Skocz do zawartości

z czego zwolniony jest zabytek ?


DARIO64

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • DARIO64

    16

  • Grzegorz Łódź

    10

  • motonita

    10

  • biker100

    6

Chodziło o Scotta i brak pola widzenia :)
a BRDM?? tak naprawdę większości transporterów opancerzonych i samochodów opancerzonych (BRDM) to dotyczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

ojej:)

 

to ja was pomęczę jeszcze trochę :)

 

co oznacza dobra widoczność??

co oznacza wygoda kierowcy co oznacza łatwość....

 

ja sadze ze dla każdego co innego... a jak ktoś jeździł czołgiem to dla niego brdm będzie wygodny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co oznacza dobra widoczność??

co oznacza wygoda kierowcy co oznacza łatwość....

 

ja sadze ze dla każdego co innego...

W ocenie Uprawnionego Diagnosty Samochodowego. Diagnosta ocenia czy pojazd może poruszać się po drogach i jeśli stwierdzi subiektywnie (acz zgodnie z przepisami), że któryś z parametrów nie spełnia wymagań to może ograniczyć możliwość poruszania się pojazdem lub nie dopuści go do ruchu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co oznacza dobra widoczność??

co oznacza wygoda kierowcy co oznacza łatwość....

 

ja sadze ze dla każdego co innego...

W ocenie Uprawnionego Diagnosty Samochodowego. Diagnosta ocenia czy pojazd może poruszać się po drogach i jeśli stwierdzi subiektywnie (acz zgodnie z przepisami), że któryś z parametrów nie spełnia wymagań to może ograniczyć możliwość poruszania się pojazdem lub nie dopuści go do ruchu.

 

 

i własnie tu kicha jest ze BZ stało sie BT

 

[ Dodano: 20-09-2013, 10:37 ]

co oznacza dobra widoczność??

 

To akurat jest proste - do przodu i na boki musisz mieć szyby z materiału o przepuszczalności co najmniej 70%

 

nie sadze zeby ktos w BDMie przyciemniał szyby

 

[ Dodano: 20-09-2013, 10:38 ]

To akurat jest proste - do przodu i na boki

A dokładnie pole widzenia obejmuje 180° .

 

to połowa tirów nie powinna jezdzic...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sadze zeby ktos w BDMie przyciemniał szyby

 

Jakie szyby... :evil::evil::evil:

 

to połowa tirów nie powinna jezdzic...??

 

rzekł bym, z pewną dozą nieśmiałości, że 3/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to połowa tirów nie powinna jezdzic...??

A co,szyb w drzwiach bocznych nie mają ?

Zasadniczym polem widzenia kierowcy jest pole widzenia do przodu tj.,widzenie poprzez szybę przednią oraz szyby przednie boczne na wysokości oczu kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i siedzac w prawa strone nie widzisz wiele... :)

 

Kierowca nie ma głowy przybitej gwoździem do zagłówka. Słupki są w każdym pojeździe i lekkie wychylenie głowy niweluje efekt martwego pola. Prosta geometria, na poziomie podstawówki, się kłania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcac przepuscic scota mozesz go przepuscic.... chcac ujajic scanie mozesz to tez zrobic.

Kolego bez urazy ale co to wnosi do tematu :?

Nic nie stoi na przeszkodzie abyś i Ty został UDSem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcac przepuscic scota mozesz go przepuscic.... chcac ujajic scanie mozesz to tez zrobic...

Dlatego w tym zawodzie powinny pracować osoby odpowiedzialne ze znajomością nie tylko przepisów ale też i życia (na drodze). Analogicznie właścicielem takiego Skota powinna być osoba odpowiedzialna, która będzie używać ten pojazd w sposób oraz miejscu dla niego przeznaczony. U nas wszystko staje na głowie, połowa pseudo kolekcjonerów za wszelką cenę chce tymi cudakami jeździć po drogach publicznych (gdzie tu jakakolwiek odpowiedzialność i zdrowy rozsądek), użytkownicy Quadów tak samo... . Wybacz ale jak stać na konia to i powinno być stać na owies. Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem Skota, to w dobrze pojętej odpowiedzialności, powinno Cię być stać na jego transport w sposób bezpieczny na miejsce zabawy takowym pojazdem a nie kombinować jak można by było zaoszczędzić parę grajcarów. Nie jestem przeciwnikiem oszczędzania ale wszystko musi mieć ręce i nogi a nie tylko - mam kasę i mi wszystko wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie mnie nie stać na scota... ale zgodzę się z tobą po części... w Polsce wiele pojazdów zabytkowych jest tłuczona na co dzień... owszem... ja tez mam kilka zabytków ... ale jeżdżę nimi tylko w "niedziele" !!! i używam ich odpowiedzialnie... nie uważam jednak za słuszne uziemianie scota... nie sadze by ktoś takim pomykał na co dzień czy woził ziemniaki... ale dlaczego raz na półrocze nie może pojechać na zlot zabytków?? posiadanie zabytka nie ma na celu onani....wanie się wieczorami przed nim... zaraz mi powiesz ze na taki zlot można go zawieść na platformie.. a ja się Ciebie zapytam czy wiesz jak wyglądają zloty zabytków??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uważam jednak za słuszne uziemianie scota.

Ja też nie, po terenie i wydzielonych drogach, niech hula ile dusza sobie życzy.

ale dlaczego raz na półrocze nie może pojechać na zlot zabytków??

Ależ może, nawet powinien, tylko nie na kołach, po drogach publicznych.

a ja się Ciebie zapytam czy wiesz jak wyglądają zloty zabytków??

Wiem, zbierają się w jednym miejscu pasjonaci wraz ze swoimi pojazdami, które nie muszą tam dotrzeć na własnych kołach. Pokazy takich pojazdów w ruchu odbywają się na trasach zamkniętych, wyłączonych z normalnego ruchu lub pod bacznym okiem policji. Nawet te formy zabezpieczenia się nie sprawdzają - patrz wypadek Koenigsegg'a.

 

Wiem, że dla Ciebie jako właściciela takiego pojazdu jest frajdą niesamowitą śmignąć się z Ustrzyk do Szczecina na zlot, ale dla mnie jako zwykłego użytkownika drogi nie jest frajdą spotkać się z Tobą na ruchliwym skrzyżowaniu. Gdy stoję w przedniej prawej stronie Twego wozu, to mnie po prostu nie widzisz i przelecisz po moim kaszlaku jak po kostce mydła. Dlatego nie zgadzam się na eksploatowanie takich pojazdów na drogach publicznych.

 

Byłem w wojsku, znam z własnego doświadczenia jak powinno wyglądać poruszanie się tych pojazdów po drogach tak aby było bezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie NIE!!! krzycze z rozpaczy... zabytki techniki to nie element stały... na zloach zabytków sa trasy do przejechania, liczony czas (nie szybkosc a punktualnosc - sednia predkosc okolo 23 km/h;p) zabytki to nie kiszenie ogóra.... i nie chodzi by to było na trrasach zamknietych... nierozumiesz esencji pewnych zachowań... majac przed oczami tylko nieodpowiedzialnych mlodzienców w dziwnych samochpdach chcacych zabijac predkoscia... proponuje szersze spojrzenie na swiat... i wypadki wyscigowców to całkiem co innego niz spotkania zabytkowców... stroje przebieranki klasa.... a przy okazji walka.. rywalizacja ::) jeden samochod sie psuje wszyscy sie zatrzymuja doradzaja pomagaja pchaja ciagna ....

 

 

z jednej strony patrzysz na mnie z podejsciem porówujacym mnie to formuły 1 na drodze a z drugiej piszesz ze nie chciał bys sie ze mna spotkac na skrzyzowaniu... bo co? bo za wolno rusze?? kolego... a wiesz jaka martwa strefe ma tir? proponuje zastanowic sie troszeczke ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.