Skocz do zawartości

Obowiązek wykonywania badania VAT przy okresowym


RSauto

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktokolwiek z szanownych diagnostów spotkał się z takim dokumentem?
dokładnie o jaki Ci chodzi??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • biker100

    9

  • RSauto

    9

  • DARIO64

    8

  • michal_k

    8

Mam na myśli opinię prawną, która jasno stwierdza, że VAT wykonujemy obowiązkowo przy OBT (dla pojazdów z odpowiednią adnotacją w DR) i pobieramy opłatę OBT+ 50 PLN (za VAT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli opinię prawną, która jasno stwierdza, że VAT wykonujemy obowiązkowo przy OBT (dla pojazdów z odpowiednią adnotacją w DR) i pobieramy opłatę OBT+ 50 PLN (za VAT)
nie spotkałem się z taką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najwyżej trzeba sprawdzić zgodność adnotacji zawartych w DR ze stanem faktycznym.

 

:ok:ok:ok Dokładnie - czyli sprawdzić aktualność wpisu VAT w ramach OBT, a nie DBT.

Tylko, że diagnosta na podstawowej, nie ma do tego uprawnień. Miałby zakwestionować wpis, którego nie ma prawa dokonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja, a w zasadzie nakaz postępowania zostały wydane jako dyspozycja ustna.

Czyli lipa jednym słowem

Wykonałem jakiś czas temu telefon do ITS

Słusznie

Twierdzą, że wpis VAT w dowodzie określa szczególne warunki techniczne pojazdu. W związku z tym powinny być one sprawdzane podczas OBT

Sprawdzane tak , ale nie pobierana opłata 50 zł przy OBT

ITS nie ma racji w tym temacie i ich interpretacja jest błędna.

Niestety ITS nie przedstawił mi opinii prawnej potwierdzającej ich interpretację (twierdzą, ze mają takową, lecz jest ona dostępna wyłącznie dla przedsiębiorców zrzeszonych w ich strukturze).

Państwo w Państwie :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Piszę tu pierwszy raz. Nie zjedzcie mnie na wstępie. Przykład 1: Na stację wjeżdża pojazd celem wykonania OBT z adnotacją VAT-1. Jeden rząd siedzeń, przegroda, jednym słowem spełnia warunki art 66. Przykład 2: Taki sam pojazd adnotacja w dow.rej. VAT-2. Spełnia warunki czy nie ? To interesuje nas ten VAT przed przeprowadzeniem okresowego czy nie ? Ja bym w ciemno nie klepnął pieczątki. Ktoś mi powie że niezgodność zapisów w dow.rej. ze stanem faktycznym. Na jakiej podstawie? Przecież VAT-u przed okresowym nie sprawdzamy prawda? Jeszcze jeden przykład tym razem z życia. Podjeżdża samochód osobowy 9 miejscowy a w dowodzie rejestracyjnym adnotacja VAT-2. I jaki wynik badania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład 1: Na stację wjeżdża pojazd celem wykonania OBT z adnotacją VAT-1. Jeden rząd siedzeń, przegroda, jednym słowem spełnia warunki art 66.

Ok

Przykład 2: Taki sam pojazd adnotacja w dow.rej. VAT-2. Spełnia warunki czy nie ?

Nie

Jeszcze jeden przykład tym razem z życia. Podjeżdża samochód osobowy 9 miejscowy a w dowodzie rejestracyjnym adnotacja VAT-2. I jaki wynik badania ?

N i zaświadczenie z adnotacją o braku spełnienia wymogów dla....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To interesuje nas ten VAT przed przeprowadzeniem okresowego czy nie ? Ja bym w ciemno nie klepnął pieczątki. Ktoś mi powie że niezgodność zapisów w dow.rej. ze stanem faktycznym. Na jakiej podstawie? Przecież VAT-u przed okresowym nie sprawdzamy prawda?

Chyba wiem co masz na myśli i miałbyś rację, gdyby nie to, iż bądź co bądź podpisujesz się pod tym i niejako przyznajesz, że widziałeś te niezgodności. Jeśli o przepisy nasze chodzi, dyskutujemy tu o tym nie od dziś i uwierz mi, nigdy nie jestem pewien kiedy postępuję zgodnie z nimi ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też szanowni koledzy ITS ma rację w swoim rozumowaniu. Przed badaniem okresowym robię dodatkowe TAXI jeśli to jest taksówka osobowa, dodatkowe ADR jeśli jest to przewóz tow.nieb. dodatkowe L i dodatkowe VAT przed każdym badaniem okresowym jeśli w dowodzie rejestracyjnym widnieje adnotacja VAT. Powiem więcej każdy samochód z adnotacją VAT ma zrobione zdjęcia i po takim badaniu klient może z kratkami ,siedzeniami itd robić co mu się podoba, a problem może się pojawić po odsprzedaży samochodu. Uważam,że przed każdym badaniem okresowym powinno się sprawdzić czy pojazd odpowiada warunkom przewidzianym dla między innymi VAT a jak sprawdzić to wystawić zaświadczenie i pobrać pieniądze zgodnie z wykonanym badaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam,że przed każdym badaniem okresowym powinno się sprawdzić czy pojazd odpowiada warunkom przewidzianym dla między innymi VAT a jak sprawdzić to wystawić zaświadczenie i pobrać pieniądze zgodnie z wykonanym badaniem.

Czyli badanie takich pojazdów tylko na okręgówkach? :shock:

Wiecie ile miejsc pracy na podstawówkach by się zwolniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem więcej każdy samochód z adnotacją VAT ma zrobione zdjęcia

gdzie ::?

że do zmian konstrukcyjnych się robi to ja wiem ale do dbt Vat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam,że przed każdym badaniem okresowym powinno się sprawdzić czy pojazd odpowiada warunkom przewidzianym dla między innymi VAT a jak sprawdzić to wystawić zaświadczenie i pobrać pieniądze zgodnie z wykonanym badaniem.

Opłata jednorazowa przy dodatkowym badaniu technicznym dla Vat, DBT w tym przypadku wykonujemy też tylko raz, nie ma związku z okresowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w roku ubiegłym przez ITS cennikiem badań technicznych (właściwie to jest ich interpretacja cennika)

Wiesz co ja z tym zrobiłem ? :lol:

Mikołaj też uznał że nie warto tego rozsyłać ,bo niekoniecznie to musi być prezent. :)

Niestety ITS nie przedstawił mi opinii prawnej potwierdzającej ich interpretację (twierdzą, ze mają takową, lecz jest ona dostępna wyłącznie dla przedsiębiorców zrzeszonych w ich strukturze).

A świstak siedzi i zawija w sreberka lub jak kto woli :srały muchy była wiosna. Chyba że są równi i równiejsi w dostępie do informacji.

 

[ Dodano: 05-02-2014, 16:01 ]

Tam jest więcej kwiatków .Jaką opłatę pobierzecie w pojeździe skierowanym gdzie jest np. 5 usterek lub więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez PW nie da rady.

A co z tym :

Jaką opłatę pobierzecie w pojeździe skierowanym gdzie jest np. 5 usterek lub więcej ?

 

Ciekawe czy w tym przypadku WK kazał brać jak w cenniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed badaniem okresowym robię dodatkowe TAXI jeśli to jest taksówka osobowa, dodatkowe ADR jeśli jest to przewóz tow.nieb. dodatkowe L i dodatkowe VAT przed każdym badaniem okresowym jeśli w dowodzie rejestracyjnym widnieje adnotacja VAT.

 

A ja jako klient sobie tego nie życzę. Przyjechałem po konkretną usługę (badanie okresowe), a Ty powinieneś ją wykonać. Badanie dodatkowe przeprowadza się niezależnie od okresowego - skoro niezależnie to dlaczego warunkujesz wykonanie OBT wcześniejszym wykonaniem DBT? I dlaczego ma to być DBT wykonane kilka minut wcześniej akurat na Twojej stacji?

 

Uważam,że przed każdym badaniem okresowym powinno się sprawdzić czy pojazd odpowiada warunkom przewidzianym dla między innymi VAT

 

Masz rację, ale sprawdzić w ramach OBT (zgodność danych ze stanem faktycznym), a nie wykonywać DBT, które jest całkowicie niepotrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.