Skocz do zawartości

dyskusja o osds


Psuj

Rekomendowane odpowiedzi

Daniel539 czy możesz odpowiedzieć na pytania?:

 

No cóż - ale coś robię, a ty?

 

[ Dodano: 08-09-2014, 16:02 ]

Tak na marginesie to prywatnie już wiem jakie jest stanowisko OSDS-u w tej sprawie i nawet w dużej mierze się z nim zgadzam, tylko,

Mógłbyś pokazać, zacytować, cokolwiek z tego stanowiska?

 

Przepraszam, że nie odpowiedziałem wcześniej ale nie było mnie na forum a jak widzę dyskusja mocno się rozwinęła.

 

Po pierwsze ketiw38 jakim prawem i to kilkakrotnie domagasz się abym ujawniał treść prywatnej korespondencji???

W sumie teraz już mogę, powiedzieć, że informacja była zgodna z tm co biker1000 napisał kilka postów niżej.

 

Czy ja coś robię?

Tak a przynajmniej się starałem Wam pomóc. Swego czasu PISK opublikował propozycje nowego cennika, która moim zdaniem zawierała liczne błędy w określeniach cen badań co niektórych pojazdów. Po konsultacjach z Tobą ketiw38 uzgodniliśmy, że OSDS powinien stworzyć lepszy cennik. Ja przedstawiłem 2 koncepcie cennika a Ty stworzyłeś grupę dyskusyjną ale dziwnym trafem jakoś nikt z osób z OSDS-u nie miał czasu a może bardziej ochoty podyskutować i wypracować konkurencyjna propozycje cennika w stosunku do propozycji PISK-u. I jak ty z Tobą (Wami) "współpracować". Nie podobały się Wam moje propozycje to wypadało przynajmniej tak mi napisać a tak od ponad pół roku nikt w tej sprawie się nie odezwał. A może to dla Ciebie (Was) zbyt trudny temat do ogarnięcia???

 

Ketiw38 ja zadałem jedno proste pytanie jakie jest stanowisko OSDS-u w sprawie wykonywania OBT bez tablic rejestracyjnych i oczekiwałem prostej jednozdaniowej odpowiedzi a nie żadnej opinii prawnej a Ty domagasz się abym zadał pytanie na piśmie!

 

Kiedyś prosiłeś aby "trudne sprawy" omawiać na PW bo popularności OSDS-owi publiczne dyskusje nie przynoszą a teraz sam wielokrotnie domagasz się od mojej osoby publicznej odpowiedzi na takie pytania.

 

Widzę, że w "spokoju" żyć nie możesz jak ciągle wkraczas na "wojenną ścieżkę"

 

"Psuj" napisał, że jesteś "specyficznym gościem" i ma racje ale nie każdy o tym wie a Twoje publiczne wypowiedzi często przynoszą więcej złego niż dobrego dla OSDS-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 295
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • biker100

    57

  • ketiw38

    54

  • Psuj

    22

  • danielg539

    19

Top Posters In This Topic

Danielu, to się zdenerwowałeś aż trzykrotnie wkleiłeś swój post

Nie, trwało DEBUG MODE i próbowałem w tym czasie wysłać wiadomość i dlatego tak wyszło, zreszta juz poprawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ketiw38 napisał/a:

Czekam na resztę :idea:

 

Ale po co czekasz?

 

Na resztę to sobie przy kasie można poczekać ale jeżeli chodzi o pozostałych forumowiczów to jestem zgodny z Olgą oraz Panem Młynarskim "Róbmy swoje ..."

 

Dajmy już spokój ketiw38, opanujmy emocje, a na pewno wyjdzie nam oraz całemu środowisku na dobre. Zapewniam, że nie jesteśmy "betonami" trafiają do nas uwagi zawarte na tym czy na innym forum. Bądźcie obiektywni proszę i zobaczcie ile przez ostatnie pół roku się zmieniło i osobiście zauważam progres w pacach jak i wizerunku stowarzyszenia. Reasumując nie antagonizujmy środowiska bardziej niż ono jest już zantagonizowane przez chociażby interpretacje niefortunnych zapisów w aktach prawnych.

 

[ Dodano: 10-09-2014, 08:34 ]

Danielu, to się zdenerwowałeś aż trzykrotnie wkleiłeś swój post

Nie, trwało DEBUG MODE i próbowałem w tym czasie wysłać wiadomość i dlatego tak wyszło, zreszta juz poprawiłem.

:ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ketiw38 ja zadałem jedno proste pytanie jakie jest stanowisko OSDS-u w sprawie wykonywania OBT bez tablic rejestracyjnych i oczekiwałem prostej jednozdaniowej odpowiedzi a nie żadnej opinii prawnej a Ty domagasz się abym zadał pytanie na piśmie!

Oczekiwałeś STANOWISKA OSDS-u nie mojego. Niestety dla mnie różnica jest zasadnicza.

 

Widzę, że w "spokoju" żyć nie możesz jak ciągle wkraczasz na "wojenną ścieżkę"
Mogę - tylko wyciąganie wniosków, że OSDS robi złą robotę i nie warto wstępować do stowarzyszenia przez pryzmat mojej osoby jest nie na miejscu.

Tak a przynajmniej się starałem Wam pomóc.

Widzisz i tu zasadniczo się różnimy. Bo cały czas myślę o NAS, że jesteśmy MY Diagności. Teraz zaczynam sobie uświadamiać, co chcecie mi powiedzieć, że są tylko ONI - no cóż błędy się zdarzają :nook
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz i tu zasadniczo się różnimy. Bo cały czas myślę o NAS, że jesteśmy MY Diagności. Teraz zaczynam sobie uświadamiać, co chcecie mi powiedzieć, że są tylko ONI - no cóż błędy się zdarzają

ketiw38, a Ty znowu swoje :( . Skoro nie należę do OSDS-u to chyba nie napiszę "nam" tylko "wam".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz i tu zasadniczo się różnimy. Bo cały czas myślę o NAS, że jesteśmy MY Diagności. Teraz zaczynam sobie uświadamiać, co chcecie mi powiedzieć, że są tylko ONI - no cóż błędy się zdarzają

ketiw38, a Ty znowu swoje :( . Skoro nie należę do OSDS-u to chyba nie napiszę "nam" tylko "wam".

Parę minut temu prosiłem o ..., a tu jak "krew w piach"

Panie Prezesie, Panowie apeluję o rozwagę :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielg539, ketiwowi chodzi o to, że chcemy jako organizacja reprezentować diagnostów. Wszystkich. Dlatego Nam. Odnośnie sprawy, która zapoczątkowała tą dyskusję. Stanowisko OSDS jest jedno podstawowe - zrobić porządek w aktach prawnych. Skoro PORD stoi w sprzeczności z rozporządzeniami to należy to posprzątać. I tym właśnie się zajmujemy. A stanowisko w poszczególnych kwestiach przewija się na forum niejednokrotnie. Poza tym praca nad aktami prawnymi to uwierz mi nie jest kaszka z mleczkiem. Zajmuje bardzo dużo czasu. Prywatnego czasu członków i osób zaangażowanych. Stąd takie a nie inne podejście ketiw-a. Bo to specyficzny człowiek jest. Wystarczy spojrzeć na avatar :D Ale nie można mu zarzucić braku zainteresowania.

 

Wiele rzeczy dotyczących kwestii prawnych można znaleźć na stronach RCL, w tym również stanowisko OSDS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym praca nad aktami prawnymi to uwierz mi nie jest kaszka z mleczkiem. Zajmuje bardzo dużo czasu. Prywatnego czasu członków i osób zaangażowanych.
Zwłaszcza jak memy z ministerstwa spływają w czwartek z dead line odpowiedzi określonym na poniedziałek.

 

Wiele rzeczy dotyczących kwestii prawnych można znaleźć na stronach RCL, w tym również stanowisko OSDS.
Panowie wystarczy zajrzeć i tak już wspomniałem powyżej teraz właśnie jest ten gorący czas ministerstwo przysyła pismo czwartek w południe odpowiedzi oczekują w poniedziałek, dlatego też niektórzy są poddenerwowani i spięci aby jak najwięcej rzeczy poszło w kierunku oczekiwanym przez diagnostów. jeżeli ja kogoś uraziłem swoja wypowiedzią - PRZEPRASZAM.

 

Stanowisko OSDS jest jedno podstawowe - zrobić porządek w aktach prawnych. Skoro PORD stoi w sprzeczności z rozporządzeniami to należy to posprzątać.
oraz to aby zapisy w obu aktach prawnych były jak najbardziej sprecyzowane.

 

Michał wspomniał o braku definicji i ma rację, na konferencji uzgodnieniowej w miesiącu sierpniu wiele się mówiło o rejestracji zapytaliśmy tam co to w ogóle jest rejestracja pojazdu oraz wskazaliśmy brak jakiejkolwiek definicji nie wspominając już o definicji ostrej (w sensie jasnej i doprecyzowanej). Też uważamy, że łatwiej jest poruszać się w aktach prawnych jeżeli to co ma być jest zdefiniowane, zapisy wzajemnie nie wykluczają się etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po konsultacjach z Tobą ketiw38 uzgodniliśmy, że OSDS powinien stworzyć lepszy cennik. Ja przedstawiłem 2 koncepcie cennika a Ty stworzyłeś grupę dyskusyjną ale dziwnym trafem jakoś nikt z osób z OSDS-u nie miał czasu a może bardziej ochoty podyskutować i wypracować konkurencyjna propozycje cennika w stosunku do propozycji PISK-u. I jak ty z Tobą (Wami) "współpracować". Nie podobały się Wam moje propozycje to wypadało przynajmniej tak mi napisać a tak od ponad pół roku nikt w tej sprawie się nie odezwał. A może to dla Ciebie (Was) zbyt trudny temat do ogarnięcia???

Widzisz, znów oceniasz, a fakty mówią co innego.

Napisał Daniel

Po konsultacjach ustaliłem z Tobą (jak sam napisałeś - nie członkiem), że OK stwórzmy

Powstała Grupa Dyskusyjna

Ty przedstawiłeś 2 koncepcje, (OSDS żadnej poprawki, ani dyskusji nie było - nalezy tak wnioskować po twojej wypowiedzi)

W wyniku prac tej Grupy nic nie powstało - należny tak wnioskować po twojej wypowiedzi

A Teraz ty jako nie członek ogłaszasz

A może to dla Ciebie (Was) zbyt trudny temat do ogarnięcia???

 

Skoro mówimy już o Cenniku w kontekście walki o niego - nie dostałeś żadnego wyjaśnienia w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po konsultacjach z Tobą ketiw38 uzgodniliśmy, że OSDS powinien stworzyć lepszy cennik. Ja przedstawiłem 2 koncepcie cennika a Ty stworzyłeś grupę dyskusyjną ale dziwnym trafem jakoś nikt z osób z OSDS-u nie miał czasu a może bardziej ochoty podyskutować i wypracować konkurencyjna propozycje cennika w stosunku do propozycji PISK-u. I jak ty z Tobą (Wami) "współpracować". Nie podobały się Wam moje propozycje to wypadało przynajmniej tak mi napisać a tak od ponad pół roku nikt w tej sprawie się nie odezwał. A może to dla Ciebie (Was) zbyt trudny temat do ogarnięcia???

Widzisz, znów oceniasz, a fakty mówią co innego.

Napisał Daniel

Po konsultacjach ustaliłem z Tobą (jak sam napisałeś - nie członkiem), że OK stwórzmy

Powstała Grupa Dyskusyjna

Ty przedstawiłeś 2 koncepcje, (OSDS żadnej poprawki, ani dyskusji nie było - nalezy tak wnioskować po twojej wypowiedzi)

W wyniku prac tej Grupy nic nie powstało - należny tak wnioskować po twojej wypowiedzi

A Teraz ty jako nie członek ogłaszasz

A może to dla Ciebie (Was) zbyt trudny temat do ogarnięcia???

 

Skoro mówimy już o Cenniku w kontekście walki o niego - nie dostałeś żadnego wyjaśnienia w tym temacie?

 

ketiw38, proszę wyjaśnijcie sobie to na pw. O wynikach rozmów jak będziecie chcieli powiadomcie tylko błagam nie róbmy atmosfery konfliktowej - dotyczy jednej jak i drugiej strony.

 

Proszę, please, בבקשה, просить, ich bitte, لو سمحت

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ketiw38, proszę wyjaśnijcie sobie to na pw. O wynikach rozmów jak będziecie chcieli powiadomcie tylko błagam nie róbmy atmosfery konfliktowej - dotyczy jednej jak i drugiej strony.

 

Proszę, please, בבקשה, просить, ich bitte, لو سمحت

ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielg539, ketiwowi chodzi o to, że chcemy jako organizacja reprezentować diagnostów.

Dlatego pytałem o to stanowisko. Nie jestem członkiem (co nie znaczy, że nie popieram) OSDSu, stąd chęć poznania głównych założeń aby móc coś ewentualnie dorzucić, ponieważ na forum OSDSu nie wiele tych zagadnień jest poruszanych a tu jest możliwość porozmawiania w szerszym gronie. Wynikało to z chęci pomocy dla stowarzyszenia, które reprezentuje również moje interesy, ponieważ

Panowie wystarczy zajrzeć i tak już wspomniałem powyżej teraz właśnie jest ten gorący czas ministerstwo przysyła pismo czwartek w południe odpowiedzi oczekują w poniedziałek

Nie zawsze OSDS ma czas aby usiąść i w tak krótkim czasie zaprezentować zmiany, które usprawniłyby nam i klientom życie. Natomiast stowarzyszenie może prowadzić na różne nurtujące nas zagadnienia rozmowy i słuchając ludzi punktować najlepsze rozwiązania i w swoim gronie wypracować konkretną zmianę. Gdy już nadejdzie odpowiedni czas, trzeba być gotowym do tego aby zaprezentować dla ministra i przeforsować zmiany.

Widzimy, że zmiany które się dokonują nie wiele mają wspólnego z fachowością, dlatego powinnyśmy wspierać organizację, która chce nam pomóc, nie tylko jako członek, ale również jako diagnosta, kierowca, czy też inny zwykły śmiertelnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast stowarzyszenie może prowadzić na różne nurtujące nas zagadnienia rozmowy i słuchając ludzi punktować najlepsze rozwiązania i w swoim gronie wypracować konkretną zmianę. Gdy już nadejdzie odpowiedni czas, trzeba być gotowym do tego aby zaprezentować dla ministra i przeforsować zmiany.
adam1501, właśnie tak się dzieje, a odpowiedni czas właśnie jest chociażby to co już osiągnęliśmy to bezpłatny dostęp do tworzonego projektu CEPIK2. Współpracując nad tym projektem mamy nadzieje, że jeszcze coś ugramy - chociażby kontrowersyjny rok produkcji w DR.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebrnąłem przez tą dyskusje - było ciężko. Uważam, że każdy diagnosta powinien odpowiedzieć sobie sam na kilka pytań:

1. Czy jest jakieś inne stowarzyszenie dbające o diagnostów ?

2. Czy OSDS coś już zrobił dla diagnostów ?

3. Czy ja jako diagnosta chcę by ktoś walczył o poprawę przepisów na których muszę pracować ?

 

Z mojej analizy wynika, że nie ma innego stowarzyszenia diagnostów, OSDS zrobił już wiele i ja nie mam zamiaru biernie patrzeć jak kolegom za pierdołę zabierają uprawnienia na 5 lat.

Dla tego apeluję:

1. Po pierwsze nie przeszkadzać !

2. Po drugie - cierpliwości ( nie o wszystkich pracach można pisać w ich trakcie ).

3. Po trzecie kto może niech wspomoże wpisem do OSDS-u lub pomocą merytoryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebrnąłem przez tą dyskusje - było ciężko.

Ja - nie!

Mam ciężki dzień, czas ...... . Już sam nie wiem co.

.......................

Mam DOŁA!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej analizy wynika, że nie ma innego stowarzyszenia diagnostów, OSDS zrobił już wiele i ja nie mam zamiaru biernie patrzeć jak kolegom za pierdołę zabierają uprawnienia na 5 lat.
zaraz odezwie się taki jeden co twierdzi inaczej, a wrzucając mu link z regulaminem klubu nabiera nagle wody w usta. Niskiego lotu prowokacje mające na celu, tak mi się bynajmniej wydaje wywołać jakąkolwiek dyskusje na tamtym martwym forum. :razz:

Trzeba to wyraźnie powiedzieć i podkreślić:

- Nie ma na polskim rynku badań technicznych innej organizacji zrzeszającej diagnostów samochodowych i działającej dla diagnostów jak OSDS.

 

Mam DOŁA!!!!
przesilenie jesienne - w weekend odstresowanko i w poniedziałek świat będzie piękniejszy. Eborg pamiętaj

"...Gorzej bywało i brawo bili..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, jak tak tego wszystkiego słucham, przychodzi mi na myśl tylko jedno :-(

Przykre. I prawdziwe. I był czas przywyknąć.

 

 

9751_240_500_Zaczeli-Bez-Nas-....jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.