Skocz do zawartości

Badanie pierwsze w kraju przed upływem 3 roku


mietek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję podpowiedzi czy dobrze wyznaczyłem terminu następnego badania pojazdu sprowadzonego z zagranicy.Data 1-ej rej.2010-007-07 data badania na SKP 23-05-2013 , termin następnego badania wyznaczyłem na 2013-07-07 dopełniając do 3 lat. Pani w okienku jest innego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już otrzymał DR z moja wyznaczona datą a teraz przyjechał i mówi że pani w okienku powiedziała mu że należy się 2 lata więc popełniłem błąd wyznaczając termin do 3 roku.

 

4.Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 2 lat od dnia przeprowadzenia badania, a potem corocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wcale

 

wcale, znaczyło, że OBT dla tego pojazdu nie było potrzebne, ale jak ktoś w WK się uparł to klient płacze i płaci... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

A ja mam takie pytanie auto z Francji data pie. rej. 04.12.2009, tam pierwsze robia na 4 lata i w dowodzie Fran. nastepne badanie 04.12.2013.

I moje pytanie jak przyjezdza 05.07.2013 na przeglad 0 to jaki termin wyznaczyc?

Dwa lata od badania czy uzupelnic do 5 lat.

a) 04.12.2014

b) 05.07.2015

Z gory dziekuje za podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniasz do 5 lat:

PORD

6. Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego, a następnie przed upływem kolejnego roku od dnia przeprowadzenia badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Koledzy mam pytanko, powiedzmy że mamy 2 sytuacje:

a) I rej. 10.02.2010-klient przyjeżdża na OBT 07.02.2013-daje mu wtedy na 2 lata poźniej co rok ?

b)I rej. 10.02.2010-klient przyjeżdża na OBT 10.03.2013, czyli po upływie 3 lat od I rej. Dopełniam mu do 10.02.2015 czyli na niecałe 2 lata a poźniej co rok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) I rej. 10.02.2010-klient przyjeżdża na OBT 07.02.2013-daje mu wtedy na 2 lata poźniej co rok ?

b)I rej. 10.02.2010-klient przyjeżdża na OBT 10.03.2013, czyli po upływie 3 lat od I rej. Dopełniam mu do 10.02.2015 czyli na niecałe 2 lata a poźniej co rok ?

a) TAK

b)TAK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prowokacja :) poprostu potrzebowałem fachowej pomocy , za którą bardzo dziękuje ....i proszę o jeszcze jedną interpretacje: samochód sprowadzany I rej. za granicą 12.04.2009 mogę dać mu rok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewny niestety nie jestem, w dowodzie francuskim data pierwszego badania była 12.04.2013 a nie widzę żadnych pieczątek na odwrocie dowodu, więc dopełnię do 5 lat, niestety będzie kilka miesięcy krócej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.