Skocz do zawartości

pierwsz rejestracja nowy samochód


lama211

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie. Mam samochód wyprodukowany w 2012 r , nierejestrowany zagranicą , sprowadzony z niemiec , data I rej w kraju 2014-02-19 pozwolenie czasowe, czy mogę wykonać okresowe i dać na 2 lata ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

data I rej w kraju 2014-02-19 pozwolenie czasowe, czy mogę wykonać okresowe i dać na 2 lata ?
możesz tylko jaki sens?? zadzwoń do WK co oni chcą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłbym do właściwego WK i spytał czego oczekują skoro mają homo. Bo w tym przypadku zastosowanie ma art. 81 ust. 4 PORD

Badaniu, o którym mowa w ust. 3, nie podlega:

1) nowy pojazd, dla którego wydano świadectwo zgodności WE, świadectwo zgodności, dopuszczenie jednostkowe pojazdu, decyzję o uznaniu dopuszczenia jednostkowego pojazdu albo świadectwo dopuszczenia indywidualnego WE pojazdu;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolenie art 74 ust2 pkt 2b

Art. 74. 1. Czasowej rejestracji pojazdu dokonuje, w przypadkach określonych w ust. 2, starosta właściwy ze względu na miejsce zamieszkania (siedzibę) właściciela pojazdu, wydając pozwolenie czasowe i zalegalizowane tablice (tablicę) rejestracyjne.

2. Czasowej rejestracji dokonuje się:

2) na wniosek właściciela pojazdu - w celu umożliwienia:

b) przejazdu pojazdu z miejsca jego zakupu lub odbioru na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,

 

Czyli nie w celu badania, a przejazdu. Uświadom klienta może jest niezorientowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie badania

WK musi się określić czego chce, być może ustalenie brakujących danych, ale nie w ten sposób ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klient to mój brat ;) w WK powiedzieli tylko tyle że ma zrobić badanie, nie powiedzieli jakie mam wykonać, w homo są naciski i rok produkcji też znany-- ford ;) chyba zrobię ustalenie danych i niech WK daje na 3 lata , choć cel wydanie pozwolenia nie pasuje tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba zrobię ustalenie danych

 

Trza uzupełnić dane i po sprawie.
Tylko które?
:P

 

Zadzwoń będzie prościej jakie dane potrzebuje WK, albo na wniosek brata (klienta ;) ) ustal mu wszystkie dane potrzebne do rejestracji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybciutko uzupełnię w ustaleniu dane które są w twardym dowodzie
A co to za WK, skoro boisz się zadzwonić? Do ludzi strzelają czy jak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybciutko uzupełnię w ustaleniu dane które są w twardym dowodzie

 

ZADZWOŃ najpierw i zapytaj po co im badanie w nowym aucie :razz: mają homo mają fakturę i rejestrują a nie na jakieś badania niewiadomo dokładnie jakie wysyłają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie. Mam samochód wyprodukowany w 2012 r
rok produkcji też znany-- ford

- a można mnie oświecić i zdradzić skąd ta wiedza się wzięła?

-----------------------------------------------------------------------

ustal mu wszystkie dane potrzebne do rejestracji

- a pytacie które jak dobrze wiecie które :hah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież ford ma ładnie określoną produkcje w vin, a Pani z WK pragnie tylko naciski , więc ustalenie danych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.