Skocz do zawartości

Pojazd najpierw z Belgii a później ze Słowacji


skubi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, natknąłem się na przypadek auta które wędruje po europie.

W dniu 13.02.2013 było to auto na SKP na pierwszym przeglądzie (skoda octavia), auto było z Belgii i przegląd dostało i pojechało.

W dniu wczorajszym tj.25.07.2013 przyjechało to samo auto ponownie na pierwszy przegląd leczy tym razem z papierami ze Słowacji. Data rejestracji na Słowacji 22.03.2013 czyli miesiąc po badaniu w PL.

Teraz pytanie moje, mam mu zrobić po raz kolejny normalnie badanie przed pierwszą rejestracją, czy to jakaś machloja może z tego wyjść.

Drugie pytanie auto ma pierwszą rejestracje 12.12.2008 i czy dopełniać do 5 lat czyli na 5 miesięcy dać, czy na rok dać, jak koledzy Diagności robicie w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dopełniać do 5 lat

Chyba żartujesz, skoro ,,,

przegląd dostało i pojechało.

 

Z tym że wtedy był to luty i na 10 miesięcy miał badanie, a tym przypadku zostaje niecałe 5 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2013 było to auto na SKP na pierwszym przeglądzie

U Ciebie było to auto? Jeżeli w lutym robiłeś badanie, to jest jeszcze ważne. Dziwna sprawa z tymi papierami, oryginalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak u mnie, papiery jak to można nazwać papierami bo to dowód w kształcie karty do bankomatu z chipem, ale wszystko wydaje się być w porządku. Klient się tłumaczył że to o leasing chodzi że tam na Słowacji idzie to jakoś łatwiej załatwić i dlatego był tam zarejestrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w lutym robiłeś badanie, to jest jeszcze ważne.

 

Pytanie jaki dokument to poświadcza. W Słowackim DR może nie być o tym informacji, a wtedy raczej nowe OBT. A że będzie to już kolejne, to na rok tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że wtedy był to luty i na 10 miesięcy miał badanie, a tym przypadku zostaje niecałe 5 miesięcy.

Nie uważasz, że dopełnić do pięciu możemy tylko raz ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak, tylko raz możemy, ale to auto nie było u nas zarejestrowane jeszcze. Wdaje mi się że na rok. Ale co mnie dręczy to czy w ogóle robić ten przegląd po raz kolejny czy nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłoby pytania, gdyby pojechał na inną stację.

A jak za rok z Czech trafi do innej SKP to mu zaś przed pierwszą w kraju się trzaśnie. :evil:

Więc jaki problem?

Robić! :cool: Jak już z tego auta taki Jasiu Wędrownik.

Raz - badanie przed pierwszą w PL po sprowadzeniu z Czech w wielkopolskiem.

Dwa - badanie przed pierwszą po sprowadzeniu z Niemiec w dolnośląskiem.

Trzy - badanie przed pierwszą po sprowadzeniu ze Słowacji w małopolskiem.

Cztery - a jak za pięć lat na jeszcze innych blachach przyjedzie...

Pięć - itp... itd...

Czy może jakieś przeciw się znajdzie?

 

PS:

Termin badania z lutego tyczył się pojazdu:

-kraj poprzedniej rejestracji...

Chyba, że się podmieni Benelux na Słowację i (duplikaty) zaświadczeń. :x

Może uzna ktoś ich ważność jeszcze??? :/

Jeżeli w lutym robiłeś badanie, to jest jeszcze ważne.
W dniu 13.02.2013 było to auto na SKP na pierwszym przeglądzie

I wyda się wszystko przez datę rejestracji na Słowacji. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dowód w kształcie karty do bankomatu z chipem,

 

Tak poza tematem, to świetny ten dowód. Zamiast wbijać pieczątek, można zapewne elektronicznie zapisywać badania techniczne. Tak myślę, że można :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wbijać pieczątek, można zapewne elektronicznie zapisywać badania techniczne. Tak myślę, że można

Pomyśl jeszcze jak go odczytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl jeszcze jak go odczytać?

 

To chyba logiczne, że tak samo jak zapisać. Czytnik na skp masz, kwestia oprogramowania...

 

Poza tym, jak zobaczyłem ile kosztowały nasze pieczątki na skp to nowy czytnik jest duuuuużo tańszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie tak samo jak terminal w markecie przy kasie odczytuje - zbliżeniowo - kartę bankową

W Biedronie niemożliwe. :foch:

 

I zaraz temat na komórki zjedzie, bo nimi też można, to czemu aplikacji np. "Dowód" po legalu tam nie upchać. :evil:

A jaka rozkosz, jak przed terminem wibra się włączy i o badaniu gapiszonom przypomni. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.