Skocz do zawartości

Zatrzymanie DR przez S.K.P[USZ]


S.K.P-POZNAŃ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • biker100

    12

  • blakop

    8

  • JANUSZ60

    8

  • Marek1

    7

Dziwne to trochę
dziwnie to szukasz analogii.
bo na skierowaniu z Policji okresowe można wykonać
jak prześledzisz forum to dowiesz się, że nie wszędzie. arekkos - mam nadzieję, że to badanie na zaświadczeniu z innej SKP to taki żart. :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę miałem takiego klienta. Ale badania nie zrobiłem bo też wydawało mi się że musi być PC.

Ale później pomyślałem, że jeżeli gdzieniegdzie można zrobić badanie okresowe na zaświadczaniu z Policji to dlaczego nie można zrobić na zaświadczenie z innej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie można zrobić na zaświadczenie z innej stacji.

poz. 996 § 2. 1. Zakres okresowego badania technicznego pojazdu obejmuje:

1) identyfikację pojazdu, w tym:

a) sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z danymi zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie,

 

O ile Pokwitowanie za zatrzymany DR jest (nie we wszystkich nadzorach ale jednak) jest traktowane w większości jako dokument odpowiadający DR to już nie słyszałem aby ktoś pokusił się się traktowanie jednakowo zaświadczenia z przeprowadzonego BT z innej SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@biker100 wprowadził Cię w błąd...
blakop, teraz wytłumacz dlaczego też nie wskazałeś siebie?
Nie musi na tą samą stację, ale musi mieć PC w tym przypadku.

 

Czyli pierwsza myśl była dobra, że nie zrobiłem tego badania i wysłałem Pana po PC.

bardzo dobra ;)

 

Wszystko zależy od regionu...

 

Teraz jeszcze wytłumacz:

1. W którym to regionie można przeprowadzić BT pojazdu bez DR, PC na podstawie zaświadczenia wydanego przez inną SKP?

 

blakop, biorąc to co zostało przedstawione powyżej... to chyba nie czujesz się dzisiaj na siłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale proponuję poczytaj pytanie i przypadek jeszcze raz...
no przecież sam napisałeś, że w tym przypadku musi mieć PC więc nie bardzo rozumiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pada pytanie:

Klient ma zatrzymany dowód rejestracyjny za USZ na innej stacji. Przyjechał do mnie na stację w celu wykonania badania. Moje pytanie brzmi czy na podstawie tego zaświadczenia mogę zidentyfikować ten pojazd i przystąpić do badania?

 

Twoja odpowiedź:

Nie musi na tą samą stację, ale musi mieć PC w tym przypadku.

 

moja odowiedź:

najwyżej PC

 

stwierdzenie pytającego:

Czyli pierwsza myśl była dobra, że nie zrobiłem tego badania i wysłałem Pana po PC.

 

moja odpowiedź:

bardzo dobra ;)

 

całość kwitujesz tak:

@biker100 wprowadził Cię w błąd...

 

Obaj wskazaliśmy, że w tym przypadku właściciel pojazdu z zatrzymanym DR na innej SKP za USZ i zaświadczeniem z tegoż badania ma najpierw udać się do WK po PC, a następnie na SKP. Mijają 32 minuty,a ty stwierdzasz, że to ja wprowadziłem pytającego w błąd chociaż wskazaliśmy ten sam kierunek. Tego balkop pojąć nie mogę, że nie wskazałeś również swojej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czyli dobrze napisałem - w wielu regionach zrobią mu to bez PC, a w innych wypadkach musi pytać, ale nie ma co generalizować... Więc w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie była to dobra myśl. Wszystko zależy od regionu...

 

@biker100 wprowadził Cię w błąd...

No nareszcie ! Szkoda, że dopiero w porze nocnej ,,,

 

 

 

O ile Pokwitowanie za zatrzymany DR jest (nie we wszystkich nadzorach ale jednak) jest traktowane w większości jako dokument odpowiadający DR to już nie słyszałem aby ktoś pokusił się się traktowanie jednakowo zaświadczenia z przeprowadzonego BT z innej SKP.

Że Ty nie słyszałeś, to nie znaczy że są jakieś przeciwwskazania by na nim wykonać badanie. W końcu posiada więcej danych niż pokwitowanie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tezę swoją opierasz pewnie na:

Nie, bazuję na przekonaniu, iż dopóki nie mamy oficjalnej definicji "odpowiadającego mu dokumentu", to każdy dokument zawierający podstawowe dane pojazdu(w ilości większej niż pokwitowanie z policji) pozwala na wykonanie badania ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy dokument zawierający podstawowe dane pojazdu(w ilości większej niż pokwitowanie z policji) pozwala na wykonanie badania
Zwłaszcza, że podobnie jak pokwitowanie może dopuszczać do ruchu. Czyli w przypadku zatrzymania DR w czasie OBT to zaświadczenie jest odpowiadającym mu dokumentem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bazuję na przekonaniu, iż dopóki nie mamy oficjalnej definicji "odpowiadającego mu dokumentu"
oby Cię te Twoje przekonanie nie zawiodło. Co do braku definicji to uważam, że sprawnie działający CEPIK 2.0 wraz ze zmianą zapisu rozwiąże problem "odpowiadającego dokumentu".

 

[ Dodano: 27-01-2015, 09:07 ]

Czyli w przypadku zatrzymania DR w czasie OBT to zaświadczenie jest odpowiadającym mu dokumentem.
nawiązujesz do art.132 PORD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.