Skocz do zawartości

DAIMLER CHRYSLER czy Mercedes


julian

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie - w DR włoskim bardzo często występuje jako marka pojazdu

DAIMLER CHRYSLER /a jest to nazwa zakładu/ między inymi Mercedes ,Jeep.

i diagności wpisują przeważnie markę Mercedes ,Jeep itp.Jeden WK odsyła klienta do poprawienia wpisu marki jako DAIMLER CHRYSLER natomiast drugi rejestruje tak jak spisał to diagnosta z natury a nie z.DR.Która wersja jest prawidłowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która wersja jest prawidłowa.

Też widzę tego coraz więcej, ale nie przejmuje się tym, zwłaszcza iż na TZ również widnieje DAIMLER CHRYSLER,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden WK odsyła klienta do poprawienia wpisu marki jako DAIMLER CHRYSLER natomiast drugi rejestruje tak jak spisał to diagnosta z natury a nie z.DR.Która wersja jest prawidłowa.

Poczytaj w Dokumenyach Przy Badaniach Technicznych w temacie Co to jest typ pojazdu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj w Dokumenyach Przy Badaniach Technicznych w temacie Co to jest typ pojazdu. :)

Ma się to nijak do pytania, bo akurat chodzi o markę pojazdu ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma się to nijak do pytania, bo akurat chodzi o markę pojazdu

Było tam moich postów nie czytać! :evil:

 

 

Jest opcja UWAGI, w której można uzasadnić co przyjęto, co stwierdzono podczas oględzin i badań również jako markę pojazdu.

Cóż... pewnie w nawale roboty trudno o czas na rzeczowy opis. :x

A jak nie, to:

1. przepisywać ślepo z zagranicznych dokumentów, że Fiat to Ferrari. :D

(teraz kurde wiem dlaczego z Beneluxu, Francji, Italii nie palą po roku na okresowych masy) :>

2. oczekiwać decyzji urzędu czy zaświadczenie do korekty odeśle

Taka ciuciubabka.

:)

A można tak:

"W badanym pojeździe markę [D.1] przyjęto jako XXX ponieważ wytwórca na nadwoziu umieścił charakterystyczne dla produktu znaki handlowe (firmowe).

(Loga towar wyróżniające - wzory zastrzeżone prawem chronione).

Natomiast w zagranicznym dokumencie rejestracyjnym i/lub tabliczce podano producenta - amerykański, japoński, niemiecki koncern motoryzacyjny/produkcyjny".

Coś w stylu Made in EU... Daewoo, Zjednoczone Emiraty Radzieckie.

Co na to Panowie z urzędów udzielający się na forum, może wyjaśnią userowi marbie???

Czy u nas już się określa Peugeota, Citroena mianem PSA?

Proszę darować na tę chwilę wyciągi ze świadectw homologacji.

Temat jest o... padło pytanie o dowodzie włoskim, w którym marka jest dalece różna, że tak nazwę... od 'potocznej'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co na to Panowie z urzędów udzielający się na forum, może wyjaśnią userowi marbie???

 

A co tu wyjaśniać? Jak mam na OBT I Mercedesa A to nie ustalam marki Daimler, to jest oczywiste. Pytanie przedmówcy odnosi się do marki pojazdu, bo Daimler to marka, a nie typ.

 

[ Dodano: 12-08-2013, 07:23 ]

Mam pytanie - w DR włoskim bardzo często występuje jako marka pojazdu

DAIMLER CHRYSLER /a jest to nazwa zakładu/ między inymi Mercedes ,Jeep.

i diagności wpisują przeważnie markę Mercedes ,Jeep itp.Jeden WK odsyła klienta do poprawienia wpisu marki jako DAIMLER CHRYSLER natomiast drugi rejestruje tak jak spisał to diagnosta z natury a nie z.DR.Która wersja jest prawidłowa.

A Ty karzesz mu czytać objaśnienia do typu pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty karzesz mu czytać objaśnienia do typu pojazdu?

:zzz: Taaa... a o czym pisali tammm:

janmarek Niemieckich briefach zaczął się pojawiać wpis że mercedes to wcale nie jest mercedes tylko daimlerchrysler

grzegorz70 Jeżeli w DR jest mercedes, to piszę mercedes, jeżeli jest daimlerchrysler to tak piszę

michał_k Zapewne w briefie wpisany jest producent, a nie marka pojazdu

IVVO Ćwiczyłem to wiele razy - i jak zwykle wszystko zależy od WK czy wpiszą Daimler czy Mercedes

blakop Niemcy prawie nigdy nie podają modelu handlowego. My często utożsamiamy producenta z marką

Ciekawe czy będzie, że to o niemieckich, a julian o włoskim... :hah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętne cz y to Dr włoski czy niemiecki.Ale zgodnie ze wszystkimi dekoderami VIN

- jest to marka - Mercedes Benz Model handlowy -CLK 230 KOMPRESSOR.

Natomiast został zarejestrowany w WK jako : marka-DAIMLERCHRYSTLER

...

model handlowy AG MB 208.Nie jest to błąd w pisowni - tak było w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:zzz: Taaa... a o czym pisali tammm:
janmarek Niemieckich briefach zaczął się pojawiać wpis że mercedes to wcale nie jest mercedes tylko daimlerchrysler

grzegorz70 Jeżeli w DR jest mercedes, to piszę mercedes, jeżeli jest daimlerchrysler to tak piszę

michał_k Zapewne w briefie wpisany jest producent, a nie marka pojazdu

IVVO Ćwiczyłem to wiele razy - i jak zwykle wszystko zależy od WK czy wpiszą Daimler czy Mercedes

blakop Niemcy prawie nigdy nie podają modelu handlowego. My często utożsamiamy producenta z marką

Ciekawe czy będzie, że to o niemieckich, a julian o włoskim... :hah:

 

Nie rozumiem Cię wcale. Bo chyba jesteś typem człowieka, który zawsze ma rację :roll:

Odsyłasz kolegę do lektury na temat typu pojazdu o oni cały czas o marce pojazdu. Chyb, że naprawdę nie wiem o co Ci chodzi to weź i to wyjasnij ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleki byłbym od oceniania kogokolwiek nawet po... typie. :hah:

Często się mylę, gdybam, hymam i gubię.

Napisałem Julianowi, aby poczytał tam (nie kazałem) i tyle, nawet nie dochodzę, czy zrobił to, a dlatego tam, bo akuratnie w tym temacie znalazły się ostatnie posty o modelu i marce.

I nagle user - adwokat... kurde:

Odsyłasz kolegę do lektury na temat typu pojazdu o oni cały czas o marce pojazdu. Chyb, że naprawdę nie wiem o co Ci chodzi to weź i to wyjasnij

No o marce, o marce, o marce... i tak wkółko o marce, o marce, marce... i do znudzenia o marce, marce, marce... bo Julian marką był zainteresowany właśnie!!!

:medit:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze lepiej z briefu

Czy ten kawałek briefu na pewno jest od tego auta co tabliczka ? Bo z tego co widzę to VIN jest inny i wychodzi że to Subaru .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra wydało się, ale ktoś inny miał pierwszy rozwiązać.

No tak dla przykładu wkleiłem co potrafią zawierać dokumenty.

Brief od Subaru a tabliczka Chryslera i homologacja Fiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież wkleiłem konkretną homologację to tego Freemonta.

Globalizacja zatacza coraz większe kręgi, także nie tabliczka, homologacja, katalogi, papiery, ale zdrowy rozsądek przy marce.

Przy końcówce numeru homo 08 nie podają , ale przy 07 - VIN - próg drzwi przednich prawych,TZ- słupek środkowy nadwozia z lewej strony .

Zgadza się tylko plastiki progowe trza zdejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.