Skocz do zawartości

Umowa o prace


gregorio23

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dogadałem sie z pracodawcą ustnie w sprawie wynagrodzenia na pewna kwotę. Pracuję dwa dni robiąc badania techniczne. Pracodawca przynosi mi umowe do podpisania a tam sa inne kwoty. Moje pytanie jest takie, Czy moge odejść z pracy nie podpisujac umowy, i co z badaniami które sie wykonało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli spakować rzeczy i iść do domu

 

[ Dodano: 07-05-2013, 13:28 ]

A jakieś konsekwencje prawne? moze się ktoś madry wypowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś konsekwencje prawne?

A podpisałeś umowę o pracę?

Bo jak nie to nie jesteś pracownikiem tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podpisałeś umowę o pracę?

Bo jak nie to nie jesteś pracownikiem tej firmy.

 

Umowa, nawet ustna, jest ważna, ale obowiązkiem pracodawcy było najpóźniej w dniu rozpoczęcia pracy przez pracownika, potwierdzić pracownikowi na piśmie ustalenia co do stron umowy, rodzaju umowy oraz jej warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś konsekwencje prawne?

Owszem mogą być ale dla pracodawcy, bo pracujesz bez umowy a rejestr badań to potwierdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Umowa ustna jest tak samo ważna jak pisemna, wiec to Ty możesz wyciągnąć konsekwencje. Pozew cywilny i przerzucenie kosztów na przegranego - chociażby dla satysfakcji z udupienia cwaniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa ustna jest tak samo ważna jak pisemna, wiec to Ty możesz wyciągnąć konsekwencje. Pozew cywilny i przerzucenie kosztów na przegranego - chociażby dla satysfakcji z udupienia cwaniaka.
Wszystko ok, tylko teraz udowodnij zawarcie umowy. Od razu zaznaczam, że sąd nie uzna nagrań jeśli nagrywany o nich nie wiedział.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracodawca dopuścił pracownika do stanowiska pracy. przecież na to dowód jest.

Chyba żaden sąd nie uzna, że pracownik w tym przypadku sam, bez wiedzy właściciela podjął pracę :?::idea:

Bo to że podjął to chyba nikt nie ma wątpliwości :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba żaden sąd nie uzna, że pracownik w tym przypadku sam, bez wiedzy właściciela podjął pracę :?::idea:
i sam wyrobił sobie pieczątki identyfikacyjne - chociaż ... :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawarcie umowy to również jej warunki. A te jak udowodnisz? Dziwię się, że WK w ogóle dopuścił UDS-a bez umowy - jakiejkolwiek. U mnie przykładowo WK do wydania decyzji, żąda umowy pomiędzy pracodawcą a diagnostą. Nie wiem jakie regulacje tą kwestią rządzą, ale wydaje mi się, że są na to podstawy prawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przykładowo WK do wydania decyzji, żąda umowy pomiędzy pracodawcą a diagnostą.

To działanie bezprawne. Co najwyżej WK może zażądać oświadzcenia od pracowawcy o zatrudnieniu konkretnych diagnostów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przykładowo WK do wydania decyzji, żąda umowy pomiędzy pracodawcą a diagnostą.

To działanie bezprawne. Co najwyżej WK może zażądać oświadzcenia od pracowawcy o zatrudnieniu konkretnych diagnostów.

Być może i tak jest. Może źle właściciela stacji zrozumiałem. Tak czy inaczej jeśli przedsiębiorca nie zawarł z diagnostą umowy, a w oświadczeniu napisze, że zawarł to poświadcza nieprawdę w dokumentach. A na to jest chyba paragraf.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej jeśli przedsiębiorca nie zawarł z diagnostą umowy, a w oświadczeniu napisze, że zawarł to poświadcza nieprawdę w dokumentach. A na to jest chyba paragraf.

Jest dokładnie tak jak napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracodawca miał obowiązek zawrzeć z Tobą umowę dopuszczając Cię do stanowiska pracy.

Skoro jej nie podpisałeś to nie zawarł.

Jesteś w lepiej niż komfortowej sytuacji bo to, że pracowałeś nie jest trudne do udowodnienia, jak ma to miejsce np. w innych zawodach.

Teraz grzecznie poinformuj niedoszłego pracodawcę, że udasz się do trzech instytucji w związku z zaistniałą sytuacją (tak na marginesie nie tylko obiecuj, a zrób to).

Te instytucje to Inspekcja Pracy, ZUS i US.

O ile pierwsza instytucja może nie zrobić na nim dużego wrażenia bo pracodawca jedynie przegra sprawę w sądzie pracy, a ewentualne mandaty nakładane przez Inspekcję Pracy są żałośnie niskie, o tyle dwie kolejne już potrafią wzbudzić "respekt".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te paragrafy to PRD art. 83.1a p 6 oraz art.84.1. Za taki numer mogą cofnąć zezwolenie na prowadzenie SKP :shock: - jeśli udowodnisz , że zarejestrowałeś choć jeden pojazd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli udowodnisz , że zarejestrowałeś choć jeden pojazd
Jeśli był wprowadzony do programu jako diagnosta i BT poszło do CEP-u, to właściwie temat pozamiatany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa ustna jest także umowa wiążącą w świetle prawa.

Poza tym jeśli pracownik przyjdzie do pracy to pomimo że pierwszego dnia umowy nie dostał do ręki to i tak jest ona już zawarta. Natomiast kwestia wynagrodzenia... trza walczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.