Skocz do zawartości

Egzamin Kraków 13.02.2014


Lukiwrc

Rekomendowane odpowiedzi

 

[ Dodano: 15-02-2014, 16:42 ]

 

- oraz badanie dodatkowe w zakresie spełnienia dodatkowych warunków technicznych dla pojazdu wyposazonego i przystosowanego do przewozu materiałów niebezpiecznych. w zakresie pkt 1 działu I zał. 1 oraz pkt 6 działu ! zał 4. do rozporządzenia 155 w sprawie.............itd.

 

Zatem myślę, że ta cześć opisówki nie powinna mieć miejsca przy tym pytaniu. Jeżeli jest inaczej prosiłbym wyprostowanie mojego myślenia na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może źle to pojąłem ale czy przy badaniu powypadkowym sprawdzamy warunki dla ADR?

Może dlatego nie zaliczyłem tej opisówki bo zrobiłem oprócz powypadkowego to jeszcze ADR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a czy ktoś może pomurz z opracowaniem opisówki lub ma podobną z 13,02,2014 z godziny 13 30

Podaj dokładną treść tej "opisówki" to postaramy się pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ADR nie pisałem i też nie zaliczyłem

Ciekawe według jakie klucza była oceniana ta opisówka .

Czy ktoś się może wybiera do TDT-u zrobić wgląd do swoich wypocin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się może wybiera do TDT-u zrobić wgląd do swoich wypocin?

Daruj sobie. Szkoda czasu. Wiem to z autopsji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za popełniony błąd . dzięki za wyłapanie.Budowa, zasada działania układu hamulcowego pneumatycznego w pojeździe EXIII (ADR) z zamontowanym układem przeciwpoślizgowym ABS. Jakie są kryteria oceny tego układu hamulcowego. Pierwsza rejstracja pojazdu to 2.01.2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukiwrc, o układach pneumatycznych sporo dobrych informacji znajdziesz pod tym linkiem:

http://www.malewicz.po.opole.pl/instrukcja_ps_ham_pn.pdf

ABS to masz kompletność układu, poprawność montażu, uszkodzenia oraz kontrolka na liczniku. Kryteria oceny - otwórz sobie tabelę usterek i możesz się zapoznać dokładnie co może być a co też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanie z 13.02 o 13.30 z Poznania brzmiało następująco: Budowa, zasada działania układu hamulcowego pneumatycznego w pojeździe EXIII (ADR) [dodam, że był to pojazd powyżej 16t] z zamontowanym układem przeciwpoślizgowym ABS. Jakie są kryteria oceny tego układu hamulcowego. Pierwsza rejestracja pojazdu to 2.01.2010

 

Witam,

Więc w ja byłem na egzaminie na 13:30 w Poznaniu i napisałem następujące informacje co do tej opisówki. Dodam, że została zaliczona. A więc:

 

Budowa układu pneumatycznego:

- Sprężarka

- Przewody transportujące sprężone powietrze

- Bębny hamulcowe

- Pedał hamulca roboczego

- Dźwignia hamulca awaryjnego

- Czujnik prędkości na obwodach kół

- Jednostka sterująca ECU

- Elektromagnetyczne zawory sterujące ciśnieniem na każdym obwodzie kół

- Zbiorniki sprężonego powietrza

- Kolektor siły hamowania

- Osuszacz powietrza

 

2. Zasada działania:

 

Po wciśnięciu pedału hamulca, sprężone powietrze transportowane jest przewodami do układów hamulcowych, gdzie następuje zaciśnięcie bębnów hamulcowych co powoduje hamowanie pojazdu. Zasada działania ABS polega na tym, iż czujniki prędkości obrotowej mierzą prędkość kół i poprzez impulsy indukcyjne przekazują je do jednostki sterującej ECU. Jednostka ta jest przesyła sygnał do elektromagnetycznych zaworów sterujących ciśnieniem, które regulują ciśnienie w układzie.

 

3. Kryteria oceny:

- Punkt 1 (Układ hamulcowy) działu I załącznika nr 1 do Rozprządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 26 czerwca 2012 r.

- Pojazd powinien być wyposażony w układ ABS kategorii I

- Pojazd powinien być wyposażony w zwalniacz który spełnia wymagania określone w badaniu typu II A

- Pojazd powinien spełniać przepisy zawarte w załączniku 5 do regulaminu nr 13 EKG ONZ

 

To wszystko.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak tam przed jutrzejszym egzaminem z jakiej dziedziny będzie pytanie co obstawiacie?

Kraków czeka do zobaczenia z niektórymi jurto z tego co wiem są tu tacy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.