Skocz do zawartości

Przyczepa z Włoch


ZYLA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie na tym forum.

Zamierzam kupić przyczepę rolniczą od handlarza sprowadzoną z Włoch. Obecnie czekam na papiery do niej. Problem polega na tym że ta przyczepa nie posiada instalacji pneumatycznej hamulców, a jedynie ręczny zaciągany mechanicznie. Na dodatek bębny hamulcowe znajdują się tylko na jednej osi.

I tu proszę Was o odpowiedź

Czy jeśli zamontował bym pneumatykę do niej to czy wystarczyło by to?

I jeżeli tak to co muszę zrobić pokolei by ją zarejestrować?

Nie chcę się wpakować w kłopoty po zakupie bo handlarz mówi że nie będzie problemu, ale jakoś mu nie wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że ta przyczepa nie posiada instalacji pneumatycznej hamulców, a jedynie ręczny zaciągany mechanicznie.

Kluczowym pytaniem jest jaką dopuszczalną masę całkowita ma ta przyczepa, bo być może hamulców nie musi posiadać.

Na dodatek bębny hamulcowe znajdują się tylko na jednej osi.

Z reguły w przyczepie rolniczej to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Nie chcę się wpakować w kłopoty po zakupie bo handlarz mówi że nie będzie problemu, ale jakoś mu nie wierzę.

 

Witaj kolego na tym forum, widzę że af.pl nie pomogło ;)

Co do tej przyczepy to:

- ustal czy ma numer VIN bądź ramy, TZ, znaczy się ogólnie jakieś cechy identyfikacyjne.

- ustal w Wydziale Komunikacji jakie dokumenty są potrzebne z Włoch do zarejestrowania jej w PL (w tym wydziale w którym będziesz ją rejestrował i najlepiej zadzwoń do sąsiedniego powiatu do ich wydziału aby mieć porównanie).

- jak przyczepa gdzieś jest w PL (i dużo kosztuje) to warto sprawdzić czy nie jest kradziona - może policja pomoże - mają dostęp do baz.

- pogadaj z diagnostą który będzie robił pierwszy przegląd w PL czyli z tym u którego robisz zwykle przeglądy - przecież "możesz" przed przeglądem w PL ją wyremontować (wymiana opon lub kół, zmiana oświetlenia, zmiana układu hamulcowego) bo zawsze możesz powiedzieć że taką kupiłeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszej to jej DMC to ok 6 ton więc pneumatyka chyba konieczna.

W tym układzie to przyczepa musi posiadać hamulc roboczy i postojowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak rozumiem muszę zacząć od Stacji Kontroli Pojazdów, bo to oni muszą jej zrobić pierwszy przegląd przed rejestracją?? I czy wystarczy narmalna SKP gdzie robię przeglądy auta, czy musi to być jakaś Okręgowa SKP? Powiedzcie mi jak wygląda procedura rejestracji sprzetu z zagranicy. Wtedy jak wiem mniej więcej jak to wygląda u was to inaczej rozmawia się z urzednikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem z grubsza tematy w działach podanych powyżej i nasuwa się jedno spostrzeżenie - by przed zakupem pytać jakie dokumenty są potrzebne (muszę otrzymać od sprzedawcy) by ją zarejestrować w naszym kraju. A więc chciałbym na początku spytać się Was na tym forum.

Prosił bym o wyczerpującą odpowiedz osób które zajmują się tym, bądź byli w podobnej sytuacji do mojej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dokumenty mają przyjść to zapewne tak, chyba że tam takiego sprzętu nie rejestrują ^^ Tego niestety nie wiem :sad:

Dowiem się jak handlarz sprowadzi papiery (cokolwiek ma na myśli). A chciał bym wcześniej wiedzieć co i jak, czy dał mi wszystko co potrzeba do rejestracji.

Liczyłem na to forum, ale chyba czeka mnie jazda 40km do Wydz. Komunikacji i czekanie godz. w kolejce bo przez tel. też się nie dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.