Skocz do zawartości

fiesta van


lama211

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Potrzebuję pomocy , mam klienta z fiestą van I rej. za granicą 10.04.2012.WK wysłał klienta do mnie na badanie, nie mówiąc dokładnie czy mam ustalić potrzebne dane czy zrobić OBT.Problem w tym że nie wiem czy mogę zrobić OBT + DIP i jaki termin badania ustalić? W dowodzie francuskim data najbliższego badania to 10.04.2016. Czy może powinienem dopełnić do 3 lat od daty pierwszej rejestracji?Proszę o wyrozumiałość, dopiero zaczynam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może powinienem dopełnić do 3 lat od daty pierwszej rejestracji?

Po pierwsze WK powinien na skierowaniu napisać o co mu chodzi,

po drugie nie ma dopełnienia do 3, jeśli zrobisz okresowe to musisz dać na 2 lata ,,,

 

[ Dodano: 22-07-2013, 17:49 ]

Mogło chodzić o ustalenie danych ale równie dobrze o to że z dokumentów wynika, iż uczestniczył w wypadku. Oba są dodatkowymi czyli nie ustalasz terminu a WK obcina do trzech lat od I szej rejestracji ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.WK wysłał klienta do mnie na badanie,

 

Klient z powrotem do WK po skierowanie... :evil:

 

Weź telefon i po prostu zadzwoń, czy ma być ustalenie danych, powypadkowe, czy pełne okresowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jeżeli zrobię OBT + DIP i dam następny termin badania 3 lata od daty I rej. będzie to błędnie??

a tak pełniej to chodzi o to że klient przyszedł żeby zrobić badanie(nie określił jakie)vana na francuskich tablicach, poźniej rejestracja i przeróbka na osobówke(ale już nie u mnie).Uznałem więc że mogę zrobić OBT + DIP i termin NBT 3 lata od daty I rej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jeżeli zrobię OBT + DIP i dam następny termin badania 3 lata od daty I rej. będzie to błędnie??
Tak, tak jak napisał JANUSZ60
po drugie nie ma dopełnienia do 3' date=' jeśli zrobisz okresowe to musisz dać na 2 lata ,,,[/quote']
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jeżeli zrobię

 

U nas na takie auto robi się ustalenie danych za 60 zł, wystawia się tylko zaświadczenie z danymi w uwagach i WK sam ustala tnb na 3 lata od pierwszej rej.

 

Jeśli zrobisz okresowe to musisz dać tnb na 2 lata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli najlepiej dla mnie jak i klienta będzie sytuacja kiedy zrobię ustalenie danych za 60zł(czyli DIP w całości? czy dane z DIP wpisać w uwagach?). Mogę takie badanie zrobić bez skierowania od starosty? A jak nie to OBT i termin na 2 lata.Mimo wszystko zadzwonię rano do WK i zapytam co oni na to.Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poźniej rejestracja i przeróbka na osobówke

Różne WK, różnie pozwalają wykonywać zmiany rodzaju pojazdów sprowadzonych (uprzednio zarejestrowanych, bądź przed rejestracją).

Niech znajomy po prostu spyta ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko na już szybko, szybko, doświadczenia jeszcze brak, tyle niewiadomych, co WK to inna opinia, ciężko zacząć nową prace...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko na już szybko, szybko, doświadczenia jeszcze brak, tyle niewiadomych, co WK to inna opinia, ciężko zacząć nową prace...

 

Człowiek najlepiej i najszybciej się uczy na swoim przykładzie. Bo nie sama teoria, a teoria poparta praktyką daje potrzebną wiedzę. Byle nie popaść w rutynę, bo bywa zgubna, to znam po swoim przykładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko na już szybko, szybko, doświadczenia jeszcze brak, tyle niewiadomych, co WK to inna opinia, ciężko zacząć nową prace...

Tylko nie wymiękaj, bo to dobra robota, a jak się otrzaskasz to stwierdzisz, że lepszej nie ma! :cool:

 

To ma już nasze dokumenty, czy wszystko na francuskich "blachach" / "papierach"???

 

Na dzisiaj opcje takie:

Pierwsza;

1.Uzupełnienie danych na podstawie badania dodatkowego za 60 PLN.

Skreślasz obie pozycje "spełnia / nie spełnia".

Rubryka z terminem następnego okresowego pozostaje pusta, choć w niektórych programach wstawia się "X", czy tam "XX XX XXXX", co zastępuje datę, bo system dalej nie puszcza.

3.Termin badania pozostanie w gestii WK.

4.BEZ DIP'a, a brakujące dane wpisujesz do UWAG zaświadczenia.

Gdzieś na forum funkcjonuje pomocna tabelka.

 

Druga;

1.Okresowe badanie przed pierwszą rejestracją.

Jest Pozwolenie Czasowe i tablice???

Jak jest, to datę pierwszej rejestracji w kraju można wprowadzić do systemu z tego dokumentu, choć dopuszcza się j/w "X" bądź pustą rubrykę. (Różnie z tą datą jest).

2.Caluśki DIP wyklikać.

3.Termin na dwa lata od daty przeprowadzonego badania, bo inaczej się nie da, nie można, nie wolno - zakaz!

 

Z poczuciem spełnienia z dobrze wykonanej roboty opuścić furtę i iść do domu.

 

Sie czym! :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum funkcjonuje pomocna tabelka.
tabelka występuje w programie np. Patronat tak ma (włączasz ją jak potrzebujesz, bardzo wygodna właśnie przy ustalaniu danych) oprócz danych w tabeli należy jeszcze określić: kolor pojazdu, rodzaj, podrodzaj pojazdu oraz numer świadectwa homologacji typu pojazdu, jeżeli występuje (bynajmniej mój WK tego wymaga).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank była razem z wnioskiem o ustalenie danych.

Już tego nie używam (dawniej owszem), piszę z ręki... dane zgodne z dokumentami. :evil:

Raz tak pojechałem właśnie.

Wydział na stacje ustalić dane, a ja zaświadczenie, że dane takie same jak w homologacji zawarte. :evil:

O mamo co się działo! :medit::evil:

 

Proszę może się przydać. :)

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/download.php?id=2799

lama211 z tego linku wniosku / tabelki korzystasz jako materiał pomocniczy w celu ustalenia danych technicznych pojazdu niezbędnych do jego rejestracji i tak jak

biker100 dopowiedział; barwa, rodzaj nadwozia... i co tam jeszcze wymagane jest.

tabelka występuje w programie np. Patronat tak ma (włączasz ją jak potrzebujesz, bardzo wygodna właśnie przy ustalaniu danych)

A jak masz "dziadoski" program - niestety na "pieszkę" do UWAG. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.Chyba najlepiej będzie jak zadzwonie do WK i zapytam ich o zdanie, ponieważ nie mam żadnego skierowania na ustalenie danych, stąd mój problem.Mam jeszcze jedno pytanko: mam ten samochód I rej 10.04.2012 jeżeli zrobiłbym OBT i dał TNBT do 10.04.2015 byłby to błąd ? A jeżeli zrobie OBT i dam 2 lata to przekroczę 3 lata od I rej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli zrobiłbym OBT i dał TNBT do 10.04.2015 byłby to błąd ?
tak
A jeżeli zrobie OBT i dam 2 lata to przekroczę 3 lata od I rej...
PORD art.81 pkt.6 Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego' date=' samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t [b']przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego[/b], a następnie przed upływem kolejnego roku

od dnia przeprowadzenia badania. Nie dotyczy to pojazdu przewożącego towary niebezpieczne, taksówki, pojazdu samochodowego konstrukcyjnie przeznaczonego do przewozu osób w liczbie od 5 do 9, wykorzystywanego do zarobkowego transportu drogowego osób, pojazdu marki „SAM”, pojazdu zasilanego gazem, pojazdu uprzywilejowanego oraz pojazdu używanego do nauki jazdy lub egzaminu państwowego, które podlegają corocznym badaniom technicznym.

Teraz rozumiesz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli zrobie OBT i dam 2 lata to przekroczę 3 lata od I rej...

 

I co z tego??? Jeśli wykonasz OBT to termin 2 lata od wykonania badania i nie później niż 5 lat od I rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej dla klienta będzie jeżeli byłoby tylko ustalenie danych,bo wtedy WK pewnie dopełni do 3 lat, a pożniej OBT na 2 lata ,poźniej co rok tak? A jak zrobie teraz OBT i dam na 2 lata to poźniej już tylko na rok tak? Sorki za zamieszanie ale chce mieć pewność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej dla klienta będzie jeżeli byłoby tylko ustalenie danych,bo wtedy WK pewnie dopełni do 3 lat, a pożniej OBT na 2 lata ,poźniej co rok tak? A jak zrobie teraz OBT i dam na 2 lata to poźniej już tylko na rok tak?
Dokładnie tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód I rej 10.04.2012 jeżeli zrobiłbym OBT i dał TNBT do 10.04.2015 byłby to błąd ?

Badanie będzie z terminem do 10 kwietnia 2015 r. czyli 21 miesięcy. :razz:

Ani to 3 lata, ani 2, tym bardziej rok.

Nie ma takich terminów!!!

Niedopuszczalne jest takie naciąganie!!!

Tu do trzech kombinowanie, żeby kolejne wyszło na dwa. :D

Ładnie by się poskładało gdyby 10 kwietnia trafił na stację, a tak... od jutra na dwa, albo same dane :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już trochę się rozjaśnia :) Czyli opcja z OBT + DIP i na 2 lata oraz ustalenie danych jako dodatkowe są prawidłowe? A co ze skierowaniem?Bo chyba musi być...w końcu nawet w cenniku pisze "skierowanie starosty" Skłaniam się trochę ku OBT + DIP bo nie wiem które dane miałbym umieścić w ustaleniu danych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli opcja z OBT + DIP i na 2 lata oraz ustalenie danych jako dodatkowe są prawidłowe?
nie, a po co Ci ustalenie danych jako dodatkowe, skoro dane już wpiszesz w DIP-ie??? to co jeszcze ustalisz dodatkowo??
bo nie wiem które dane miałbym umieścić w ustaleniu danych
wszystkie dane które są w DR + kolor pojazdu' date=' rodzaj, podrodzaj pojazdu oraz numer świadectwa homologacji typu pojazdu, jeżeli występuje (bynajmniej mój WK tego wymaga), określone w skierowaniu z WK.
A co ze skierowaniem?Bo chyba musi być...w końcu nawet w cenniku pisze "skierowanie starosty"
lub na wniosek posiadacza pojazdu cennik poz. 6.9

skierowany przez starostę lub na wniosek posiadacza pojazdu w celu identyfikacji lub ustalenia danych niezbędnych do jego rejestracji - cena 60,00PLN

 

lama211 tak na marginesie spytam - Ty jesteś UDS-em czy właścicielem pojazdu?? bo już zaczynam wątpić kto pyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"skierowanie starosty"

dalej jak przeczytasz dowiesz się "lub na wniosek posiadacza pojazdu"

Najpewniej będzie jak wyprosisz od tego znajomego klienta, aby udał się do WK pobrał Pozwolenie Czasowe wraz z tablicami i przyjechał na stację.

Poczekamy jak sytuacja z pojazdem będzie się rozwijać, kiedy padnie pytanie co z tym vanem, jak znajomy chce na osobowy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czyli opcja z OBT + DIP i na 2 lata oraz ustalenie danych jako dodatkowe są prawidłowe?"tu akurat źle napisałem, zamiast "oraz" ma być "lub"

a co do ustalenia danych: akurat w dowodzie francuskim wiele ich nie ma,skierowania z WK też nie mam, wieć skąd mam wiedzieć których danych życzy sobie WK?? tabelke powyżej widziałem, chyba już lepiej będzie jak zrobię OBT +DIP bo wtedy mam pewność że mam wszystkie dane a tak w ustaleniu danych napisze za mało danych i WK wyśle ponownie klienta do mnie żebym coś dopisał...

a to zapisek "lub na wniosek posiadacza pojazd" jest nieprecyzyjne bo skąd posiadacz ma wiedziec co chce WK??? jak już robić ustalenie to najlepiej ze skierowaniem, bo wtedy wiem najpewniej co chce WK, a klient może chcieć swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie dane które są w krajowym (czyli polskim) DR + kolor pojazdu, rodzaj, podrodzaj pojazdu oraz numer świadectwa homologacji typu pojazdu, jeżeli występuje (bynajmniej mój WK tego wymaga)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.