mirek.g Napisano 25 Czerwiec 2013 Napisano 25 Czerwiec 2013 Może ktoś pomoże krok po kroku procedurę o odstępstwa od warunków tech.Dżwig z Holandii dmc 72 tony.Kolejność czynności,rodzaj badania itp. Cytuj
michal_k Napisano 25 Czerwiec 2013 Napisano 25 Czerwiec 2013 rodzaj badania itp. Myślę, że negatywne OBT, co pozwoli ministrowi zorientować się, których warunków pojazd nie spełnia. Cytuj
mirek.g Napisano 25 Czerwiec 2013 Autor Napisano 25 Czerwiec 2013 Osi nie będziemy walkować bo wiemy,że na to nie dają odstępstw,czyli może być więcej niż 4. Cytuj
michal_k Napisano 25 Czerwiec 2013 Napisano 25 Czerwiec 2013 Osi nie będziemy walkować bo wiemy,że na to nie dają odstępstw,czyli może być więcej niż 4. To co jest za duże? Naciski? Cytuj
mirek.g Napisano 25 Czerwiec 2013 Autor Napisano 25 Czerwiec 2013 Jak na wstępie ,DMC i pewnie naciski też.Nie wiem jak jest z wymiarami. Cytuj
michal_k Napisano 25 Czerwiec 2013 Napisano 25 Czerwiec 2013 Jak na wstępie ,DMC i pewnie naciski też. A czemu DMC skoro dla pojazdu więcej niż 4-osiowego w ogóle nie jest ono limitowane jako takie? Jedyny limit może wynikać z sumy nacisków. Cytuj
blakop Napisano 25 Czerwiec 2013 Napisano 25 Czerwiec 2013 Mogą zacytować dwie dokładnie sprzeczne decyzje ministerstwa. No tyle, że Pan Oleksiak już z ministerstwa wyleciał (a to On podpisywał) - dla jednego dźwigu dał odstępstwo na DMC, dla drugiego w analogicznej sytuacji umorzył postępowanie odstępstwa nie wydając bo: dla pojazdu więcej niż 4-osiowego w ogóle nie jest ono limitowane Policz czy naciski się zgadzają i tyle. Cytuj
Jacdiag Napisano 25 Czerwiec 2013 Napisano 25 Czerwiec 2013 Może ktoś pomoże krok po kroku procedurę o odstępstwa od warunków tech. mirek.g, ... lenistwo ... http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=6842 dla przypomnienia - instrukcja szukania Cytuj Wszystkie drogi prowadzą do . . . ... trumny
blakop Napisano 25 Czerwiec 2013 Napisano 25 Czerwiec 2013 No było, ale w świetle ujawnionych podwójnych decyzji ministerstwa warto odświeżyć temat. Cytuj
danielg539 Napisano 25 Czerwiec 2013 Napisano 25 Czerwiec 2013 blakop, czy MI raczyło zająć stanowisko w tej sprawie, bo zdaje się, że pisałeś w tej sprawie do MI? Cytuj
blakop Napisano 25 Czerwiec 2013 Napisano 25 Czerwiec 2013 Nie raczyło... Raczyło tylko zwolnić owego Oleksiaka, który teraz pracuje w TDT... Cytuj
michal_k Napisano 25 Czerwiec 2013 Napisano 25 Czerwiec 2013 Raczyło tylko zwolnić owego Oleksiaka, który teraz pracuje w TDT... To załatw jeszcze, żeby Bogdanowicz wyleciał Cytuj
blakop Napisano 25 Czerwiec 2013 Napisano 25 Czerwiec 2013 Rzeczy niemożliwe załatwiamy od ręki. No ale na cuda trzeba poczekać I Ty uważaj - są tu osoby co szczycą się znajomością z nim Cytuj
michal_k Napisano 25 Czerwiec 2013 Napisano 25 Czerwiec 2013 Zresztą wystarczy żeby przestał wysyłać swoje faxy Cytuj
mirek.g Napisano 26 Czerwiec 2013 Autor Napisano 26 Czerwiec 2013 Koledzy zaczyna się pitolenie,potem ktoś zechce pomóc i musi się przebić przez to właśnie. Cytuj
blakop Napisano 26 Czerwiec 2013 Napisano 26 Czerwiec 2013 Jako autor tematu konsekwentnie odmawiasz podania liczby osi, żebyśmy chociaż wiedzieli, czy ostatecznie było potrzebne to odstępstwo, czy nie, to co się dziwisz, że temat na psy zszedł? Cytuj
mirek.g Napisano 27 Czerwiec 2013 Autor Napisano 27 Czerwiec 2013 Liczba osi 5 nacisk każdej 12 T , dł.14,8 m,szer. 2,85 m,wys. 4,0 m,DMC 60 T. Cytuj
blakop Napisano 27 Czerwiec 2013 Napisano 27 Czerwiec 2013 No widzisz - a w pierwszym poście pisałeś, że 72 tony... A do pitu pitu masz pretensje Wydanie badania z wynikiem N nie jest jako tako uregulowane prawnie jako wymóg starania się o odstępstwo, w praktyce jednak często tak to się robi. Później po prostu zapłaci Ci drugi raz za badanie... Wg tego ostatniego zapisu pojazd przekracza: - długość i szerokość - dop. naciski osi I na te parametry odstępstwo musi być. Na DMC nie - bo dla pięcioosiowych pojazdów nie ma warunków określonych. Cytuj
mirek.g Napisano 27 Czerwiec 2013 Autor Napisano 27 Czerwiec 2013 Jak to jest z tymi naciskami,trzeba mierzyć rozstaw osi i odpowiednio dobrać te przekroczenia? Czy tylko podział na nienapędowe i napędowe?Może to śmieszne ale nie do końca "ogarniam" Cytuj
Jacdiag Napisano 27 Czerwiec 2013 Napisano 27 Czerwiec 2013 np nie spełnia wymagań §§ nr ... i §§ nr ... i §§ nr ... itd ... Cytuj Wszystkie drogi prowadzą do . . . ... trumny
Robert OSKP Napisano 27 Czerwiec 2013 Napisano 27 Czerwiec 2013 Jak to jest z tymi naciskami,trzeba mierzyć rozstaw osi i odpowiednio dobrać te przekroczenia? Wpisujesz tylko parametry techniczne czyli np z tabliczki żadnych administracyjnych nie określasz znalazłem coś takiego może ci się przyda Cytuj
DARIO64 Napisano 27 Czerwiec 2013 Napisano 27 Czerwiec 2013 znalazłem coś takiego może ci się przyda Trzeba zmienić tylko podstawę prawną - numer dziennika . Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.