tylko to co jest w tabeli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak już kiedyś to udowadnialiśmy, wykonywanie czynności BO (nawet wszystkie) a wykonać BO to dwie różne rzeczy.

 

to jest zalecenie na piśmie mojego WK.

 

..."11. Badanie KRD-wypadek łączymy z badaniem okresowym i tak też pobieramy opłaty, ale technicznie jak to wykonujemy? Czy łączymy je w rejestrze, czy też robimy badanie

dodatkowe rozszerzając o badanie okresowe nie nadając terminu, ale pobierając

stosowną łączną opłatę?

 

Na podstawie zapisu § 3.1 pkt 2 rozporządzenia „996”, zakres dodatkowego badania

technicznego pojazdu skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego, który to

pojazd uczestniczył w wypadku drogowym..., obejmuje m. in. sprawdzenie i ocenę

spełnienia warunków technicznych dotyczących zespołów i układów, w sposób określony

w pkt 0 - 10 działu I załącznika nr 1 do tego samego rozporządzenia (zakres czynności

kontrolnych okresowego badania technicznego). Zatem podczas wykonywania

dodatkowego badania technicznego „powypadkowego” (art. 81 ust. 11 pkt 1 litera b)

ustawy PoRD) diagnosta nie wykonuje badania okresowego, lecz jego zakres czynności

kontrolnych (nie następuje wyznaczenie terminu następnego badania technicznego,

określonego w DR pojazdu). Jednak na wniosek właściciela pojazdu, diagnosta oprócz

omawianego dodatkowego badania technicznego, moŜe takŜe wykonać okresowe badanie

techniczne i wyznaczyć termin następnego badania technicznego pojazdu – wówczas

w pozycji „rodzaj badania” prowadzonego rejestru badań technicznych powinien znaleźć

się zapis „okresowe dodatkowe”...."

 

Nie zastosujecie się do tych wytycznych? ,oczywiście jakby wasz WK Wam je dał na piśmie??? ,co zdarza się sporadycznie ,a dlaczego ???? -boją się...... :roll:

Zatrudnicie swojego prawnika ? i bedziecie sobie udowadniać "zakres okresowego" 8)

Nie ma co sobie za dużo udowadniać ,dyskutować ostro można :-P ,ale i tak każdy z nas robi jak mu WK każe ,a tym bardziej jak interpretacje ma(miałby ;) ) na piśmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powtarzam, że załącznik to nie tylko tabela...

 

Warunków technicznych jest więcej niż punktów w tabeli i N można dostać za coś czego nie ma w tabeli, natomiast na DBT po kolizji sprawdzamy tylko to co jest w tabeli...

 

Zaczynam rozumieć o co wam chodzi.

Czyli jest opcja taka ,że pojazd nie przechodzi badania OBT , ale przechodzi DBT po kolizji z tą samą usterką :roll:

A możecie przytoczyć przykład , jaką usterkę można uznać po DBT po kolizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.