Skocz do zawartości

Badanie co do zgodności z war.tech.poj.zabytk.-zaświadczenie


Grzegorz Łódź

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam pytanie odnośnie wypełnienia zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu co do zgodności z warunkami technicznymi pojazdu zabytkowego,a mianowicie o punkt 17 który brzmi "Data badania technicznego........."-co należy wpisać :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisałbym datę jak w protokole oceny stanu technicznego poj. zabytkowego, tj. datę kiedy wykonałem rzeczowe badanie zgodną z rejestrem badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tj. datę kiedy wykonałem rzeczowe badanie

A datę następnego badania gdzie się pisze?( chodzi mi gdzie napisać "bezterminowo")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A datę następnego badania gdzie się pisze?

Podejrzewam że pierwszy zabytek robisz . Tak jak napisał Michał , zresztą przed 22.06.2013 też się nie wpisywało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że pierwszy zabytek robisz . Tak jak napisał Michał , zresztą przed 22.06.2013 też się nie wpisywało .

Zgadza się :)

Czyli diagnosta określa wynik badania a nie określa terminu następnego badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli diagnosta określa wynik badania a nie określa terminu następnego badania.

Dokładnie, tylko zastanawiam się co w przypadku jak klient powie że zarobkowy .

Pewnie adnotacja w uwagach by wystarczyła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tylko zastanawiam się co w przypadku jak klient powie że zarobkowy .

 

To może wtedy dodatkowo wykonać OBT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie adnotacja w uwagach by wystarczyła .

Tylko w tym zaświadczeniu nie ma takiego punktu uwagi :(

Chyba że pkt.15 Inne..... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A datę następnego badania gdzie się pisze?( chodzi mi gdzie napisać "bezterminowo")

 

Ja do opisu zabytku wystawiam też "zwykłe" zaświadczenie i tam wpisujesz "bezterminowo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tylko zastanawiam się co w przypadku jak klient powie że zarobkowy.
Wtedy niech uda się do WK z dokumentami z badania zgodności i tam oświadczy, że "zarobkowy", nawet jak podczas badania zgodności nie powie, a będzie używał jako "zarobkowy" to na właścicielu ciąży obowiązek zgłoszenia w ciągu 30 dni do WK o ponieważ zaszły zmiany wg. art.78. 1. pkt.2. Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o: 2) zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co wydział niby ma zrobić z tą informacją??
to samo co z informacją, że w pojeździe półrocznym założony został"gaz" :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A datę następnego badania gdzie się pisze?( chodzi mi gdzie napisać "bezterminowo")

 

Ja do opisu zabytku wystawiam też "zwykłe" zaświadczenie i tam wpisujesz "bezterminowo"

 

Widzę, że kolega Grzegorz jest z Łodzi. Jeśli używa "najlepszego programu na świecie" ;) to trzeba uważać bo w programie tym nie ma jeszcze możliwości wyboru z rodzajów badań, badania co do zgodności pojazdu zabytkowego. Jeśli zrobi to w rejestrze jako okresowe to moim zdaniem jest to błąd. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo co z informacją, że w pojeździe półrocznym założony został"gaz" :P

 

Nie - nie jest to ta sama sytuacja. Pojazd półroczny to zakładam pojazd nowy, który ma z automatu wyznaczony termin badania, który co najwyżej WK skróci.

 

Pojazd zabytkowy, to zakładam starsze auto, które z uwagi na swój status nie podlega pod OBT. Jednakże rozpoczęcie nim działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością wykonania tegoż OBT. W DR pojawi się zatem stempel z SKP, ale zgłaszanie tego w WK nie ma żadnego sensu - przecież WK mu z automatu tego badania nie wbije!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd zabytkowy, to zakładam starsze auto, które z uwagi na swój status nie podlega pod OBT. Jednakże rozpoczęcie nim działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością wykonania tegoż OBT. W DR pojawi się zatem stempel z SKP, ale zgłaszanie tego w WK nie ma żadnego sensu - przecież WK mu z automatu tego badania nie wbije!!
masz racje Błażeju zły przykład :pada:

 

No może nie aż tak zły bo jak pół roku od badania zgodności z poj. zabytkowym zgłosi się klient do WK i oznajmi, że będzie wykorzystywał pojazd "zarobkowo" to wtedy chyba, tak mniemam urzędnik postapi analogicznie jak w przypadku gazu. Jeżeli się mylę popraw mnie Błażeju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może nie aż tak zły bo jak pół roku od badania zgodności z poj. zabytkowym zgłosi się klient do WK i oznajmi, że będzie wykorzystywał pojazd "zarobkowo" to wtedy chyba, tak mniemam urzędnik postapi analogicznie jak w przypadku gazu.

 

Czyli jak?? Sam z siebie miałby mu dać roczne badan bez przeprowadzania tegoż badania? :)

Rozpoczęcie działalności zarobkowej w ogóle nie niesie konieczności zgłaszania do WK czegokolwiek, tylko trzeba pojazd poddać badaniom. Tyle.

 

Badanie zgodności wykonane pół roku wcześniej nie było badaniem okresowym, więc klient musi na takowe pojechać w tym momencie po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.