Skocz do zawartości
rutek

pytanie opisowe z wrzesnia

Rekomendowane odpowiedzi

rutek

to powiedzcie mi na koniec, czy analize spalin dla samochodu z instalacją gazową powinno się robić kolejno dla silnika pracujacego najpierw na benzynie, a potem na gazie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mirek.g

Wg. mnie nie ma to znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
rutek

przepraszam , źle zadałem pytanie......chodziło mi o to czy trzeba to i to zrobić ?

czy tylko na benzynie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jacdiag
analize spalin dla samochodu z instalacją gazową powinno się robić kolejno dla silnika pracujacego najpierw na benzynie, a potem na gazie?

kolejność nie ma znaczenia

ważne są parametry pomiaru - temp. silnika, obroty ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Grzegorz Łódź
to powiedzcie mi na koniec, czy analize spalin dla samochodu z instalacją gazową powinno się robić kolejno dla silnika pracujacego najpierw na benzynie, a potem na gazie?

Dz.u.poz 996

Wartość emisji zanieczyszczeń gazowych (zadymienia) spalin, zmierzona zgodnie ze szczegółowym sposobem określonym w dziale IV załącznika, nie może przekraczać dopuszczalnego dla danego pojazdu poziomu, zarówno przy zasilaniu gazem, jak i paliwem bazowym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
rutek

dziękuje za wszystkie odpowiedzi Panowie , uciekam do nauki :)

pzdr,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Grzegorz Łódź
dziękuje

Nie ma za co :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jacdiag

a gdyby miał 2 (i więcej :shock: ) wyloty wydechu, to pomiary w trzeba zrobić we wszystkich

IMG_2958.JPG

:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
rutek

i uznać za wiążace te o wiekszej wartosci :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Grzegorz Łódź
czesc, mozecie mi pomoc opracowac pytanie opisowe ,

NA uprawnioną stację kontroli pojazdów stawil sie samochód osobowy marki OPEL ASTRA III zarejstrowany po raz pierwszy 01.08.2010 r o dmc wynoszącej 1965 kg, pojazd ma zatrzymany dow rej przez Policję z adnotacją na pokwitowaniu "uszkodzone hamulce" .

Dla dociekliwych

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=179586&highlight=#179586

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Klycior

Zastanawia mnie jak to wszystko obliczyć na egzaminie kiedy obliczając wszystko w słupkach a jest tego sporo to nie dość że czasu braknie to ponadto wygląda to jak praca maturalna z matematyki a nie egzamin na ds...

Jutro bo dziś już nie jestem wstanie, zamieszczę dokładne rozwiązanie tego zadania - może komuś się przyda wraz z obliczeniami w słupkach itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adam1501
Zastanawia mnie jak to wszystko obliczyć na egzaminie kiedy obliczając wszystko w słupkach a jest tego sporo to nie dość że czasu braknie to ponadto wygląda to jak praca maturalna z matematyki a nie egzamin na ds...

Trochę zapędzacie się niepotrzebnie. Na egzaminie nie musicie udowadniać czy umiecie liczyć tylko czy wiedzie co macie zrobić i w jaki sposób. Na tym się skupcie i w taki sposób przygotowuje się do egzaminów. Jeżeli wymaga coś liczenia to powiedzcie jak to ma się zrobić a nie twórzcie słupków. Jeżeli np. nośność opon trzeba porównać z tablicą nośności to tak mówcie egzaminatorowi a nie uczcie się tablicy na pamięć, następnie po porównaniu określacie czy jest dobrze czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi