Skocz do zawartości

Pierwsza rejestracja IVECO


Diagnose

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono.Zjawił się klient z pojazdem marki Iveco na pierwszą rejestrację w kraju, sprowadzony z Francji (auto zakupione na aukcji od rządu Francuskiego). W dokumencie rejestracyjnym pojazdu widnieje zapis samochód osobowy, liczba miejsc siedzących 9.W pojeżdzie miejsc znajduje się 7,dwa w pierwszym rzędzie, następnie trwała przegroda potem ława trzyosobowa i kolejna dwa zamontowane z boku (siedzenia składane). Czy taki pojazd można zakwalifikować jako osobowy?Czy fotele zamontowane mogą być za przegrodą oddzielająca przestrzeń osobową od bagażowej?I wreszcie czy można ten pojazd uznać za osobowy?Z góry dziękuje za wszelkie opinie.w załączniku zdjęcie.

T4163144_10.thumb.jpg.4cd422d9daa9f490c739f91b52185e87.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rejestrowany przed 20 października 2007 r. to czemu nie... tylko dwa fotele trza dokoptować w fabrycznie przewidziane miejsca.

No i ciekawa sprawa z tymi co już są... znaczy fabrycznym ich mocowaniem jak i kotwiczeniem pasów bezpieczeństwa, co nie. ;)

Fabryka na bank toto nie jest.

A może to był jakiś wynalazek rządu francuskiego na zasadzie podobieństwa do naszego odstępstwa, albo francuska zmiana rodzaju, czy tam zmiany powodujące zmianę danych...

Gdybanie.

Trza zacząć od tłumacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data pierwszej rejestracji 07/2010.Ten pojazd nie ma "typowego" dowodu rejestracyjnego, gdyż na takie pojazdy nie jest wystawiany. Posiada dokument urzędu skarbowego (dokument do rejestracji pojazdu po przetłumaczeniu), w którym zawarte są podstawowe dane typu nr Vin, DMC, liczba miejsc.Siedzenia na pewno nie są montowane fabrycznie, i nie ma dodatkowych dwóch foteli.Jest to pierwsze takowe auto, ale klient zapowiada następne.Z tego co się orientuję jeżdziła tym żandarmeria i wg potrzeb montowała 5 ,7 lub 9 miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data pierwszej rejestracji 07/2010.

Żandarmeria to żandarmeria... i lipa z siedzeniami.

Porejestrowane w PL. :(

 

Jest to pierwsze takowe auto, ale klient zapowiada następne.

No też, że ma zbyt na wynalazki osobowe. :?

 

w którym zawarte są podstawowe dane typu nr Vin, DMC, liczba miejsc

- a ile tej DMC???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę na zdjęciu to płyta podłogowa fabrycznie nie jest przystosowana do montarzu kolejnych rzędów siedzeń :? więc jak dlamnie to lipa :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipa, czyli jakie dalsze postępowanie? Negatywny ze względu na niezgodność z dowodem rejestracyjnym?Czy osobowy 7 miejscowy, z opisem zmian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie z tą płytą bo to jakaś antypoślizgowa podłoga jest, a co pod nią to tego niestety ze zdjęcia się nie wie.

Jakby co, to ciekawe czy gra warta świeczki zamontować siedem foteli???

Ludzie to mają patenty na... (busy)... biznesy. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jakie dalsze postępowanie

Zmiany konstrukcyjne na ciężarowy o liczbie miejsc 2 i wówczas pozbędziesz się problemu z mocowaniem foteli w miejscach nie przewidzianym przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie spełnia?

Warunki dodatkowe dla samochodu ciężarowego przystosowanego do przewozu osób
Pomijam kwestię siedzeń umieszczonych bokiem do kierunku jazdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie spełnia? Cytat:

Warunki dodatkowe dla samochodu ciężarowego przystosowanego do przewozu osób

Pomijam kwestię siedzeń umieszczonych bokiem do kierunku jazdy.

Raczej nie spełnia, bo nie jest to pojazd skrzyniowy a czy jest to furgon też mam poważne wątpliwości :( . Resztę wymogów pewnie dało by się spełnić ale ograniczenie prędkości dla tych pojazdów zapewne skutecznie zniechęciło by do takiego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzenia które widać na zdjęciu są w tej chwili złożone.Po rozłożeniu są przodem do kierunku jazdy.Czyli jedynie słuszna opcja to osobowy 2 miejscowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedynie słuszna opcja to osobowy 2 miejscowy?

Grubo! Jak dla mnie Hardcore-eXtremum!

A ta paka za siedzeniami to zaiste bagażnik.

O słusznej opcji danielg539 pisał → ciężarowy!

W sumie to ciekawa sprawa jak ktoś z Fiata Ducato Panorama siedem foteli wywali? :?

Wie ktoś może jak były homologowane te 9-osobowe, jakie nadwozie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i hardcore. W dowodzie rejestracyjnym widnieje jasno że jest to samochód osobowy 9 miejscowy.Mam takie auto do rejestracji i muszę wybrnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dowodzie rejestracyjnym widnieje jasno że jest to samochód osobowy 9 miejscowy.

Niech widnieje. A co widać w rzeczywistości to widać.

Wcześniej padło, że dowodu nie ma tylko zastępujący go dokument, że pojazd przynależny był żandarmerii, a służby jak to służby rządzą się swoimi zasadami, no i jakby siedzeń mu brak. Więc, albo po legalu osobowy, albo po legalu ciężarowy.

Jest może w papierach lub na tabliczce numer homologacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żle ujałem temat pisząc "dowód". Odesłałem klienta do dilera, celem potwierdzenia jaki w ogóle jest rodzaj tego pojazdu na podstawie homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odesłałem klienta do dilera
celem potwierdzenia jaki w ogóle jest rodzaj tego pojazdu na podstawie homologacji.

marne szanse bo poj. został sprowadzony i wątpię aby diler to ustalił :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dealer potwierdzi tylko dane fabryczne. Jak to było zabudowane później to tego nie wie nikt. Iveco co do zasady nic nie ma homologowane na dzień dobry jako M, bo to są zasadniczo pojazdy do zabudowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dealer potwierdzi tylko dane fabryczne. Jak to było zabudowane później to tego nie wie nikt.

 

No tez o tym pomyślałem.Skoro to pojazdy które były używane były przez Francuskie służby to dowolność kombinacji jest widoczna w tym przypadku.Tylko jak z tego wybrnąć?Mógłbym klienta spławić,ale z drugiej strony chciałbym pomóc, bo jak nie na mnie to trafi na kogo innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak z tego wybrnąć?
"Zmienić konstrukcyjnie". Albo dostosować do warunków dla ciężarowego do przewozu osób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żle ujałem temat pisząc "dowód"

Czyli, ten pojazd nie ma DR...

wobec tego, jego rejestracja, byłaby jego pierwszą rejestracją...

No to rejestracja, tylko na podstawie homologacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, ten pojazd nie ma DR...

wobec tego, jego rejestracja, byłaby jego pierwszą rejestracją...

 

Nic podobnego, bo:

 

W dokumencie rejestracyjnym pojazdu widnieje zapis samochód osobowy

 

Czyli jakiś odpowiednik DR jest. Natomiast w takiej wątpliwej sytuacji najlepiej byłoby gdyby klient zjawił się z PC - wtedy zależnie od zapisów w PC OBT lub OBT+DBT z opisem zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic podobnego, bo:
W dokumencie rejestracyjnym pojazdu widnieje zapis samochód osobowy

No nie wiem, bo potem Diagnose pisze...

Żle ujałem temat pisząc "dowód". Odesłałem klienta do dilera, celem potwierdzenia jaki w ogóle jest rodzaj tego pojazdu na podstawie homologacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtedy zależnie od zapisów w PC OBT lub OBT+DBT z opisem zmian.

Nie, abym tam zaraz śmiał snuć wnioski pochopne, ale...

coś tak mnie się zdaję, żeby te Iveca jako osobowe przepychać. :x

Obym mylił się. :roll:

Ej no Panowie ten temat zaledwie na jedną i pół strony. W trzecim poście było o "dowodzie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.