Skocz do zawartości

Czasowy DR, brak przeglądu a odbiór stałego DR ? PILNE !


jkasprzak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    13

  • jkasprzak

    12

  • Qnick

    10

  • Grzegorz Łódź

    10

Top Posters In This Topic

a nie wydawać DR w dniu 27.09.2013 z nieważnym terminem OBT.

No i właśnie.W DR w pozycji I (data wydania dowodu rejestracyjnego) będzie

Tak jak pisałem data wpisu w tym dr była 23.09.2013
,albo wcześniejsza.

I teraz nasuwa mi się pytanie-czy data wydania DR to jego data wydrukowania czy przekazania klientowi :?

 

Mamy taki zapis:

§ 9. W przypadku wydawania dowodu rejestracyjnego z powodu braku miejsca na kolejne

wpisy terminów następnego badania technicznego organ rejestrujący na wniosek właściciela

pojazdu:

1) zamawia spersonalizowany dowód rejestracyjny; przepis § 10 ust. 3b rozporządzenia o

rejestracji pojazdów stosuje się odpowiednio;

2) zamieszcza termin następnego badania technicznego na podstawie wpisu w

dotychczasowym dowodzie rejestracyjnym, jeżeli termin ten nie upłynął, albo na podstawie

przedstawionego zaświadczenia o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu,

jeżeli termin ten upłynął.

Jeżeli data wydania DR to 23.09.2013 to jest dobrze bo termin NOBT nie minął bo

Ważność bt mija 26.09.2013

 

Pracownik WK mógł się też kierować zapisem z UPoRD

 

Art. 82.

1. Organ dokonujący rejestracji pojazdu wpisuje do dowodu rejestracyjnego termin badania technicznego

pojazdu.

2. Jeżeli pojazd jest zarejestrowany, kolejny termin badania technicznego wpisuje do dowodu rejestracyjnego

uprawniony diagnosta po stwierdzeniu pozytywnego wyniku badania i po uiszczeniu przez właściciela

pojazdu opłaty ewidencyjnej.

 

Pierwszy termin określił organ rejestrujący przenosząc go ze starego DR.Pracownik WK uznał,że kolejny termin wpisuje UDS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że klient zgłosił sie po wpis do DR z orginałem zaświadczenia ,a nie jak zazwyczaj bywa z ksero poswiadczonym przez WK .W tym przypadku WK wydał DR po upływie terminu bt. nie żądając, lub nie zatrzymując orginału zaswiadczenia z bt ,które to umieszcza w teczce i chowa w swoim archiwum.

Czy WK może tak postąpić ?

Data wpisu na 100% 23 09. a klient odbierał DR 27.09 ,wazność bt-do 26.09. :?:

 

Wpis uzupełniłem tak jak napisałem wcześniej i po sprawie ,

Nie ma to jak dobra współpraca z WK ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data wpisu na 100% 23 09. a klient odbierał DR 27.09 ,wazność bt-do 26.09. :?:

No właśnie cała sprawa opiera się- co to jest data wydania dowodu rejestracyjnego (poz.I w DR) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to data wydruku dowodu w drukarni w PWPW. Ale ponieważ słowo wydruk brzmi mało profesjonalnie, a lud z większą pokorą i fascynacją przyjmuje słowa bardziej skomplikowane, to w oficjalnych źródłach dowiesz się, że w tym dniu dowód spersonalizowano :-D

 

Faktyczna data wydania dowodu - w sensie wydania go do ręki klientowi - znajduje się w pierwszej rubryce z terminem OBT - pod okrągłą pieczątką WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktyczna data wydania dowodu - w sensie wydania go do ręki klientowi - znajduje się w pierwszej rubryce z terminem OBT - pod okrągłą pieczątką WK.

Jesteś pewny że tak jest :?:? Czy raczej powinno być :?

Przykład który podał kolega S.K.P-POZNAŃ, mówi co innego.

Otrzymuje go ,ale już z wpisem -badanie ważne do 26.09.2013.

data wpisu 23.09.2013

A DR odebrał

klient odbierał DR 27.09
:?

 

[ Dodano: 28-09-2013, 20:10 ]

I jeszcze jedno-moim skromnym zdaniem to powinno się zmienić druk DR i pozycja I nie powinna nosić nazwy "Data wydania DR" tylko "Data wydrukowania DR" a właściwa data wydania DR powinna być wpisywana w adnotacjach przez pracowników WK- wtedy uniknęlibyśmy niedomówień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktyczna data wydania dowodu - w sensie wydania go do ręki klientowi - znajduje się w pierwszej rubryce z terminem OBT - pod okrągłą pieczątką WK.

23.09.2013

 

I tu jest pies pogrzebany :P ,klient był u mnie 24.09. z PC i zrobiłem mu bt wystawiając zaswiadczenie :-D8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest pies pogrzebany :P ,klient był u mnie 24.09. z PC i zrobiłem mu bt wystawiając zaswiadczenie :-D8)

 

Jak przyjechał po wpis trzeba było mu zrobić jeszcze raz OBT pobrać opłatę dokonać wpisu do DR pobrać opłatę ewidencyjną wyznaczyć nowy termin OBT :x;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjechał po wpis trzeba było mu zrobić jeszcze raz OBT pobrać opłatę dokonać wpisu do DR pobrać opłatę ewidencyjną wyznaczyć nowy termin OBT :x;)

już widzę jak tak robisz :evil::D

Ździwienie klienta bezcenne ;):-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ździwienie klienta bezcenne ;):-P

No bo wszystkiemu winny klient :) Mógł przyjechać wcześniej,bo później same problemy:

Pracownik WK

Art. 82.

1. Organ dokonujący rejestracji pojazdu wpisuje do dowodu rejestracyjnego termin badania technicznego

pojazdu.

2. Jeżeli pojazd jest zarejestrowany, kolejny termin badania technicznego wpisuje do dowodu rejestracyjnego

uprawniony diagnosta po stwierdzeniu pozytywnego wyniku badania i po uiszczeniu przez właściciela

pojazdu opłaty ewidencyjnej.

 

A diagnosta

Art. 82.

1. Organ dokonujący rejestracji pojazdu wpisuje do dowodu rejestracyjnego termin badania technicznego

pojazdu.

2. Jeżeli pojazd jest zarejestrowany, kolejny termin badania technicznego wpisuje do dowodu rejestracyjnego

uprawniony diagnosta po stwierdzeniu pozytywnego wyniku badania i po uiszczeniu przez właściciela

pojazdu opłaty ewidencyjnej.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracownik WK mógł się też kierować zapisem z UPoRD

(...)

Pierwszy termin określił organ rejestrujący przenosząc go ze starego DR.Pracownik WK uznał,że kolejny termin wpisuje UDS

Mogło tak właśnie być.

tylko że klient zgłosił sie po wpis do DR z orginałem zaświadczenia ,a nie jak zazwyczaj bywa z ksero poswiadczonym przez WK .W tym przypadku WK wydał DR po upływie terminu bt. nie żądając, lub nie zatrzymując orginału zaswiadczenia z bt ,które to umieszcza w teczce i chowa w swoim archiwum.

Czy WK może tak postąpić ?

Być może do akt załączyli kopię tego badania poświadczoną za zgodność z oryginałem, a klientowi wydali oryginał, żeby bez stresu mógł dojechać do stacji? Trudno powiedzieć.

Faktyczna data wydania dowodu - w sensie wydania go do ręki klientowi - znajduje się w pierwszej rubryce z terminem OBT - pod okrągłą pieczątką WK.

A tu muszę kolegę poprawić :)

Data w pierwszej rubryce z terminem OBT, to jest data wydania - w sensie wystawienia decyzji o rejestracji, a z nią, jak wiadomo, wydawany jest DR.

Nie zawsze ta data jest taka sama, jak data wydania tego DR klientowi do ręki. Jak wiele razy było już tu mówione, niektóre WK wystawiają decyzje o rejestracji od razu po otrzymaniu DR z PWPW i tak przygotowane dokumenty czekają na odbiór przez właściciela.

 

Jak łatwo się domyślić, w sytuacji podanej przez S.K.P-POZNAŃ, tak zapewne właśnie było. W momencie wystawiania decyzji i DR BT było ważne, a w momencie faktycznego odbioru DR z zaświadczenia wynikało, że pojazd ma ważne BT.

 

Dyskusyjne pozostaje tylko, czy WK powinien wpisać w kolejnej rubryce nowy TB, wynikający z zaświadczenia, czy odesłać w takiej sytuacji do SKP, w której zostało przeprowadzone to badanie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze ta data jest taka sama, jak data wydania tego DR klientowi do ręki. Jak wiele razy było już tu mówione, niektóre WK wystawiają decyzje o rejestracji od razu po otrzymaniu DR z PWPW i tak przygotowane dokumenty czekają na odbiór przez właściciela.

I ja mam na tym etapie takie pytanie? Nie rozważam już sytuacji podanej przez Kolegę S.K.P-POZNAŃ. Klient zgłasza się po odbiór DR i w międzyczasie skończyło się OBT.Czy WK wyda DR a jeśli nie to jaka jest tego podstawa prawna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze ta data jest taka sama, jak data wydania tego DR klientowi do ręki. Jak wiele razy było już tu mówione, niektóre WK wystawiają decyzje o rejestracji od razu po otrzymaniu DR z PWPW i tak przygotowane dokumenty czekają na odbiór przez właściciela.

 

A do KPA ma się to jak... :razz: Tylko "głupie" WK tak robią nie zdając sobie sprawy, że decyzja powinna być zaraz doręczona stronie, a po drugie, że w CEP będzie figurował DR (zamiast PC), którego klient jeszcze nie dostał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient zgłasza się po odbiór DR i w międzyczasie skończyło się OBT.Czy WK wyda DR a jeśli nie to jaka jest tego podstawa prawna?

WK nie powinno wydać DR, bo dopiero faktyczne wydanie DR, kończy postępowanie w sprawie rejestracji.

Dodatkowo: Dz.U.2007.137.968 z późn. zm.

INSTRUKCJA W SPRAWIE REJESTRACJI POJAZDÓW

§ 1 ust. 3. W przypadku gdy z dokumentów przedstawionych do rejestracji wynika, że upłynął termin następnego badania technicznego pojazdu, organ rejestrujący do czasu otrzymania zaświadczenia o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu zatrzymuje złożone dokumenty i tablice rejestracyjne.

 

Michał, niekoniecznie jest to głupie postępowanie WK. Z instrukcji w spr. rejestracji można wywnioskować nawet, że tak właśnie należy postępować. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, niekoniecznie jest to głupie postępowanie WK. Z instrukcji w spr. rejestracji można wywnioskować nawet, że tak właśnie należy postępować. :)

 

I czekać sobie z doręczeniem wydanej decyzji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK nie powinno wydać DR, bo dopiero faktyczne wydanie DR, kończy postępowanie w sprawie rejestracji.

Dodatkowo: Dz.U.2007.137.968 z późn. zm.

INSTRUKCJA W SPRAWIE REJESTRACJI POJAZDÓW

§ 1 ust. 3. W przypadku gdy z dokumentów przedstawionych do rejestracji wynika, że upłynął termin następnego badania technicznego pojazdu, organ rejestrujący do czasu otrzymania zaświadczenia o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu zatrzymuje złożone dokumenty i tablice rejestracyjne.

 

No tak ale według mnie ten przepis dotyczy rejestracji pojazdu.Ja piszę o przypadku wymiany DR (brak możliwości wpisów OBT)-czyli pojazd cały czas zarejestrowany.

Ale nawet pomijając to,to w momencie składania dokumentów o wydanie nowego DR,a mało tego, wydrukowania DR termin badania nie minął,ale dopiero w dniu odbioru tego dowodu . :?Dlatego moim zdaniem nie można powiedzieć,że w przypadku gdy z dokumentów przedstawionych do..wynika,że upłynął termin NOBT :?

I jeszcze jedno pytanko :) Na jakiej podstawie prawnej WK nie dokona żadnych adnotacji w DR (np.L,TAXI) jeśli minął termin OBT?

Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni podzielam zdanie Michała. Jest karygodne wystawianie zaocznych decyzji do szuflady i nie dostarczanie ich klientowi. Dlatego przepraszam, ale tok postępowania przez mnie jest jednak właściwy.

Jak ktoś ślepo w instrukcje patrzy i zapomina o ustawie takiej jak kpa to cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałam, że znowu będzie ta sama śpiewka... :razz:

 

I czekać sobie z doręczeniem wydanej decyzji?

A czekanie z wydaniem decyzji nie wiadomo jak długo, to takie zgodne z KPA?

 

I jeszcze jedno pytanko :) Na jakiej podstawie prawnej WK nie dokona żadnych adnotacji w DR (np.L,TAXI) jeśli minął termin OBT?

Pytaj w tych WK, które tak robią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czekanie z wydaniem decyzji nie wiadomo jak długo, to takie zgodne z KPA?

 

Nie, dlatego tuż po terminie ważności PC powinno się wezwać do zwrotu PC i wydać decyzję o rejestracji wraz z DR - zgodnie z instrukcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaj w tych WK, które tak robią :)

:ok:) Dziękuję Ci bardzo za odpowiedzi :)

A pytałem tak z czystej ciekawości, bo zastanawiam się też nad tym, czy istnieją jakieś przesłanki prawne zabraniające wykonania samego badania dodatkowego (np.ustalenie danych,L,...) jeżeli minął termin OBT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo zastanawiam się też nad tym, czy istnieją jakieś przesłanki prawne zabraniające wykonania samego badania dodatkowego (np.ustalenie danych,L,...) jeżeli minął termin OBT ?

 

Nie istnieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.