Skocz do zawartości
szombi

Pomoc Drogowa ,a Przewóz Pojazdów

Rekomendowane odpowiedzi

szombi

Co myślicie o opłatach za te pojazdy?

Pojazdy jak w temacie ,są z wyglądu (mogą być) identyczne ale pojazd Specjalny, pomoc drogowa liczę 120 (1.02+7.02) ponieważ jest stworzony do pracy na drodze ą Ciężarowy,przewóz pojazdów mimo tego że czasem ma "koguty" jest z założenia do transportu więc tylko 98

Czy dobrze myślę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
Ciężarowy,przewóz pojazdów mimo tego że czasem ma "koguty" jest z założenia do transportu więc tylko 98

Czy dobrze myślę?

Moim zdaniem źle. Jak pojazd ma dodatkowe wyposażenie to należy jes sprawdzić i pobrać opłatę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k
Jak pojazd ma dodatkowe wyposażenie to należy jes sprawdzić i pobrać opłatę.

 

Ale nigdy nie wiadomo, czy jest to wyposażenie do "czynności na drodze" czy np. są to koguty używane w razie bycia holowanym :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
czy np. są to koguty używane w razie bycia holowanym

Michał taka interpretacja to już lekkie przegięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k

Michał taka interpretacja to już lekkie przegięcie.

 

Ale do obronienia w razie "W" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adam1501
Ale nigdy nie wiadomo, czy jest to wyposażenie do "czynności na drodze" czy np. są to koguty używane w razie bycia holowanym :cool:

Jeżeli pojazd przyjeżdża na BT z kogutami to nawet nie pytam tylko kasuję za warunki dodatkowe. Ponieważ używanie żółtego światła błyskowego przez holownik jest czynnością na drodze a na pojeździe holowanym może być alternatywnie zamiast trójkąta i tylko w trakcie holowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop
Jeżeli pojazd przyjeżdża na BT z kogutami to nawet nie pytam tylko kasuję za warunki dodatkowe.

 

Ale o jakich warunkach dodatkowych mowa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag
Ale o jakich warunkach dodatkowych mowa??

 

§38.1.Pojazd samochodowy przeznaczony do wykonywania czynności na drodze, pojazd pomocy drogowej i ciągnik balastowy ciągnący przyczepę o szerokości przekraczającej 2,55 m powinny być wyposażone w ostrzegawczy sygnał świetlny błyskowy barwy żółtej samochodowej, widoczny ze wszystkich stron pojazdu z odległości co najmniej 150 m przy dobrej przejrzystości powietrza i niepowodujący oślepiania innych uczestników ruchu oraz odpowiadający warunkom określonym w § 26 ust. 2 pkt 1, 2 i 4.

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

No to z tego wniosek, że każdy pojazd z żółtymi kogutami się na to łapie - niezależnie od rodzaju pojazdu wpisanego do DR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grzegorz70
No to z tego wniosek, że każdy pojazd z żółtymi kogutami się na to łapie - niezależnie od rodzaju pojazdu wpisanego do DR.

Moim zdaniem, tak. Na przykład: pojazd do przewozu osób niepełnosprawnych, z kogutem na dachu, łapie się, czy nie? Często załadunek, wózka z pasażerem, odbywa się na ulicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Psuj
No to z tego wniosek, że każdy pojazd z żółtymi kogutami się na to łapie - niezależnie od rodzaju pojazdu wpisanego do DR.

 

Oczywiście, bo nawet osobówką możesz świadczyć usługi a'la Starter...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop
Na przykład: pojazd do przewozu osób niepełnosprawnych, z kogutem na dachu, łapie się, czy nie? Często załadunek, wózka z pasażerem, odbywa się na ulicy.

 

nawet osobówką możesz świadczyć usługi a'la Starter...

_________________

 

Dokładnie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
blakop napisał/a:

No to z tego wniosek, że każdy pojazd z żółtymi kogutami się na to łapie - niezależnie od rodzaju pojazdu wpisanego do DR.

 

Moim zdaniem, tak.

Jest jeden wyjątek - autobus szkolny, bo tam sprawdzenie żółtych świateł błyskowych jest w warunkach dodatkowych za które pobiera się opłatę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skpauto
blakop napisał/a:

No to z tego wniosek, że każdy pojazd z żółtymi kogutami się na to łapie - niezależnie od rodzaju pojazdu wpisanego do DR.

 

Moim zdaniem, tak.

Jest jeden wyjątek - autobus szkolny, bo tam sprawdzenie żółtych świateł błyskowych jest w warunkach dodatkowych za które pobiera się opłatę.

 

To do tego się sprowadza: Światło żółte błyskowe= warunki dodatkowe= dodatkowa opłata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek1
Jest jeden wyjątek - autobus szkolny, bo tam sprawdzenie żółtych świateł błyskowych jest w warunkach dodatkowych za które pobiera się opłatę.

 

To do tego się sprowadza: Światło żółte błyskowe= warunki dodatkowe= dodatkowa opłata.

 

No, w przypadku autobusu szkolnego to warunków jest więcej niż tylko sprawdzenie świateł błyskowych... 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
No, w przypadku autobusu szkolnego to warunków jest więcej niż tylko sprawdzenie świateł błyskowych...

Dlatego też opłata jest odpowiednio większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Demart

Odświeżam temat. Czyli ciągnika rolniczego z kogutami nie kasujemy z poz.7.2?

 

§38.1.Pojazd samochodowy przeznaczony do wykonywania czynności na drodze, pojazd pomocy drogowej i ciągnik balastowy ciągnący przyczepę o szerokości przekraczającej 2,55 m powinny być wyposażone w ostrzegawczy sygnał świetlny błyskowy barwy żółtej samochodowej, widoczny ze wszystkich stron pojazdu z odległości co najmniej 150 m przy dobrej przejrzystości powietrza i niepowodujący oślepiania innych uczestników ruchu oraz odpowiadający warunkom określonym w § 26 ust. 2 pkt 1, 2 i 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź
Czyli ciągnika rolniczego z kogutami nie kasujemy z poz.7.2?

:?:?:?

 

44) (13) ciągnik rolniczy - pojazd silnikowy , którego konstrukcja umożliwia rozwijanie prędkości nie mniejszej niż 6 km/h, skonstruowany do używania łącznie ze sprzętem do prac rolnych, leśnych lub ogrodniczych; ciągnik taki może być również przystosowany do ciągnięcia przyczep oraz do prac ziemnych;

 

7.2

czy pojazd odpowiada dodatkowym warunkom technicznym dla pojazdówprzeznaczonych do wykonywania czynności na drodze

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
Czyli ciągnika rolniczego z kogutami nie kasujemy z poz.7.2

Ja zawsze kasowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aboz

Grzegorz Łódź, ciągnik rolniczy nie jest pojazdem samochodowym z punktu widzenia prawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź
Grzegorz Łódź, ciągnik rolniczy nie jest pojazdem samochodowym z punktu widzenia prawa.

Zgadza się ale w tabeli opłat masz:

7.2

czy pojazd odpowiada dodatkowym warunkom technicznym dla pojazdów

przeznaczonych do wykonywania czynności na drodze

 

Nie napisali nic że chodzi o pojazdy samochodowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aboz

Grzegorzu, że przypomnę pierwszeństwo ustawy przed rozporządzeniem. Poza tym poz. 951 mówi o pojeździe samochodowym przystosowanym do wykonywania czynności na drodze. Skoro warunki techniczne nie dotyczą ciągnika rolniczego to tabela również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539

aboz, a gdyby tak zbudowć pojazd pomocy drogowej w oparciu o ciągnik rolniczy, to też nie musiał by spełniać wymagań dla pomocy drogowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aboz
aboz, a gdyby tak zbudowć pojazd pomocy drogowej w oparciu o ciągnik rolniczy, to też nie musiał by spełniać wymagań dla pomocy drogowej?
Ciągnik rolniczy nie może być pojazdem pomocy drogowej
Rozdział 9

Warunki dodatkowe dla pojazdu samochodowego przeznaczonego do wykonywania czynności na drodze oraz dla innego pojazdu samochodowego' date=' na który ze względu na bezpieczeństwo ruchu należy zwracać szczególną uwagę[/quote']

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
Ciągnik rolniczy nie może być pojazdem pomocy drogowej

Dlaczego nie może? On tylko nie musi spełniać warunków z rozdziału 9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.