Skocz do zawartości

Jak wygląda zapis w bazie policyjnej


brodatymazur

Rekomendowane odpowiedzi

Ile razy mam powtarzac, że zawsze sa wskazywane kategorie. wtedy zostaną wymienione wszystkie plus motorowery.

 

Nie spotkałem się z ogólnym zakazem. Nawet z innych części Polski zawsze wymieniano kategorie.

 

A może wyrok dla klienta jedno, a do Was idzie co innego? W innej formie?

- przychodzi odpis wyroku zgodnie z art. 182kkw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • brodatymazur

    29

  • blakop

    20

  • Grzegorz Łódź

    9

  • michal_k

    4

Sąd ma prawo dać zakaz na wszytko - tyczy się wtedy każdego pojazdu mechanicznego, czyli nie można nimi kierować
Ile razy mam powtarzac, że zawsze sa wskazywane kategorie. wtedy zostaną wymienione wszystkie plus motorowery.

:?

jeśli dobrze zrozumiałem to jeśli sąd wydał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych to nie dotyczy to motoroweru??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze zrozumiałem to jeśli sąd wydał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych to nie dotyczy to motoroweru??

Nie zrozumiałeś faktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może poproszę o wytłumaczenie jeszcze raz :)

Jak rozumieć ten zapis:

Sąd ma prawo dać zakaz na wszytko - tyczy się wtedy każdego pojazdu mechanicznego, czyli nie można nimi kierować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumieć ten zapis:

Odpowiedź:

Oznacza w praktyce zakaz prowadzenia czegokolwiek co jest napędzane silnikiem mechanicznym!! Samochodu, samolotu, pociągu, motorówki... Motoroweru także - ale roweru już nie, bo rower pojazdem mechanicznym nie jest wg wszelakiego orzecznictwa SN. Czy to jest słuszne, czy nie, czy sprawiedliwe, czy ostre, czy w sam raz... Nie nam to oceniać. taki jest wyrok i basta!!

A moje sądy wydają tak:

 

- jeszcze raz mówię. U mnie zakazy - każde są wydawane na konkretne rodzaje pojazdów mechanicznych: kategorie pr.j. plus motorowery.

 

Jeżeli ktoś ma wymienione wszystkie kategorie, ale nie ma wpisanego motoroweru to nie popełnia czynu zabronionego.

 

Teraz gdy jest kategoria AM wyroki wskażą konkretnie ta kategorię pr.j.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując całą tą rozmowę od str.3 Koledze blakopowi chodziło o to że jeśli sąd wydał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych (bo ma takie prawo) to dotyczy to:

blakop napisał/a:

Oznacza w praktyce zakaz prowadzenia czegokolwiek co jest napędzane silnikiem mechanicznym!! Samochodu, samolotu, pociągu, motorówki... Motoroweru także - ale roweru już nie, bo rower pojazdem mechanicznym nie jest wg wszelakiego orzecznictwa SN. Czy to jest słuszne, czy nie, czy sprawiedliwe, czy ostre, czy w sam raz... Nie nam to oceniać. taki jest wyrok i basta!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim to województwie tak jest?

Ja tego nie wiem.Pytam czysto teoretycznie ,bo czytając te posty myślę że problem dotyczył właśnie tego zagadnienia.A to jak powinien brzmieć wyrok sądu to szczerze przyznam tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też pytam i mam nadzieję, że blakop powie. Jak powie to sam postaram się to sprawdzić. Czy faktycznie taka jest praktyka czy może to pojedyncze przypadki dotyczące szczególnych okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Wielkopolsce.

Wyroki o których słyszałem i widziałem u siebie brzmią "... zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych..." - dokładnie tak jak w Kodeksie Karnym. TO WSZYSTKO!!! Żadnych kategorii!!! Jak będzie to wyglądać w rejestrach policji? Pytam o to z uporem od początku...

 

Wskazanie nawet wszelkich kategorii PJ w wyroku - jak rozumiem tak ma to miejsce u Brodatego - jak rozumiem zabrania tylko poruszania się takimi czy innymi pojazdami mechanicznymi na drodze. Mogę prowadzić pociąg, motorówkę, robić licencje pilota itd... Dobrze rozumiem??

Nie jest to do końca zgodne z orzecznictwem SN na jakie natrafiłem w necie (ale ok - ja się nie znam).

Ale, że jednak jest tak jak mówię również w innych rejonach kraju świadczy wpis Kolegi max72 (maszynista z zakazem który ma wypadek z pociągiem).

 

Szczerze mówiąc po namyśle stwierdzam, że chyba jednak nie do końca powinno być tak, że zakaz powinien dotyczyć tylko tego pojazdu, którym dokonało się przestępstwa... Czyli co - jestem sobie pijakiem, rozbijam się po pijaku, narażam życie i zdrowie itd... I karą ma być zakaz prowadzenia tylko samochodu (bo to w nim jechałem pod wpływem)?? A na drugi dzień mogę zacząć karierę jako powiedzmy maszynista podmiejskiego pociągu?? Czyli nie mogę prowadzić samochodu - bo taka mam karę - ale pociąg z tysiącem pasażerów tak? :?

Ale to oczywiście takie moje osobiste przemyślenia na temat funkcji jaką powinna pełnić kara zakazu prowadzenia pojazdów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc po namyśle stwierdzam, że chyba jednak nie do końca powinno być tak, że zakaz powinien dotyczyć tylko tego pojazdu, którym dokonało się przestępstwa... Czyli co - jestem sobie pijakiem, rozbijam się po pijaku, narażam życie i zdrowie itd...

- prrrrrrrr poćkaj i nie rozpędzaj się. Ja mówię o samym kierowaniu w stanie nietrzeźwości, pod działaniem alkoholu, a nie o narażeniu na niebezpieczeństwo, byciu pijakiem. Dla pijaka który nie posiada zakazu tez nie można wydać pr.j.

Art. 12.

 

1. Prawo jazdy nie może być wydane osobie:

 

1) u której w wyniku badania lekarskiego stwierdzono aktywną formę uzależnienia od alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu;

2) w stosunku do której został orzeczony prawomocnym wyrokiem sądu zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - w okresie i zakresie obowiązywania tego zakazu;

 

Rozgranicz te kwestie gdyż wprowadzisz zamęt do dyskusji. Rozmiar wyroku powinien być adekwatny do charakteru czynu, a to się wiąże z tym:

Art. 410.

 

Podstawę wyroku może stanowić tylko całokształt okoliczności ujawnionych w toku rozprawy głównej.

 

====

 

Cały czas powtarzałem o zasadzie celowości przy wydawaniu wyroku. Każdy sąd powinien wziąć pod uwagę okoliczności popełnienia czynu, a nie z góry za każde kierowanie wydawać wyrok: zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. O tej zasadzie możemy poczytać w Biuletyn Prawa Karnego

 

Nie jest to do końca o kwestii o której rozmawiamy, ale można tam przeczytać o zasadzie celowości, która powinien kierować się sąd przy orzekaniu zakazu kierowania pojazdami innych kategorii niż ten którym kierował sprawca - strony 4 do 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze... Już pomińmy zasadność takich czy innych wyroków, bo nie o tym jest dyskusja.

 

Załóżmy, że facet po pijaku wjechał w przystanek i zabił 20 osób (no przepraszam za drastyczny przykład, ale może to chociaż nie będzie budzić wątpliwości) - sąd orzeka "zakazuję prowadzenia wszelkich pojazdów". Nic dalej - żadnych wskazań, wyszczególnień itd. Miał do tej pory tylko praw. B.

PYTANIE: Jak taki zakaz będzie widział Policjant w swojej bazie? Jako zakaz czego? Tylko do tego zmierzam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zakazuję prowadzenia wszelkich pojazdów".

Czy ty za cel wziąłeś sobie przedłużanie dyskusji w nieskończoność zadając pytania na które już padła odpowiedź? :shock:

 

Cofnij się parę postów....

 

Słusznie wskazał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach w wyroku z 31 sierpnia 2006 r., sygn. II SA/Ke 838/2005, że organ administracji publicznej jest związany treścią orzeczenia sądu. Nie jest uprawniony do badania jego zgodności z prawem bądź jego zasadności. Rola organu jest tu ściśle wykonawcza i ogranicza się do wprowadzenia w życie rozstrzygnięcia sądu.

http://e-prawnik.pl/porady-prawne/prawo-karne/wykonanie-srodka-karnego-w-postaci-zakazu-prowadzenia-pojazdow.html

 

 

PYTANIE: Jak taki zakaz będzie widział Policjant w swojej bazie? Jako zakaz czego? Tylko do tego zmierzam...

Nie sądzisz chyba że zamieszczę wydruk z bazy. Czytaj ze zrozumieniem i pamiętaj co kilka postów wcześniej ktoś napisał. Przy wpisywaniu do ba\zy nie ma miejsca na interpretację....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty za cel wziąłeś sobie przedłużanie dyskusji w nieskończoność zadając pytania na które już padła odpowiedź?

 

Czyli podsumowując całą tą rozmowę od str.3 Koledze blakopowi chodziło o to że jeśli sąd wydał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych (bo ma takie prawo) to dotyczy to:

brodatymazur napisał/a:

blakop napisał/a:

Oznacza w praktyce zakaz prowadzenia czegokolwiek co jest napędzane silnikiem mechanicznym!! Samochodu, samolotu, pociągu, motorówki... Motoroweru także - ale roweru już nie, bo rower pojazdem mechanicznym nie jest wg wszelakiego orzecznictwa SN. Czy to jest słuszne, czy nie, czy sprawiedliwe, czy ostre, czy w sam raz... Nie nam to oceniać. taki jest wyrok i basta!!

 

Jezeli tak wskazał to TAK.

 

:)

 

[ Dodano: 03-05-2013, 16:44 ]

sąd orzeka "zakazuję prowadzenia wszelkich pojazdów". Nic dalej - żadnych wskazań, wyszczególnień itd. Miał do tej pory tylko praw. B.

PYTANIE: Jak taki zakaz będzie widział Policjant w swojej bazie? Jako zakaz czego? Tylko do tego zmierzam...

- jeszcze raz mówię. U mnie zakazy - każde są wydawane na konkretne rodzaje pojazdów mechanicznych: kategorie pr.j. plus motorowery.

Pewnie sam ustawodawca nie zna odpowiedzi :)

 

:x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty za cel wziąłeś sobie przedłużanie dyskusji w nieskończoność zadając pytania na które już padła odpowiedź?

 

Napisz odpowiedź wprost. Wtedy będzie OK. Zamiast tego ciagle cytujesz jakies wyroki itd, zamiast napisac jedno zdanie konkretnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też, czytając temat zastanawiam się jak wygląda zapis w bazie policyjnej.

 

Czy przy wyroku "zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych" zapis powtórzony jest w bazie dosłownie, czy wyliczone są wszelkie kategorie PJ i innych uprawnień pozwalających prowadzić pociąg, łudź motorową itp.

Z tego co zrozumiałem to Blakop-owi i Grzegorzowi Ł. chyba oto chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Tym bardziej, że z wcześniejszych postów brodatego zrozumiałem, że jeśli miałeś tylko prawko "B", to obecnie zakaz będzie wpisany tez tylko jako zakaz na "B" - a nie na wszystko inne...

 

No i chętnie bym wyjaśnił jeszcze jedna kwestię podana przez Brodatego. Pytałem czym w takim razie należy się legitymować jadąc motorowerem przy zabranym PJ. Rzucono mi tu hasło poparte przez Brodatego, że wystarczy dowód osobisty... No na mój gust od tego roku nie ma już możliwości poruszania się motorowerem wyłącznie z dowodem osobistym... Ale chętnie zapoznam się ze wskazanymi podstawami prawnymi, że jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na mój gust od tego roku nie ma już możliwości poruszania się motorowerem wyłącznie z dowodem osobistym... Ale chętnie zapoznam się ze wskazanymi podstawami prawnymi, że jest inaczej.

 

Nie jest to łatwo znaleźć w przepisach przejściowych, ale jest :)

 

Art. 133 ust. 3. Ustawy o kierujących pojazdami

Osobę, która przed dniem wejścia w życie ustawy ukończyła 18 lat, uznaje się za uprawnioną do kierowania motorowerem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Wobec tej osoby nie wymaga się posiadania dokumentu stwierdzającego to uprawnienie.

 

Z tego, co wiem jeśli jest w wyroku "zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych", na pewno dotyczy też motorowerów.

Dopytałam jak to wygląda u nas i powiedziano mi, że najwięcej wyroków mówi o zakazie prowadzenia pojazdów konkretnych kategorii, ale są również wyroki "zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych", a także "zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz rowerów".

 

[ Dodano: 04-05-2013, 12:34 ]

Przed chwilą zadzwoniłam do znajomego policjanta :-P

 

Powiedział mi, że podczas kontroli po wejściu w dane osoby pojawia się na czerwono zapis: zakaz od...do i czego dotyczy - jest to z treści wyroku, czyli jeśli w wyroku jest "zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych", to tak będzie to wpisane w bazie.

I wówczas czy w momencie wejścia ustawy miał 18 lat nie ma znaczenia, bo motorowerem jeździć nie może.

Myślę, że dobrze go zrozumiałam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedział mi, że podczas kontroli po wejściu w dane osoby pojawia się na czerwono zapis: zakaz od...do i czego dotyczy - jest to z treści wyroku, czyli jeśli w wyroku jest "zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych", to tak będzie to wpisane w bazie.

I wówczas czy w momencie wejścia ustawy miał 18 lat nie ma znaczenia, bo motorowerem jeździć nie może.

Myślę, że dobrze go zrozumiałam :)

Dobrze, ale co do kolorów to wkradł się błąd. :x Dodatkowo kolega raczej nie wykonuje sprawdzeń gdyż .... "po wejściu" również jest błędne. Troszkę to nie tak, ale ja nie opisze tego. :x

 

Z tego, co wiem jeśli jest w wyroku "zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych", na pewno dotyczy też motorowerów.

Dopytałam jak to wygląda u nas i powiedziano mi, że najwięcej wyroków mówi o zakazie prowadzenia pojazdów konkretnych kategorii, ale są również wyroki "zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych", a także "zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz rowerów".

Są również zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi w ruchu lądowym.

 

Wszystko o czym napisałaś - pomijając sposób wykonania sprawdzenia - już wcześniej podałem. Na takie pytania:

PYTANIE: Jak taki zakaz będzie widział Policjant w swojej bazie? Jako zakaz czego? Tylko do tego zmierzam...

- rownież odpowiedziałem więc nie dziwcie się, że nie chce mi się tego powtarzać. Tak dla Jasności w kontekście powyższego pytania odpowiedź z poprzednich stron:

Wpisu dokonuje się na podstawie wyroku sądu i tylko w zakresie w nim wskazanym. Nie ma dowolności interpretacji. Sąd wskaże A B C D T i tak zostanie wpisane. Wskaże A C D T i tak zostanie wpisane. Wskaże A BCDT+motorowery i tak zostanie wpisane.....

 

Cytat:

ZAKAZ KIEROWANIA POJAZDAMI MECHANICZNYM KATEGORII:

A B C D T NA OKRES OD DO NA PODSTAWIE WYROKU SĄDU Z DNIA TEGO I TEGO SYG.AKT TA I TA

 

UWAGI: zakaz dotyczący kategorii B / motorowerów / rowerów / itp. obowiązuje przez okres (krótszy niż zakaz na pozostałe).

 

 

Cytat:

Bo gość w waszej bazie jak mniemam ma tylko wpis o zakazie B.

 

Dla jasności. Jeśli w bazie będzie wpis że dotyczy kat. B na okres (tylko tej) to w Waszej bazie będzie to samo. Zarówno u nas jak i w innych częściach Polski będzie mógł się poruszać pojazdami mechanicznymi innych kategorii oraz motorowerów.

 

====

 

Czy teraz widać dlaczego już kolejny raz nie odpowiadałem na to pytanie? Jeśli ktos co parę postów pyta tej samej osoby o to samo to znaczy, że albo zawodzi go pamięć, albo ..... z resztą.

 

====

 

Widzę, że założono nowy temat. Z tym, że jako założyciel powinien widnieć blakop, a nie ja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ale co do kolorów to wkradł się błąd. :x Dodatkowo kolega raczej nie wykonuje sprawdzeń gdyż .... "po wejściu" również jest błędne. Troszkę to nie tak, ale ja nie opisze tego. :x

Ty mi tu nie podważaj wiarygodności mojego informatora ;)

Co do koloru dopytam, jeśli to takie istotne, bo może źle zapamiętałam albo mój kolega jest daltonistą :mrgreen: Co prawda teraz siedzi za biurkiem, ale do niedawna jeszcze sprawdzał i to bardzo dokładnie :-P Może w Waszej bazie ostatnio kolory się zmieniły? :)

Co do sposobu sprawdzania masz rację - powinnam napisać "po wejściu" - zastosowałam skrót, bo uznałam, że nie to jest ważne w tej dyskusji.

 

Z tego, co wiem jeśli jest w wyroku "zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych", na pewno dotyczy też motorowerów.

Dopytałam jak to wygląda u nas i powiedziano mi, że najwięcej wyroków mówi o zakazie prowadzenia pojazdów konkretnych kategorii, ale są również wyroki "zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych", a także "zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz rowerów".

Są również zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi w ruchu lądowym.

O.K. Na pewno różne są wyroki, ale ja odniosłam się głównie do tego, co poruszaliście w tym wątku

Np.

Tak. Wiem, że sąd tak może. Ale nie orzeka. Uważa, że występek był tak niecny, że zakazuje WSZELKICH POJAZDÓW MECH.

Chyba tylko w Twoim regionie.

A powiedz jak jest u WAS z rowerami? Zapisywane macie jako zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów niemechanicznych?

i po prostu nie tylko w Wielkopolsce tak orzekają sądy.

 

Wszystko o czym napisałaś - pomijając sposób wykonania sprawdzenia - już wcześniej podałem. Na takie pytania:
PYTANIE: Jak taki zakaz będzie widział Policjant w swojej bazie? Jako zakaz czego? Tylko do tego zmierzam...

- rownież odpowiedziałem więc nie dziwcie się, że nie chce mi się tego powtarzać.

Wiem, że to, co widnieje w bazie zależy od osoby, która te dane wprowadza. Wiem też, że wpisy te dokonywane są na podstawie wyroków. Napisałeś, że u Was sąd daje głównie zakaz na poszczególne kategorie.

 

Dużo podałeś, to prawda. :)

Nie napisałeś tylko jednego - jak będzie u Was wpisane do bazy, jeśli w wyroku będzie li tylko zapis np. "zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych". Czy osoba wprowadzająca umieści wpis dosłownie taki, jaki jest w wyroku, zacytuje go bez wymieniania kategorii? Na to pytanie nie znalazłam odpowiedzi. Chyba, że gdzieś przeoczyłam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy osoba wprowadzająca umieści wpis dosłownie taki, jak jest w wyroku, zacytuje go bez wymieniania kategorii?

Niby już odpowiedział

Przy wpisywaniu do ba\zy nie ma miejsca na interpretację....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem też, że wpisy te dokonywane są na podstawie wyroków.

Jeśli da ogólny to tak zostanie wpisany. Nie wiem co każdy rodzaj zakazu mam opisać? Zdaje się, że odpowiedź jest logiczna:

Nie ma dowolności interpretacji.

Niby już odpowiedział

- i to parę razy.

Ty mi tu nie podważaj wiarygodności mojego informatora ;)

Co do koloru dopytam, jeśli to takie istotne, bo może źle zapamiętałam albo mój kolega jest daltonistą :mrgreen: Co prawda teraz siedzi za biurkiem, ale do niedawna jeszcze sprawdzał i to bardzo dokładnie :-P Może w Waszej bazie ostatnio kolory się zmieniły? :)

System jest jeden na całą Polskę nie wyłączając Pcimia Dolnego, itp. Co znaczy czerwony kolor to każdy wie :x

Co do sposobu sprawdzania masz rację - powinnam napisać "po wejściu" - zastosowałam skrót, bo uznałam, że nie to jest ważne w tej dyskusji.

- aby zobaczyć kolor nie trza wchodzić w osobę..... Lepiej popytaj jak chcesz wiedzieć gdyz to nie do końca tak, a po drugie w ogóle nie powinien Ci tego powiedzieć. :/

 

Dyskusję na ten temat uwazam ze swojej strony za zamkniętą. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusję na ten temat uwazam ze swojej strony za zamkniętą. ::hey

Czyli możemy przejść do pitu,pitu

Co znaczy czerwony kolor to każdy wie :x

Zakaz "wjazdu" przez parę dni w miesiącu ,chociaż są tacy co twierdzą że dobry marynarz to i po morzu czerwonym będzie pływał . :x:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakaz "wjazdu" przez parę dni w miesiącu ,chociaż są tacy co twierdzą że dobry marynarz to i po morzu czerwonym będzie pływał .

Dareczku Ty to jesteś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem też, że wpisy te dokonywane są na podstawie wyroków.

Jeśli da ogólny to tak zostanie wpisany.

 

Dyskusję na ten temat uwazam ze swojej strony za zamkniętą. ::hey

Po otrzymaniu powyższej odpowiedzi, ja również nie mam pytań.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.