Skocz do zawartości
duchu

Auto z Niemiec wazność OBT.

Rekomendowane odpowiedzi

duchu

Trafiło mi się ostatnio auto na ustalenie danych z obcego WK. W PC dopisana data ważności OBT- ... . 05.2014. W dokumentach ksero niemieckiego briefu i tam następne HU:05.2014 ale data wykonania 05.2012, czyli zgodnie z niemieckim systemem.I teraz pytanie czy WK majac obydwie daty powinien uznać ważność OBT czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ketiw38

A pojazd z 2009 r. :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock
A pojazd z 2009 r.

Nic nie piszą o roku.

 

Art. 72.

1. Rejestracji dokonuje się na podstawie:

4) zaświadczenia o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu, jeżeli jest wymagane albo dowodu rejestracyjnego pojazdu lub innego dokumentu wydanego przez właściwy organ państwa członkowskiego, potwierdzającego wykonanie oraz termin ważności badania technicznego;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IVVO
Nic nie piszą o roku.

I nie musi bo jest w systemie 3+2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
max72
I teraz pytanie czy WK majac obydwie daty powinien uznać ważność OBT czy nie?

w mieście Łodzi :-D wygląda to tak, jeżeli w DR nie ma adnotacji że pojazd został wycofany z ruchu to BT jest honorowane, co do TNBT, ja jeżeli robię ustalenie danych technicznych to nie wyznaczam terminu pozostawiam to WK który dostosowuje termin do naszych przepisów, tzn. jeżeli termin BT został wyznaczony na dwa lata a w PL obowiązuje rok to WK odpowiednio go skraca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

PoRD - art 81.14. Termin ważności badania technicznego pojazdu, o którym mowa w ust. 4 pkt 3 lit. b, uznaje się, o ile nie jest dłuższy niż termin ważności badania technicznego ustalany na podstawie ust. 5-10.

 

Czyli ktoś w WK wykazał się brakiem wiedzy zwyczajnie. To badanie jest nieważne. Chyba, że to pojazd z 2009 roku. Jeśli jednak nie i jest to kolejne badanie dwuletnie, to tak jak mówię na wstępie. No ale za mało danych aby jednoznacznie ocenić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

I tu się kłania jakże szeroko rozumiana i ochoczo akceptowana spójność unijna w sprawie warunków, terminów, tablic, dowodów, samochodów itp. :hah:

Jeszcze trochę i się okaże, że po przekroczeniu Odry i Nysy Łużyckiej wszystko traci ważność i jakiekolwiek czynności należy poprzedzić administracją, czyli PC i tablice w komplecie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
duchu

Auto wymeldowane, rp 2006. A WK słynący z rzetelności i dokładności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Nie przesadzał bym z takim stanowiskiem. Zwyczajnie ustawodawca mówi "uznajmy badania zagraniczne, ale tylko w tych ramach czasowych, jakie obowiązują u nas". Co tym niezwykłego, czy kontrowersyjnego?? Nie przesadzajmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grzegorz70
Zwyczajnie ustawodawca mówi "uznajmy badania zagraniczne, ale tylko w tych ramach czasowych, jakie obowiązują u nas".

:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
max72
"uznajmy badania zagraniczne, ale tylko w tych ramach czasowych, jakie obowiązują u nas"

a więc skracamy do roku, i w czym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop
a więc skracamy do roku, i w czym problem?

 

No niby w niczym. Ale w pisanym przypadku - o ile auto nie jest z 2009 r. (!) - FAKT TEN PRZEOCZONO 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wolf

Przeoczenie może tak, może nie....... kto to sprawdzi :razz:

Wczoraj miałem klienta na identyfikację i też uznali mu w WK [Wielkopolska], TNBT z Niemiec na 10-2014 [data wykonania BT w Niemczech to 10-2012 - pojazd z 2005 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.