Skocz do zawartości

Dwie tabliczki znamionowe - Holandia.


michalek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Auto: Audi A4 1995 r (sprowadzone z Holandii) posiada dwie tabliczki znamionowe:

Pierwsza: oryginalna Audi (naklejka w komorze silnika) ale tylko z numerem VIN, pozostałe pola puste.

Druga: aluminiowa (wykonanie jak w Fiatach) przynitowana do pasa przedniego. Jest na niej VIN i "jakieś" masy (prawdopodobnie DMC pojazdu i DMC zespołu oraz brak nacisków osi) piszę "jakieś" ponieważ układ danych na tabliczce niestandardowy (masy podane obok siebie a nie jedna pod drugą).

Moje pytanie dlaczego dwie tabliczki (czyżby homologacja wieloetapowa)?

Z tego co wiem to w Holandii podatek drogowy zależy od mocy silnika a nie od mas...

Czy można uznać tą aluminiową tabliczkę za zgodną z przepisami skoro brak na niej nacisków osi?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można uznać tą aluminiową tabliczkę za zgodną z przepisami skoro brak na niej nacisków osi?

 

Zdarzają się takie... Czy tak powinno być to inna sprawa. No a te F1/F2 i F3 zgadzają się z DR??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza: oryginalna Audi (naklejka w komorze silnika) ale tylko z numerem VIN, pozostałe pola puste.

Ja bym zabazował na oryginalnej, a dane jak są to z holenderskiego dowodu, albo z katalogów i po kłopocie.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie bardzo.....

W DR jest tak jak "powinno być" fabrycznie tzn. 1840 kg a na tabliczce F.1/F.2=1700 i F.3=3200.

Piszę "powinno być" bo tak <> jest w katalogu ITS dla podobnych pojazdów.

Może tu chodziło o HAK?

Wg katalogu ITS'u O.1 to 1300 a tu z różnicy na tabliczce wychodzi 1500 i tyle jest w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

 

[ Dodano: 17-02-2014, 10:57 ]

Pierwsza: oryginalna Audi (naklejka w komorze silnika) ale tylko z numerem VIN, pozostałe pola puste.

Ja bym zabazował na oryginalnej, a dane jak są to z holenderskiego dowodu, albo z katalogów i po kłopocie.

:)

 

ok. tylko na oryginalnej nic prócz VIN'u nie ma... :shock:

Może lepiej, żeby byłą tylko oryginalna??? :oops:

 

[ Komentarz dodany przez: Jacdiag: 17-02-2014, 16:19 ]

Ikony emocji są z lewej strony ... ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) a tu z różnicy na tabliczce wychodzi (...)

Temat rzeka jak widać, należy w dziale "HAK" poczytać.

---------------------------------------------------------------

Rozjaśni się jak tą "drugą" uzna się za zamazaną, :x nieczytelną, :x szemraną, :x ...itp.

Powtórzę: oryginalna (mimo braku danych) + dowód + dane z katalogu. ;)

--------------------------------------------------------------

A jest coś ciekawego w uwagach (adnotacjach) holenderskiego dowodu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy moderator przeniósł ten temat z innego działu.

Auto jest już zarejestrowane w Polsce. Wiem od właściciela, że było kilka lat temu sprowadzone z Holandii no i napis na tej tabliczce coś "Bruxel" (dokładnie nie pamiętam) ale wieczorem będę miał zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napis na tej tabliczce coś "Bruxel" (dokładnie nie pamiętam) ale wieczorem będę miał zdjęcia.
To co podałes to widzi mi się ze pachnie tu Belgią...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trza zrobić jeszcze tabliczkę polską do tego i wtedy będzie gitara

No nie do końca, bo dalej żadna z TZ nie będzie zawierała nacisków osi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca, bo dalej żadna z TZ nie będzie zawierała nacisków osi

 

Ale nasza bez wątpienia będzie zgodna z prawem :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mieliście rację auto z Belgii - tak wynika z "drugiej tabliczki".

Zadałem sobie trud i zamówiłem identyfikację częściową z Audi, koszt ok 100 PLN.

Z rozmowy z człowiekiem z VW Group dowiedziałem się, żę starsze pojazdy mogły nie mieć homologacji fabrycznej tylko robioną na miejscu (np. Belgia, Holandia, Austria).

Wówczas są dwie tabliczki znamionowe oryginalna fabryczna i ta "druga".

Dam znać jak będę miał dane od producenta.

Pozdrawiam,

zainteresowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.