Skocz do zawartości

Uszkodzony dowód rejestracyjny


garfield

Rekomendowane odpowiedzi

Klient przyjechał na OBT z uszkodzonym dowodem rejestracyjnym (oderwana strona)

Oczywistym jest, że należy go wysłać do WK przed wykonaniem badania po wymianę dowodu.

Pytanie: co podczas kontroli policyjnej? Klient nie mógł wykonać u mnie badania, bo ma uszkodzony dowód - i z tej też przyczyny nie ma przeglądu. Nic nie można zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to uszkodzenie powoduje że DR jest nieczytelny, nr i seria DR jest na każdej stronie, wykonał bym badanie i poinformował klienta, że skoro uszkodził dokument, to powinien go wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co podczas kontroli policyjnej? Klient nie mógł wykonać u mnie badania, bo ma uszkodzony dowód - i z tej też przyczyny nie ma przeglądu. Nic nie można zrobić?

 

Art. 132. 1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

1) stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, Ŝe pojazd:

a) zagraŜa bezpieczeństwu w szczególności po wypadku drogowym, w którym zostały

uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy,

b) zagraŜa porządkowi ruchu,

c) narusza wymagania ochrony środowiska;

2) stwierdzenia, Ŝe pojazd nie został poddany badaniu technicznemu w wyznaczonym

terminie lub termin badania nie został wyznaczony prawidłowo;

3) stwierdzenia zniszczenia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) w stopniu

powodującym jego nieczytelność;

4) uzasadnionego podejrzenia podrobienia lub przerobienia dowodu rejestracyjnego

(pozwolenia czasowego);

5) stwierdzenia, Ŝe badanie techniczne zostało dokonane przez jednostkę do tego

nieupowaŜnioną;

 

4. W przypadkach określonych w ust. 1 pkt 1, 3 i 4 dowód rejestracyjny (pozwolenie

czasowe) zatrzyma równieŜ jednostka upowaŜniona do przeprowadzania badań

technicznych. Przepisy ust. 2 i 3 stosuje się odpowiednio.

 

Musisz zdecydować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma jednej strony, to trudno mówić o czytelności... Nie można przeczytać czegoś, czego nie ma...

Którejkolwiek strony by nie było, to pewnych danych nie przeczytacie, czyli nie będzie porównania zapisów DR ze stanem faktycznym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma jednej strony, to trudno mówić o czytelności... Nie można przeczytać czegoś, czego nie ma...

Napisane jest, że strona jest oderwana, a nie że jej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient dał mi DR "w dwóch częściach". Nie będę wyrokował jak on te "części" przechowuje i czy za moment nie zgubi którejś z nich, aby np. podczas wymiany DR w WK podać im tylko jedną z części :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisane jest, że strona jest oderwana, a nie że jej nie ma.

 

Zrób tak z paszportem na granicy 8)

 

Nie wiem czemu czasami rozbijamy g... na atomy. Masz podarty dowód - trzeba go wymienić. Do tego czasu wstrzymałbym się z OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu czasami rozbijamy g... na atomy.

 

No właśnie a ja bym mu skleił taśmą ten DR :D czy jest napisane że nie może być sklejony jak wszystko widać to nie ma się czego czepiać :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego czasu wstrzymałbym się z OBT.

 

Jeśli to nowy DR to każda strona jest oznaczona serią i numerem - więc za bardzo nie widzę problemu. Gorzej przy całkiem starych dokumentach.

 

i czy za moment nie zgubi którejś z nich, aby np. podczas wymiany DR w WK podać im tylko jedną z części :(

 

A jaką masz gwarancję, że będąc u Ciebie z całym DR nie oderwie po badaniu którejś ze stron?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.