Skocz do zawartości

Homologacja Peugeot 307


marceli2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pojazd sprowadzony z Dani w duńskim DR G. (Koreklar vaegt )1350kg i pod spodem druga wartość - bez oznaczenia dużą literą (Egenvaegt) 1225kg-tłumaczyłem w googlach to masa własna, i ta masa jest bliższa naszej masie własnej. Którą masę wpisać w DIPie, żeby WK przyjęło. Mogę wpisać tą niższą ale podejrzewam że zaraz będzie tel. że G jest kodem unijnym i to proszę wpisać. Mam nr. homo. e2*2001/116*0301 może po nim ktoś sprawdzi MW i DMC bo też jest mała rozbieżność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by było G i G1 to bym nie miał wątpliwości i takie rzeczy bez problemu przechodzą ale..

w duńskim DR G. (Koreklar vaegt )1350kg i pod spodem druga wartość - bez oznaczenia dużą literą (Egenvaegt) 1225kg-tłumaczyłem w googlach to masa własna
i nie jest to różnica 75 kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. tego homo, u mnie w katalogu są widełki G =1284-1360.

Jak jest niższa wartość , to np. : G=1231-1311

Wartości G=1225-1350, nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e2*2001/116*0301

Będzie problem,w katalogu jest od-do .

Na końcu powinna być gwiazdka i dwie cyfry, wariant też by się przydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd w 1775?

Dla F1,2=1770 - G=1231-1311 lub 1214-1299.

Tyle u mnie w katalogu.

 

[ Dodano: 05-03-2014, 12:07 ]

Skąd F1,2 =1775?

Dla F1,2=1770 - G=1231-1311 lub 1214-1299.

Tyle u mnie w katalogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Chyba wpiszę DMC 1770 i uwagę, że odczytano z oryginalnej TZ a MW to co pod G czyli 1350.

A tak na marginesie kilka razy spotkałem się już na forum że mówicie "program XXX" (pewnie chodzi o reklamę), może mi ktoś powiedzieć o jaki program chodzi - może być na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wpiszę DMC 1770 i uwagę, że odczytano z oryginalnej TZ

i bardzo dobrze zrobisz :) ja sam tak robię i jak na razie nie było z tym problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnicę w DMC zawsze tak opisywałem i nie było problemów. A z MW- trudno, wpiszę to co G. Ważniejsza (niższa) masa własna była była gdy by to był s. ciężarowy =wyższa ładowność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza MW to w duńskim DR Egenvaegt. Robię dużo duńczyków i tak wygląda to w różnych tłumaczeniach - G - masa pojazdu gotowego do jazdy w kraju rejestracji, Egenvaegt - masa własna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak wpisujesz do DIPu i czy Panie w okienku nie mają nic przeciwko temu, że nie jest to unijne G? Czy piszesz coś w uwagach odnośnie MW.

Chociaż miałem też samochód z DK ale tylko z wpisaną masą G bez tej drugiej (niższej) masy i wtedy dylematu nie miałem. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie zaszkodzi jak wpiszesz w uwagach jak ustaliłeś tą masę własną. Skorzystałbym z tego co aboz napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od G należałoby ująć 75 kg :x

Trza się zastanowić jakie masy funkcjonują w kraju rejestracji.

Wybacz, gdybym miał aż tak kombinować, wolałbym ten pojazd zważyć ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, gdybym miał aż tak kombinować, wolałbym ten pojazd zważyć ,,,

Wybaczone. :cool:

Poza tym niestety trza kombinować, bo przynajmniej cztery rodzaje mas można spotkać:

- masa własna pojazdu na pusto

- masa własna pojazdu w stanie gotowym do jazdy

- masa własna pojazdu Made in Poland

- masa własna pojazdu nie wiadomo jaka w zagranicznych papierach podana

(Czy z unijną zgodna... patrz; dyrektywa ≠ ustawa. Nie wspominając, że coraz częściej masa własna w homologacjach, dokumentach w widełkach jest określana.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.