Skocz do zawartości

z czego zwolniony jest zabytek ?


DARIO64

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • DARIO64

    16

  • Grzegorz Łódź

    10

  • motonita

    10

  • biker100

    6

a konkretnie o co pytasz?

Jak podam konkrety będzie za łatwe .Metoda małych kroczków się kłania(prawa zastrzeżone :D ).

Rutyna nas zjada , mam zamiar zmusić kolegów do myślenia .

Sam nie wziąłem pewnych zapisów pod uwagę .

 

To może inaczej : Z czego nie jest zwolniony zabytek ?Chyba za duże ułatwienie . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ze spełnienia warunków technicznych

- z ciągłości ubezpieczenia OC

- z OBT (poza zarobkowym)

- z opłaty recyklingowej

- w niektórych przypadkach z akcyzy

- z wydawania KP

- z wymogu DR do rejestracji

- z zakazu posiadania "kogutów" i "syreny"

- z zakazu posiadania ostrych krawędzi

- z homologacji

- z ogranicznika prędkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o to:

Dz.u.poz 951

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA INFRASTRUKTURY1)

z dnia 31 grudnia 2002 r.

w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia2)

§ 1. 1. Przepisów rozporządzenia nie stosuje się do:

-

-

3) pojazdu zabytkowego;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o to:

No to mamy akt prawny z którego zabytek jest zwolniony . I co dalej ?

- z zakazu posiadania "kogutów" i "syreny"

Chyba parę dni wcześniej czytałem starą wersję gdzie było że zabytek może mieć zamontowane ale nie może używać ani w czasie jazdy ani podczas postoju.

Ktoś pomoże w tej kwestii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba parę dni wcześniej czytałem starą wersję gdzie było że zabytek może mieć zamontowane ale nie może używać ani w czasie jazdy ani podczas postoju.

 

Tak w istocie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba parę dni wcześniej czytałem starą wersję gdzie było że zabytek może mieć zamontowane ale nie może używać ani w czasie jazdy ani podczas postoju.

Raczej nową :)

 

4. Zabrania się:

1) umieszczania wewnątrz i zewnątrz pojazdu wystających spiczastych albo ostrych części lub przedmiotów, które mogą spowodować uszkodzenie ciała osób jadących w pojeździe lub innych uczestników ruchu;

1a) stosowania w pojeździe przedmiotów wyposażenia i części wymontowanych z pojazdów, których ponowne użycie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego lub negatywnie wpływa na środowisko;

2) stosowania w pojeździe przedmiotów wyposażenia i części nieodpowiadających warunkom określonym w przepisach szczegółowych;

3) umieszczania w pojeździe lub na nim urządzeń stanowiących obowiązkowe wyposażenie pojazdu uprzywilejowanego, wysyłających sygnały świetlne w postaci niebieskich lub czerwonych świateł błyskowych albo sygnał dźwiękowy o zmiennym tonie;

4) wyposażania pojazdu w urządzenie informujące o działaniu sprzętu kontrolno-pomiarowego używanego przez organy kontroli ruchu drogowego lub działanie to zakłócające albo przewożenia w pojeździe takiego urządzenia w stanie wskazującym na gotowość jego użycia; nie dotyczy to pojazdów specjalnych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Celnej i Biura Ochrony Rządu;

5) wymiany nadwozia pojazdu posiadającego cechy identyfikacyjne, o których mowa w ust. 3a pkt 1;

6) dokonywania zmian konstrukcyjnych zmieniających rodzaj pojazdu, z wyjątkiem:

a) (66) pojazdu, na którego typ zostało wydane świadectwo homologacji typu lub inny równoważny dokument, o którym mowa w art. 70j ust. 1, art. 70k ust. 1, art. 70o ust. 1, art. 70zo ust. 1, art. 70zp ust. 1 albo art. 70zu ust. 1,

b) pojazdu, w którym zmian konstrukcyjnych dokonał przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w tym zakresie.

4a. (67) Przepis ust. 4 nie dotyczy pojazdu zabytkowego - w zakresie pkt 1-3, z zastrzeżeniem, że w przypadku pkt 3 obowiązuje zakaz korzystania z tych urządzeń podczas jazdy i postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nową

Dzięki .Właśnie przed chwilą to odszukałem .

 

[ Dodano: 29-08-2013, 23:08 ]

No ALE GORĄCO BARDZO GORĄCO . :D

No to was naprowadzę .Spod jakiego aktu prawnego nie jest zwolniony zabytek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spod jakiego aktu prawnego nie jest zwolniony zabytek ?

Nie wiem czy o to chodzi ale ma spełniać warunki art 66 uPoRD z tymi wyjątkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy o to chodzi ale ma spełniać warunki art 66 uPoRD z tymi wyjątkami.

Bingo .Nie jest zwolniony z zapisów ustawy .

Ale dodatkowa nagroda w postaci browara będzie za wskazanie punktu z którym możemy się spotkać .

Podpowiedź jest prosta :rutyna nas zjada i nie bierz pod uwagę tego co normalnie do nas przyjeżdża .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy to tylko nas diagnostów?

W tym przypadku tak. Celowo nie napisałem o jaki pojazd chodzi .

Mnie rutyna w pierwszej chwili zjadła ,ale jeden telefon mnie naprowadził .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku tak. Celowo nie napisałem o jaki pojazd chodzi .

Strzelam :)

4) nie powodowało niszczenia drogi;

 

Bo nie wiem czy chodzi o pokazanie punktu z tego art.?Bo może o coś innego chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie wiem czy chodzi o pokazanie punktu z tego art.?

Art. ten, w tym konkretnym przypadku nie ten punkt,ale jak zechce czołg zarejestrować to czemu nie .

Leć dwa punkty niżej . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leć dwa punkty niżej

No to to

6) nie powodowało zakłóceń radioelektrycznych w stopniu przekraczającym wielkości określone w przepisach szczegółowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5) zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji i oświetlenia drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i doszliśmy do tego o co mi chodziło .

Radzę uważać na sprzęty z wojska .

Ciekawe czy ktoś w ostatnim czasie klepnął Scotta.

 

Pytanie dodatkowe które wynikło przy okazji .

Czy u kogoś był klient co chciał działa zarejestrować jako przyczepa SAM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.