Skocz do zawartości

Zmiana z ciężarówki na osobówkę na Badaniu przed pierwszą.


mmiodzio

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy robi sie takich badań niemało , ale nigdzie nie znalazłem podstawy lub pisma , że zmiany można dokonać po uprzednim zarejestrowaniu lub odwrotnie. U nas tzn. tu gdzie mieszkam w WK. powiedzieli że pierwsza rejestracja musi być a pracuje w innym mieście niedaleko od zamieszkania lecz to już inne województwo i tu dla nich nie ma problemu.Co wy na to , jak to u Was się odbywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy na to , jak to u Was się odbywa.
odbywa się tak samo pracuję przy granicy 2 województw, kilku starostw i jest tak samo jak w przpadku opisanym przez Ciebie, po prostu pytam gdzie będzie pojazd rejestrowany i to tyle. Chore ale prawdziwe, niestety :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to u Was się odbywa.

 

Podobnie jak biker100, trzeba wiedzieć gdzie będzie rejestrowane i jak tam to się odbywa.

Z drugiej strony masz już pojazd po zmianach i robiąc badanie okresowe jak w papierach a potem zmiana poświadczasz nieprawdę że widziałeś pojazd przed zmianami

 

że pierwsza rejestracja musi być

 

Z drugiej strony możesz uderzyć że pierwsza rejestracja była za granicą :razz: też nie ma pisma ani przepisu że rejestracja musi być w PL :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co miasto to różne interpretacje

 

Ja bym to inaczej określił co WK to może być inna interpretacja :razz: Jakiś naczelnik WK mówi że ma być tak i tak i pracownicy "z okienka" tak robią i innych argumentów nie przyjmują "bo naczelnik kazał"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wpada petent i na dzień dobry "poproszę z naczelnikiem/kierownikiem"

A naczelnik,jak się panu nie podoba to niech się pan przeprowadzi do Bolesławca, podobno tam tak rejestrują,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas tzn. tu gdzie mieszkam w WK. powiedzieli że pierwsza rejestracja musi być

 

Poproś na piśmie takie zalecenie z Wk - z zastrzeżeniem, że jak dostaniesz to idziesz od razu do prokuratury i zgłaszasz nakłanianie uprawnionego diagnostę do poświadczenia nieprawdy w dokumentach urzędowych. Też tacy mocni będą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy dzwoniłem z tym pytaniem do naszego WK. to na końcu rozmowy powiedziano mi tak :

- i nie pytaj się dlaczego.

Nie wiem , nie rozumiem . I jak tu klijentowi wytłumaczyć-

Że tak bo tak i dlatego nie. K...wa co za kraj. Wali dramatem na kilometr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja "myślę", że wam to jest wszystko jedno i wcale wam to nie przeszkadza

 

Po tylu latach kopania się koniem prawie każdemu robi się tak samo i po prostu nikomu się nie chce dalej kopać :razz: niestety. Dodatkowo jak Ty się raz, drugi postawisz w swoim WK to w końcu i oni się postawią Tobie jak znajdzie się pretekst ( a zawsze kiedyś się znajdzie bo nikt nie jest nieomylny) i zgadnij kto będzie miał bardziej prze...ne :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja "myślę", że wam to jest wszystko jedno i wcale wam to nie przeszkadza. :-P

Tu nie chodzi o to .

Ja wiem! Jednak Ketiw uważa, że właśnie o to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy robi sie takich badań niemało , ale nigdzie nie znalazłem podstawy lub pisma , że zmiany można dokonać po uprzednim zarejestrowaniu lub odwrotnie. U nas tzn. tu gdzie mieszkam w WK. powiedzieli że pierwsza rejestracja musi być (...)
Poproś na piśmie takie zalecenie z Wk - z zastrzeżeniem, że jak dostaniesz to idziesz od razu do prokuratury i zgłaszasz nakłanianie uprawnionego diagnostę do poświadczenia nieprawdy w dokumentach urzędowych. Też tacy mocni będą?

 

A co będzie jeżeli urząd wystosuje pismo, w którym się podeprze:

- artykułem 71 ustęp 6 i 7 :?:

- artykułem 74 ustęp 2 :?:

- artykułem 81 ustęp 3 :?:

- artykułem 81 ustęp 15 :?:

Literalnie :!::!::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co będzie jeżeli urząd wystosuje pismo, w którym się podeprze:

- artykułem 71 ustęp 6 i 7 :?:

- artykułem 74 ustęp 2 :?:

- artykułem 81 ustęp 3 :?:

- artykułem 81 ustęp 15 :?:

Literalnie :!: :!: :!:

 

Nic. Widzisz tam zapis, że badanie na zmiany nie może być wykonane przed rejestracją w kraju, razem z okresowym przed rejestracją? A jeśli na badaniu masz 5-cio miejscową osobówkę, a dip robisz na 2-miejscową ciężarówkę, bo tak jest w brief-ie, to poświadczasz nieprawdę. A to jest przestępstwo, tak samo jak i nakłanianie do tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można robić zmiany przed rejestracją z zagranicy - ale "przyjęło" się, żeby najpierw zarejestrować w/g briefu - kiedyś ktoś komuś .... i tak zostało. Podobnie jak z "żółtymi" tablicami - jedne WK rejestrują a inne dają próbne polskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można robić zmiany (...)

Nie idzie o to co można, a co nie, tylko o podejście literalne.

Jeżeli nasz dowód rejestracyjny stracił ważność, a bywają takie przypadki, pozwolenie czasowe przeterminowało się to jakby nie bardzo z tym na e-ska-pe.

A tu w przypadku pojazdu sprowadzonego, który najczęściej jest wyrejestrowany w państwie pochodzenia, z przekreślonym, skasowanym, zdelejtowanym dowodem rejestracyjnym uznaje się papierzyska za ważne.

Ciekawe, czy pojazd wyrejestrowany u nas z ważnym badaniem zachowuje... badanie?

To tak tylko w przypadku uznawania bądź nie terminów zagranicznych.

Okej, są przypadki, że człek za granicą tyrał, posiadł tam auto zarejestrowane i wraca z tym dobytkiem do kraju, ale handelll...!!!

Może ta ustawa specjalnie jest tak poukładana, że najpierw są pojazdy później ich warunki, rejestracje, homologacje, badania, a pod koniec sposoby dowodów zatrzymywania.

Co do badań i zakresu, a szczególnie tabela 0. 1. Tablice rejestracyjne - niech zostaną bez komentarza. No może z jednym; czy Lp 0 odnosi się do zagranicznego auta?

No bo przecież jest jeszcze rozporządzenie o warunkach technicznych jak wiadomo odnoszące się do naszych realiów, więc jakie tablice w PL pojazd ma mieć???

Nie po to uniemożliwiono „BEZ TABLIC / BEZ NUMERÓW”, żeby wpisywać niekoniecznie prawdziwe to co wisi na aucie.

Na koniec kwestia rejestru badań współpracującego z aplikacją CEPiK, czy poprawnym jest wpisywanie serii i numerów zagranicznych dokumentów???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu w przypadku pojazdu sprowadzonego, który najczęściej jest wyrejestrowany w państwie pochodzenia, z przekreślonym, skasowanym, zdelejtowanym dowodem rejestracyjnym uznaje się papierzyska za ważne.

 

Bo nie jest to określone w naszych przepisach, więc nie nam o tym decydować.

 

Za to jasno jest powiedziane, że jak masz auto osobowe a wpiszesz ciężarowe, to poświadczasz nieprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Delikatnie odświeżając,auto sprowadzone jako ciężarowe 2 osobowe,zrobił zmiany zaraz po sprowadzeniu,przed jakąkolwiek rejestracją na terenie naszego kraju.Teraz na OSKP robię mu zmiany,następnie DIP(i tu musowo liczba miejsc i rodzaj pojazdu po zmianach)-dobrze to zebrałem do kupy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to okresowe przed I rej + zmiana konstrukcyjna ( opis zmian z dołączonym foto) + oświadczenie przedsiębiorcy odnośnie owej zmiany polegające na zmianie z ciężarowego na osobowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.