Skocz do zawartości

Pierwsza rejestracja motocykla pytanie natury technicznej


Fredek

Rekomendowane odpowiedzi

są WK gdzie zdanie na ten temat jest odmienne

 

Nawet w moim WK panuje opinia, że dla specjalnych nie wpisuje się ładowności, ale ja zazwyczaj wpisuję (np. dla pomocy drogowych czy kempingów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w moim WK panuje opinia, że dla specjalnych nie wpisuje się ładowności, ale ja zazwyczaj wpisuję (np. dla pomocy drogowych czy kempingów).

Czyli jednak dwie opinie :x;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak dwie opinie :x;)
zależne raczej od liczby pracowników, tzn. ilość pracowników - ilości opinii - "tam gdzie polaków dwóch tam trzy opinie" :shock: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wyliczam nie ma takiej pozycji w DIP'ie

Ja dodatkowo wypełniam tabelkę z danymi w zaświadczeniu a tam jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowność, to nie jest parametr który charakteryzuje pojazd specjalny bo nie służy on do przewożenia ładunku.

 

36) pojazd specjalny - pojazd samochodowy lub przyczepę przeznaczone do wykonywania specjalnej funkcji, która powoduje konieczność dostosowania nadwozia lub posiadania specjalnego wyposażenia; w pojeździe tym mogą być przewożone osoby i rzeczy związane z wykonywaniem tej funkcji;

 

:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36) pojazd specjalny w pojeździe tym mogą być przewożone osoby i rzeczy związane z wykonywaniem tej funkcji;

 

Ja jednak stawiam nacisk na słowo "mogą być przewożone"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczy związane z wykonywaniem tej funkcji;
czyli nie jest wykorzystywany jak sensu stricte typowa ciężarówka - tylko niezbędne rzeczy związane z przeznaczeniem pojazdu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do kompletu

 

56) dopuszczalna ładowność - największą masę ładunku i osób, jaką może przewozić pojazd, która stanowi różnicę dopuszczalnej masy całkowitej i masy własnej pojazdu;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak stawiam nacisk na słowo "mogą być przewożone"...

 

W ciężarówce też mogą być przewożone cegły na budowę, ale nie muszą...

:D:D

 

56) dopuszczalna ładowność - największą masę ładunku i osób, jaką może przewozić pojazd, która stanowi różnicę dopuszczalnej masy całkowitej i masy własnej pojazdu;

 

Gwoli ścisłości - nie uważam za naganne nie wpisywanie ładowności w osobówkach i specjalniakach. Ale ja wpisuję i też mam ku temu podstawy.

:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zaraz zacznie się dyskusja czy "ładunek" to też "rzecz" :evil:

Prawidłowo, bo w tym ujęciu "rzecz" to jednak nie to samo co "ładunek":

42) samochód ciężarowy – pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu ładunków; określenie to obejmuje również samochód ciężarowo-osobowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu ładunków i osób w liczbie od 4 do 9 łącznie z kierowcą;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bagaż i ładunek to to samo? Czy niekoniecznie?

"Ładunek – to dobro materialne będące przedmiotem przewozu, czyli wszystko co podlega celowemu przemieszczaniu" - Edward Mendyk „Ekonomika i organizacja transportu” s.221.

 

Według tej definicji bagaż = ładunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz trudniej. A bagaż i ładunek to to samo? Czy niekoniecznie? :)

Chyba łatwiej!

W definicji jest mowa o przewozie "ładunków" :-)

Więc jeżeli jest przeznaczony do przewozu ładunków to ciężarowy a jeżeli tylko do przewozu bagażu to już ciężarowy nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak definicja samochodu ciężarowego nic o tym nie mówi!

Marek przestańmy się rozdrabniać, wystarczy, że w definicji Dopuszczalnej Ładowności się to zawiera. Nie zaprzeczysz chyba, że samochód ciężarowy może przewozić osoby i ich bagaż wraz z przykładowymi cegłami,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.