Skocz do zawartości

"samochód osobowy" na "pojazd samochodowy&quo


Mrbeniasty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pilnie potrzebuję pomocy !. Chodzi o to, że potrzebuję jakiejś porady jak mógłbym i jak to zrobić, żeby wpis w dowodzie z "samochód osobowy" zmieniono mi na "pojazd samochodowy" lub "inny pojazd samochodowy". Chodzi o kryteria co do samochodów na B1 bo nie może być wedle nowych przepisów wpisu "samochód osobowy"

z Góry dziękuję i proszę o szybką pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy kupić inny pojazd rejestrowany jako "samochodowy inny" ;)

 

Kiedy zrobiłeś prawko? Przed czy po wejściu w życie ustawy o kierujących pojazdami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam prawko kat.T i z tego co wiem mogę jeździć na nim pojazdami takimi jak na B1 no i zrobiłem je po wejściu tej ustawy. A co do pojazdu to kuzyn ma Matiza przerobionego na B1 i ma w dowodzie właśnie "samochód osobowy" bo on zdawał na starych jeszcze i w tedy tak można było jeździć i ja chcę od niego go odkupić tyle, że muszę najpierw sprawę z tą zmianą na "pojazd samochodowy inny" albo"pojazd samochodowy " załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam prawko kat.T i z tego co wiem mogę jeździć na nim pojazdami takimi jak na B1 no i zrobiłem je po wejściu tej ustawy.

 

Jesteś w wielkim błędzie. Prawo jazdy kategorii T uprawnia Cię do kierowania pojazdami kategorii AM, czyli m.in. "samochodowym innym", ale o podrodzaju czterokołowiec lekki. Definicja czterokołowca lekkiego jest taka:

 

czterokołowiec lekki – czterokołowiec, którego masa własna nie przekracza 350 kg i konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h;

 

Dlatego ze swoją kategorią zapomnij o Matizie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://info-car.pl/infoca...wa-jazdy/t.html tutaj tak wyczytałem i na kat B1 tak samo pisze co do "czterokołowców" :)

 

Totalna bzdura. Przeczytaj lepiej ustawę o kierujących:

 

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20110300151

 

11) kategorii T:

a) ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym,

b) zespołem pojazdów złożonym z ciągnika rolniczego z przyczepą (przy-czepami) lub pojazdem wolnobieżnym z przyczepą (przyczepami),

c) pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM;

 

1) kategorii AM:

a) motorowerem,

b) czterokołowcem lekkim;

 

Więc niestety - możesz tylko czterokołowcem LEKKIM, a definicję podałem Ci wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to widzę, że rzeczywiście się myliłem :/ szkoda, a myślałem, że zaoszczędzę i nie będe musiał robić B1. No ale nic dzięki wielkie za pomoc :) i tylko jeszcze zapytam. Co się wlicza do czterokołowców lekkich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się wlicza do czterokołowców lekkich ?

 

1) lekkie pojazdy czterokołowe, których masa bez obciążenia nie przekracza 350 kg (kategoria L6e), nie wliczając w to masy akumulatorów w przypadku pojazdów elektrycznych, i których maksymalna prędkość konstrukcyjna nie przekracza 45 km/h oraz których:

 

a) pojemność skokowa nie przekracza 50 cm3, w przypadku silnika z zapłonem iskrowym, lub

 

b) maksymalna moc nie przekracza 4 kW, w przypadku innych silników ze spalaniem wewnętrznym, lub

 

c) maksymalna moc jest nie większa niż 4 kW, w przypadku silnika elektrycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"samochód osobowy" na "pojazd samochodowy

Zdaje się że blakop pytał o to co będzie .......

No i masz . :D

to kuzyn ma Matiza przerobionego na B1

No to daj do poczytania kuzynowi to :

http://www.radiomerkury.pl/informacje/pozostale/ile-wazy-maly-samochod-to-zalezy.html

Ciekawe jak odchudzili Matiza skoro nie dało rady Smarta który ma mniejszą masę własną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.